Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotické sekačky Gardena Sileno city 400

16. 4. 2021 aktualizováno

robotická sekačka Gardena Sileno city 400

Robotická sekačka Gardena Sileno city 400 se řadí mezi základní automatické modely. Může se pochlubit vysokou odolností, zabezpečením proti krádeži, snadným ovládáním i příjemně nízkou hmotností. Rádius 400 m² ji předurčuje pro majitele menších zahrad.

Hodnocení Gardena Sileno city 400

8.3

Skvělá

Gardena Sileno city 400 je cenově dostupná robotická sekačka, která cílí na nenáročné majitele menších zahrad. Pokud nepotřebujete udržovat příliš velké nebo členité prostory, bude dobru volbou. Menší provedení jí umožňuje snížit hlučnost i hmotnost na minimum. Za pochvalu také stojí zabezpečení proti zlodějům nebo odolnost vůči vodě.

Konstrukce
9.5
Ovládání
7.5
Baterie
8.5
Kvalita sečení
7.5
Klady
  • Skvělá cena
  • Snadné ovládání
  • Nízká hmotnost
  • Odolnost proti vodě
  • Rychlé nabíjení
  • Pokročilé zabezpečení proti krádeži
Zápory
  • Jen pro menší trávníky

Konstrukce – 9,5/10

Recenzovaná automatická sekačka Gardena Sileno city 400 je na první pohled menší než konkurenční stroje. Ačkoliv se tato vlastnost podepisuje i na výkonu, který ji předurčuje spíše pro menší zahrady, má zároveň celou řadu výhod – například výrazně snadnější manipulaci i celkovou nenápadnost. Kompaktní rozměry a otočné zadní kolo umožňují otočení na velmi malém prostoru. Hmotnost pouhých 7,3 kg spolu s dobře provedenými koly šetří trávník.

Velkou výhodou tohoto drobného přístroje je jeho voděodolnost. Problém nepředstavují letní přeháňky ani ostříkání vodou z hadice – čištění díky tomu bude velmi snadné. Na automatické sekačce Gardena Sileno city 400 najdete LCD displej s nabídkou nastavení. Žací systém má tři otočné břity. Celkové zpracování je kvalitní a odolné.

údržba a odolnost robotické sekačky Gardena Sileno city 400

Ovládání – 7,5/10

V rámci ovládání je robotická sekačka Gardena Sileno city 400 základním a jednodušším modelem, což je vzhledem k přijatelné ceně očekávatelné. Nenabídne vám navigační systém. Hodí se tím pádem pro menší a méně členité zahrady. Přes programovacího asistenta si lehce nastavíte velikost trávníku a preferované časy kosení. Stoj pak sám vypočítá plán sečení. Ovládání je celkově snadné a intuitivní.

V rámci funkcí můžete využít chytré prvky jako je časovač nebo zámek proti krádeži s PIN kódem. Nechybí ani senzor zvednutí a náklonu. Robotická sekačka Gardena Sileno city 400 se dobíjí automaticky ve své stanici. Při blížícím se vybití ji není potřeba nikam navádět. Vše udělá automaticky za vás…

panel na Gardena Sileno city 400

Baterie – 8,5/10

Uvnitř Gardena Sileno city 400 se nachází Li-ion baterie s kapacitou 21 Ah a napětím 18 V. Na jedno nabití přístroj vydrží pracovat 60 minut a z nuly na 100 % se dobije již za 65 minut. To jsou u takto levného modelu nad očekávání slušné parametry, kterými překoná i mnohé dražší stroje. Měsíční spotřeba energie dosahuje cca 2 až 4 kWh.

nabíjení zahradní robotické sekačky Gardena Sileno city 400

Kvalita sečení – 7,5/10

Kvalita sečení je samozřejmě tím nejdůležitějším parametrem. U automatické sekačky Gardena Sileno city 400 musíte počítat s tím, že se jedná o základní model, který není určený pro rozlehlé pozemky. Menší zahrady, které dosahují běžných rozměrů 300 m², zvládne posekat bez problémů. Jako maximální plocha sečení je udáváno 400 m².

Šíře záběru 16 cm patří mezi podprůměrné hodnoty. Maximální sklon terénu může být až 35 %. Výšku střihu si lze nastavit od 20 do 50 mm. Gardena Sileno city 400 nejen seká, ale také mulčuje. Jemné kousky trávy slouží jako hnojivo pro podporu dalšího růstu.

Pokud hledáte samostatný přístroj pro údržbu trávníku odpovídajících rozměrů a nemáte speciální požadavky na velký rádius, odvede robotická sekačka Gardena Sileno city 400 svou práci spolehlivě. K domácímu použití ji předurčuje nejen snadné použití a dobré výsledky, ale také nízká hlučnost pouhých 58 dB.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametr
Typ Robotická sekačka
Pro plochy do 400 m²
Šířka záběru 16 cm
Výška sečení 20 do 50 mm
Svahová dostupnost 35 %
Hmotnost 7,3 kg
Doba sečení na jedno nabití 60 min
Doba nabíjení 65 min

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (54 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář