Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze benzínového vertikutátoru Fieldmann FZV 6050-B

8. 3. 2022 aktualizováno

levný vertikutátor Fieldmann FZV 6050-B recenze

Benzínový vertikutátor Fieldmann FZV 6050-B patří mezi nejlevnější modely na trhu. Co myslíte – zvládne dobře ošetřit domácí trávník? Výkon i ovládání podrobně hodnotíme v naší recenzi.

Hodnocení Fieldmann FZV 6050-B

8.4

Skvělý

Levný vertikutátor Fieldmann FZV 6050-B překvapí mimořádně výkonným motorem a širokým záběrem. Univerzální stroj pro malé i velké zahrady. Nezabrzdí jej svah ani komplikovaný terén nebo dlouhodobě zanedbávaný trávník.

Kvalita konstrukce
8
Výkon
9.5
Záběr a výbava
7.5
Ovládání a údržba
8.5
Klady
  • Motor s výkonem 4,3 kW
  • Snadná obsluha
  • Spolehlivý provoz
  • Hmotnost 34 kg
  • Velká palivová nádrž
  • Podrobný návod
  • Výhodná cena
Zápory
  • Provzdušňovací válec nutno dokoupit samostatně
  • Sběrný koš s objemem pouze 35 litrů
  • Chybí pojezd

Kvalita konstrukce

Testovaný benzínový vertikutátor Fieldmann FZV 6050-B nabízí tradiční konstrukci s ocelovou kostrou doplněnou plastovými kryty. Celkové zpracování patří k průměru. Potěší pevný kovový podvozek, který se nekroutí ani v těžkém terénu. Pojezdová kola jsou uložená v kuličkových ložiscích. Otáčí se lehce a bez zadrhávání. Pozor však musíte dávat na plastové doplňky, které při hrubším zacházení snadno prasknou.

výkonný a levný vertikutátor Fieldmann FZV 6050-B recenze

Hmotnost 34 kg je poměrně nízká, vzhledem k výkonu a záběru vertikutátoru značky Fieldmann. Bohužel chybí motorový pojezd. Během práce jej nejspíš postrádat nebudete. Pohyb usnadní rotující válec. Ovšem pojíždění po zahradě by motorový pojezd významně zjednodušil. Zejména pokud máte trávník ve svahu nebo komplikovaném terénu.

Pochvalu zaslouží skládací řídítka. Sklopíte je bez použití nářadí. Ergonomicky tvarované madlo zahrnuje i jednoduché polstrování, které pomáhá tlumit vibrace. Chrání celou horní část řídítek.

Výkon

Motor DUCAR DH212 nabízí maximální výkon 4,3 kW. Vzduchem chlazený čtyřtakt pracuje při 2 800 otáčkách za minutu. Zdvihový objem je 208 cm³. Výrobce doporučuje používat bezolovnatý benzín s oktanovým číslem minimálně 95.

4,3kW vertikutátor Fieldmann FZV 6050-B recenze

Vysoký výkon předurčuje zahradní stroj Fieldmann FZV 6050-B k univerzálnímu použití. Nezklame ani na větších plochách. Startovat musíte pomocí ručního táhla. Funguje spolehlivě. Motor nevyžaduje komplikovanou údržbu, kontrolovat musíte jen stav oleje a benzínu.

Testado radí

Při prvním startu může motor nadměrně kouřit. Obvykle nejde o závadu, pouze dochází k vypálení ochranné vrstvy.

Hlučnost dosahuje až 98 dB. Recenzovaný vertikutátor Fieldmann je v porovnání se slabšími modely o něco hlučnější, ale rozdíly nejsou velké. Palivová nádrž pojme 3,6 litru paliva, což stačí na bezproblémové ošetření větší zahrady.

Záběr a výbava

Díky silnému benzínovému motoru je Fieldmann FZV 6050-B skvělým pomocníkem na rozlehlých zahradách. Odpovídá tomu 40 cm široký záběr. Řezný válec s 18 noži je součástí balení, provzdušňovací pružinový válec si budete muset dokoupit. Stojí několik set korun.levný vertikutátor Fieldmann FZV 6050 recenze

Výšku vertikutace nastavujete centrálně pomocí páky u pravého předního kola. Nabízí šest pozic. Rozdíl mezi nejvyšším a nejmenším zdvihem je 20 mm. Krajní poloha slouží pro bezpečný převoz bez rizika poškození válce.

Během provzdušňování můžete využít sběrný koš s objemem 35 litrů. Sběr suché trávy i mechu funguje spolehlivě a velmi efektivně. Koš zaplníte poměrně rychle. Menší objem bohužel vyžaduje častější vyprazdňování. Manipulace naštěstí není složitá. Plný koš stačí vyháknout ze závěsných bodů a vyprázdnit. Prázdný koš jednoduše zavěsíte zpět a pokračujete v práci.

Ovládání a údržba

Práce se zahradním vertikutátorem na benzín značky Fieldmann je  jednoduchá. Pomůže i podrobný obrázkový návod, který zahrnuje veškeré základní pokyny. Pokud nemáte s vertikutátory žádné zkušenosti, vyplatí se věnovat pozornost tipům, jak trávník správně ošetřit.

Náš tip

Trávník byste měli prořezat nejméně dvakrát ročně do hloubky maximálně 3 mm. Trávník nesmí být podmáčený. Ideální není ani příliš vyschlá půda.

Hodnocený vertikutátor Fieldmann FZV 6050-B postrádá spojku, která vyřadí válec bez vypnutí motoru. Jinými slovy, když pracuje motor, točí se i pracovní válec. Pomocí pohyblivého madla můžete pouze zpomalit nebo zrychlit jeho chod.levný a výkonný vertikutátor Fieldmann FZV 6050-B recenze

Benzínový vertikutátor Fieldmann FZV 6050-B je skvělý a univerzální přístroj pro malou i velkou zahradu. Díky velké rezervě výkonu si poradí s dlouhodobě neudržovaným trávníkem i složitým terénem. S pomocí širokého záběru je práce rychlá a pohodlná.

Technické parametry

Fieldmann FZV 6050-B
Parametry
Typ Benzínový vertikutátor
Válce
Kombinované
Výkon
4 300 W
Pracovní záběr
40 cm
Pracovní hloubka
-15–5 mm
Počet nožů
18
Objem koše
35 l
Skládací řídítka
Ano
Podvozek
Ocelový
Hmotnost 34 kg
Rozměry (balení)
Neuvedeno

Oblíbené vertikutátory dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (51 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář