Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze elektrického křovinořezu Fieldmann FZS 2050 E

28. 3. 2022 aktualizováno

Recenze elektrického křovinořezu Fieldmann FZS 2050 E

Elektrický křovinořez Fieldmann FZS 2050 E potěší zahrádkáře, kteří hledají vysoký výkon za příjemnou cenu. Konstrukci, zpracování i ovládání podrobně hodnotíme v naší recenzi. Srovnání s dalšími modely nabízíme v testu nejlepších křovinořezů.

Hodnocení křovinořezu Fieldmann FZS 2050 E

7.3

Velmi dobrý

Elektrický křovinořez Fieldmann FZS 2050 E nadchne výkonným motorem, cenou i šířkou záběru. Manipulaci usnadňují polohovatelná madla a ramenní popruhy. Počítat musíte jen s vyšší hmotností.

Kvalita konstrukce
6.5
Motor a výkon
8.5
Záběr a výbava
7
Ovládání
7
Klady
  • Nízká cena
  • Výkon 1 400 W
  • Záběr struny 42 cm
  • Dělená hřídel pro snadný transport
  • Výškově stavitelná rukojeť
Zápory
  • Vyšší hmotnost
  • Nedůsledná montáž

Kvalita konstrukce

Celková konstrukce elektrického křovinořezu Fieldmann FZS 2050 E zapadá do designové koncepce společnosti Fieldmann. Kompaktní rozměry doplňuje dělená hřídel pro snazší transport. Samozřejmostí jsou vyměnitelné žací a nožové hlavy.silný elektrický křovinořez Fieldmann FZS 2050 E recenze

Elektrický křovinořez Fieldmann nenabízí oblíbená řídítka, ale jednodušší D-systém. Výhodou je větší rozsah pohybu. Ten oceníte například při dočišťování okrajů trávníku. Zápor představuje vyšší únava rukou při delší práci. Rukojeť i madlo lze výškově nastavit. Variabilní konstrukce rukojeti zaslouží ocenění. Individuální nastavení zde není obvyklé. Škoda jen absence kvalitního měkčeného potahu na madle.

Plastové díly patří k běžného průměru. Nesnesou hrubé zacházení, ale nejsou ani přehnaně křehké. Zpracování je poměrně robustní, počítejte však s drobnými nedostatky v podobě povolujících se šroubů či volných matek. Nejde ovšem o zásadní nedostatky. Pozorný zahrádkář možné problémy rychle odstraní.

Hmotnost dosáhla na 7,3 kg. Překvapivě vysoká hodnota na poměry elektrických křovinořezů. Vysoká váha se projeví především během náročnějších úprav zahrady nebo při sekání v těžším terénu.

Motor a výkon

Elektromotor nadchne výkonem 1 400 W. Hravě si poradí s vysokou travou nebo nálety. Smířit se však musíte s vyšší hlučností i vibracemi. Pomůže kvalitní ochrana sluchu a antivibrační rukavice.

Výhodou elektrického motoru je nenáročnost, spolehlivost a minimální údržba. Recenzovaný křovinořez Fieldmann FZS 2050 E stačí po práci jen očistit. Pozor dávejte jen na prodlužovací šňůru. Snadno se dostane do cesty žacímu noži.

Testado radí

Pro připojení Fieldmann FZS 2050 E do elektrické sítě je správné používat kvalitní a nepoškozený prodlužovací kabel. Pouze tak zajistíte optimální výkon motoru.

Záběr a výbava

Záběr strunové hlavy je 42 cm. Kombinace výkonného motoru a širokého záběru zajišťuje bleskové posečení menších trávníků. Potíže nepředstavují ani větší plochy, ale vyšší hmotnost a chybějící řídítka se promítnou ve vyšší zátěži rukou a rychlejším nástupu únavy.skvělý elektrický křovinořez Fieldmann FZS 2050 E recenze

Nožová hlava se třemi čepelemi nabízí záběr 25,5 cm. Ocelový trojzubec může rotovat rychlostí až 10 000 otáček za minutu. Nezastaví jej ani odrostlejší nálety. Bohužel není nůž kalený. Při častém používáním se rychle zničí. Náhradní nože naštěstí patří ke spotřebnímu zboží, které rychle a snadno nakoupíte.

Ovládání

Ovládání testovaného el. křovinořezu Fieldmann FZS 2050 E je intuitivní a velmi snadné. Kontrolovat musíte pouze prodlužovací kabel. Především jej udržujte v dostatečné vzdálenosti od rotujícího nože žací hlavy. V balení naleznete i jednoduchý popruh na ramena.

nejlepší elektrický křovinořez Fieldmann FZS 2050 E recenze

Elektrický křovinořez Fieldmann FZS 2050 E vás zaskočí vysokým výkonem i příznivou cenou. Skvělá volba pro menší zahrady se složitějším terénem nebo zanedbaným trávníkem. Oceníte široký záběr i stavitelnou rukojeť.   

Technické parametry

Fieldmann FZS 2050 E
Parametry
Typ Elektrický křovinořez
Motor
220 V, 50 Hz
Výkon motoru
1 400 W
Záběr (nůž)
25,5 cm
Záběr (struna) 42 cm
Antivibrační systém
×
Vyměnitelné hlavice
×
Hlučnost
Neuvedeno
Typ rukojeti
D-systém
Hmotnost 7,3 kg
Rozměry
Neuvedeno

Nejlepší elektrické křovinořezy na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (35 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář