Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Chytré hodinky

Recenze Garmin Fenix 7X Pro

Garmin Fenix 7X Pro - chytré hodinky

V našem srovnání chytrých hodinek několik modelů vyčnívá. Chytré hodinky Garmin Fenix 7X Pro si získaly naši pozornost díky možnosti solárního dobíjení, přítomnosti LED svítilny a navigaci. Mají celou řadu funkcí, které z nich činí perfektní doplněk pro sportovce. Nezklamou žádného náročného zákazníka. Co byste o nich měli vědět? Povíme v článku.

Obsah balení

Co jiného kromě hodinek naleznete v balení? Je to pochopitelně nabíjecí (datový) kabel a návod s další dokumentací. Součástí balení bývá také voucher na mapu Topo Czech Pro a v závislosti na konkrétním modelu pak ještě náhradní řemínek.

Design a zpracování – 9/10

Chytré hodinky Garmin Fenix 7X Pro jsou zástupcem nejvyšší cenové kategorie, nemějme jim to ale za zlé. V tomto případě si opravdu připlácíte za kvalitní provedení špičkových chytrých hodinek, které drtí svoji konkurenci po všech stránkách. Není divu, že mají tolik věrných zákazníků. Jedná se o unisex hodinky, možná ale osloví spíše pány.

Tyto hodinky jsou zasazené do plastového pouzdra a jejich displej je skrytý pod solárním safírovým sklíčkem. Jsou osazené lunetou z titanu s DLC úpravou, která jim přidává na odolnosti. K hodinkám pak náleží silikonové řemínky podle vašeho výběru.

Všechny chytré hodinky v řadě Garmin Fenix 7 Series prošly testováním odolnosti, které odpovídá americkým vojenským normám. Ty splňují, co se týče voděodolnosti, nárazů a teplot. Garmin Fenix 7X Pro jsou voděodolné do 100 metrů – sprchování ani plavání jim tedy nevadí. A déšť už vůbec. Moderní design je už jen třešničkou na dortu.

Garmin Fenix 7X Pro - design a zpracování

V oblasti zpracování je těmto hodinkám jedna vlastnost přece jen vytýkána. A je to jejich hmotnost – váží totiž zhruba 90 g. Nemusí se to zdát moc, ale po určité době začnou na ruce připadat těžké. Jsou vhodné pro zápěstí od obvodu 12,7 cm až 21 cm.

Displej a ovládání – 10/10

Chytré hodinky Garmin Fenix 7X Pro zdobí displej o velikosti 1,4″. Jedná se o MIP displej chráněný již zmiňovaným sklíčkem Power Glass. Vzhledem k tomu, že je tento displej transflektivní, můžete se spolehnout na perfektní čitelnost i na slunci. K pohodlí používání přispívá always-on režim, díky kterému zůstávají hodinky stále rozsvícené.

Oproti jiným modelům v řadě došlo u těchto hodinek k viditelným rozdílům v kontrastu a čitelnosti displeje. Tyto hodinky jsou představitelem duálního typu ovládání – tedy ovládání pomocí dotykového displeje a tlačítek. V případě potřeby lze displej vypnout či naopak aktivovat, případně zajistit uzamčení fyzických tlačítek. Hodinky jsou v českém jazyce.

Duální ovládání hodinek Garmin Fenix 7X Pro umožňuje vždy vybrat přesně tu možnost, která se pro danou chvíli hodí lépe. Navíc je možné si dotykové ovládání aktivovat pouze pro některá nastavení. Dostupné je rovněž menu Rychlé volby, se kterým je ovládání ještě intuitivnější a rychlejší. Hodinky jsou chváleny pro svoji okamžitou odezvu a přehlednost.

Garmin Fenix 7X Pro - displej a ovládání

Hardware a funkce – 9/10

Chytré hodinky Garmin Fenix 7X Pro nabízejí vedle svého odolného těla a špičkového displeje také řadu využitelných funkcí, které ocení i vrcholový sportovec. Pojďme ale nejdříve k charakteristice systému a kompatibility. Rozumí si s operačním systémem Android i iOS. Samotné hodinky jsou pak opatřeny vlastním operačním systémem (Garmin OS).

Připojení hodinek zajišťuje Bluetooth a Wi-Fi. Jsou vybaveny funkcí NFC pro bezhotovostní platby. Vzhledem k přítomnosti navigace a map nesmí chybět ani GPS. Díky Wi-Fi lze integrované mapy pravidelně aktualizovat. Součástí ovšem nejsou jen klasické topografické mapy, ale i lyžařské a mapy golfových hřišť. Kapacita interního úložiště činí 32 GB.

Zdá se, že jsou tyto hodinky dokonalé a nic jim nechybí, tak proč bod dolů? Museli jsme tak učinit z důvodu chybějící funkce volání, která by tyto hodinky posunula ještě na další level. To je ale jediné, co jim v tomto ohledu lze vytknout. Naopak totiž mají třeba:

 • funkce měření srdečního tepu a okysličení krve
 • přehrávač hudby podporující streamovací služby
 • statistiky o stoupání na naplánované trase
 • poradce pro minimalizaci dopadů jet lagu
 • monitoring spánku
 • sledování pitného režimu
 • LED svítilna
 • bezpečnostní funkce …

Jak můžete vidět, hodinky jsou nabité celou řadou funkcí a technologií. Můžete je používat pro jakoukoliv sportovní aktivitu, která vás napadne. Pro některé z aktivit mají hodinky připraveny speciální funkce (např. pro lyžování, běžecké lyžování, surfování, jízdu na kole a další). Na základě vaší kondice dokáží připravit plán tréninku či odhadnout tempo.

Mistrovské jsou i vlastnosti, které se nemusejí nutně týkat jen sportu. Třeba ranní zpráva vám umožní, abyste si prošli informace o svém spánku nebo přečetli předpověď počasí pro daný den. Sledovat můžete na hodinkách i vývoj akcií. Nechybí ani bezpečnostní funkce, které jsou například schopny detekovat nehodu a o situaci uvědomit přednastavené kontakty.

Garmin Fenix 7X Pro - hardware a funkce

Výdrž a nabíjení – 10/10

Není mnoho modelů chytrých hodinek, které by v tomto ohledu přišly k tak vysokému hodnocení. V tomto případě to ale není žádné překvapení, vždyť Garmin Fenix 7X Pro se na to specializují. Model je vybavený hybridním solárním dobíjením, které výdrž baterie značně prodlužuje. Zajišťuje ho solární proužek umístěný v části displeje.

Hodinky jsou vybavené úsporným režimem, který vám umožňuje vybrat, které funkce zůstanou aktivní. Skutečná výdrž se tedy pak liší podle toho, které z těchto funkcí používáte. Pokud jsou to pouze chytré hodinky, udává se výdrž v délce 28 dní (37 dní s využitím solárního dobíjení). Testování vypovídají minimálně o týdenní výdrži (spíše delší).

Závěr a hodnocení

9.5

Perfektní

Chytré hodinky Garmin Fenix 7X Pro patří mezi nejlepší produkty na trhu oprávněně. Není to pouze přítomnost solárního dobíjení, co je vyšvihlo na vrchol. Naopak kritizovány jsou pro svoji hmotnost. Někoho by mohla odradit i cena, ta je ale zcela oprávněná.

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
10
Hardware a funkce
9
Výdrž a nabíjení
10
Klady
 • Solární dobíjení
 • Dobře čitelný displej
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Propracované funkce
 • Mapy a navigace
Zápory
 • Vyšší hmotnost
 • Chybí funkce telefonování

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (40 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář