Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze benzínového křovinořezu Fieldmann FZS 3003-B

24. 3. 2022 aktualizováno

Recenze benzínového křovinořezu Fieldmann FZS 3003-B

Benzínový křovinořez Fieldmann FZS 3003-B cílí na méně náročné zahrádkáře, kteří hledají výhodný poměr ceny a výkonu. Ovládání, konstrukci i kvalitu sečení zhodnotíme v naší recenzi.

Hodnocení křovinořezu Fieldmann FZS 3003-B

7.6

Velmi dobrý

Křovinořez Fieldmann FZS 3003-B cílí na běžné uživatele, kteří ocení jednoduchou konstrukci a dostupnou cenu. Motor stačí na běžnou práci. Manipulaci usnadňuje nízká hmotnost. Skvělý levný TIP!

Kvalita konstrukce
7.5
Motor a výkon
7
Záběr a výbava
8
Ovládání
8
Klady
  • Nízká cena
  • Hmotnost 6,6 kg
  • Široký záběr
  • Nenáročná obsluha
Zápory
  • Průměrný výkon motoru
  • Bez antivibračního systému

Kvalita konstrukce

Křovinořez Fieldmann FZS 3003-B vsadil na jednoduchou a osvědčenou konstrukci s pevnou hřídelí bez možnosti rozdělení. Skladnost proto není tak dobrá jako v případě některých konkurenčních modelů, výhodou je však větší spolehlivost a odolnost. Křovinořez není určený pro náročnou celodenní práci, proto chybí komplexní antivibrační systém.výhodný křovinořez Fieldmann FZS 3003-B recenze

Spojovací tyč i řídítka jsou kovová. Kryty a další drobné díly plastové. Celkový dojem rozhodně nepůsobí špatně a vzhledem k ceně křovinořezu je zpracování až překvapivě dobré. Výhrady budou směřovat především k ramennímu popruhu, který není příliš pohodlný ani odolný. Pro občasné práce však stačí. Navíc jej můžete kdykoli vyměnit.

Hmotnost prázdného stroje nepřesahuje 6,6 kg. Velmi příjemná hodnota, která usnadňuje přenášení i manipulaci při práci. Fieldmann FZS 3003-B patří k nejlehčím benzínovým křovinořezům na trhu.

Motor a výkon

Testovaný benzínový křovinořez Fieldmann disponuje motorem s výkonem 700 W. Dvoutaktní jednoválec s objemem 25,4 cm³ stačí na běžné sekání i odrostlejší trávu. Metrová stébla nebo starší nálety jsou už ale nad jeho síly.jednoduchý křovinořez Fieldmann FZS 3003-B recenze

Palivová nádrž pojme 0,8 l benzínu smíchaného s olejem. Vzhledem k úspornému motoru nemusíte benzín doplňovat příliš často. Startování zajišťuje ruční šňůra. Motor má jednoduchou a prověřenou konstrukci, která slibuje vysokou spolehlivost. Podmínkou je ovšem rozumné zatížení a šetrné zacházení.

Záběr a výbava

Podobně jako jiné typy křovinořezů může Fieldmann FZS 3003-B nést nožovou nebo strunovou hlavu. Vzhledem k výkonu častěji sáhnete po struně. Strunová hlavice využívá dvě struny s tloušťkou 2,4 mm. Posun zajišťuje oblíbený poloautomatický úderový systém. Stačí hlavou lehce klepnout o zem a struny se mírně povysunou.

Záběr strun je 44 cm, nože 40 cm. Překvapivě vysoká hodnota, která urychlí práci na větších plochách.

Maximální hlučnost může dosáhnout až 112 dB. Fieldmann nepatří k vyloženě tichým křovinořezům, ale stále spadá do běžného průměru. Obtěžovat vás mohou také vyšší vibrace, vzhledem k absenci účinných tlumičů. Pomohou antivibrační rukavice.

Testado radí

Při práci nezapomeňte používat ochranné prostředky zraku i sluchu. Pravidelné vystavení hluku nad 80 dB může váš sluch nevratně poškodit.

Ovládání

Ovládání je opravdu snadné. Tlačítko pro zapnutí motoru, plynovou páku i bezpečnostní pojistku naleznete tradičně na pravé páce řídítek. Postup startování jasně popisuje přiložený návod. Díky nízké hmotnosti není komplikovaná ani manipulace s křovinořezem Fieldmann. Pozor dávejte jen na širokou nožovou hlavu. Může dojít k přetížení motoru a potížím při sekání.

jednoduchý a levný křovinořez Fieldmann FZS 3003-B recenze

Údržba nevybočuje z běžných standardů. Zahrnuje především pravidelné čištění. Vyplatí se občas zkontrolovat dotažení šroubů a matic, které mají tendenci se vlivem vibrací časem povolit.

Levný benzínový křovinořez Fieldmann FZS 3003-B nabízí jednoduché, ale účelné zpracování a solidní výkon pro běžnou práci na zahradě. Oceníte příznivou cenu, nečekaně široký záběr i nízkou hmotnost.

Technické parametry

Fieldmann FZS 3003-B
Parametry
Typ Benzínový křovinořez
Objem motoru
25,4 cm³
Výkon motoru
0,7 kW
Záběr (nůž)
40 cm
Záběr (struna) 44 cm
Antivibrační systém
×
Startér
×
Hlučnost
112 dB
Typ rukojeti
Řídítka
Hmotnost 6,6 kg
Délka hřídele
1 500 mm

Oblíbené křovinořezy

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář