Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze Goodyear EfficientGrip Performance

7. 4. 2021 aktualizováno

Recenze Goodyear EfficientGrip PerformanceVítěz testuTestado.cz

Vítězem ve velikostní kategorii R15 našeho hodnocení letních pneumatik se stal typ Goodyear EfficientGrip Performance 185/60 R15 84H. Oceňujeme na něm především skvělé jízdní vlastnosti za mokra a nízkou hlučnost.

Hodnocení Goodyear EfficientGrip Performance

9.6

Perfektní

Goodyear EfficientGrip Performance 185/60 R15 84H patří mezi nejlepší pneumatiky ve velikostní třídě R15. Vynikají jízdními vlastnostmi na suchu i na mokru a nízkou úrovní hlučnosti. Také se mohou pochlubit dobrou úsporou paliva. Mají mírně vyšší cenu, ale ta plně odpovídá vysoké kvalitě a dlouhé životnosti. K tomuto modelu nemáme v našem testu žádné výhrady. Díky svým skvělým vlastnostem si zaslouží první místo.

Chování na suchu
9.5
Chování na mokru
10
Úspora paliva
9
Tichost
9.5
Uživatelské hodnocení
10

energetický štítekSkvělé jízdní vlastnosti na mokru

Hlavní silnou stránkou pneumatik Goodyear EfficientGrip Performance jsou výborné jízdní vlastnosti, což je úplně nejdůležitější parametr všech pneumatik. Tento typ vyniká nejen při pohybu na suchém povrchu, ale také na mokré silnici. Dle stupnice EU pro přilnavost se řadí do nejvyšší kategorie A. Můžete tedy počítat nejen se skvělou ovladatelností za jakýchkoliv podmínek, ale také s krátkou brzdnou dráhou.

Za své vlastnosti Goodyear EfficientGrip Performance vděčí nejen kvalitnímu zpracování tohoto prestižního výrobce, ale také čtyřem širokým odvodovým drážkám vody a použité technologii WearControl.

Šetření paliva, opotřebení i vašich ušních bubínků

Vysoká přilnavost nijak negativně neovlivňuje nízkou míru valivého odporu. Hodnocené Goodyear EfficientGrip Performance jsou vyrobeny z materiálu, který rozkládá zátěž na celou plochu běhounu. Tím dochází ke zmenšení odporu pohybu a také k rovnoměrnému opotřebování. Můžete se tak spolehnout na dlouhou životnost.

V rámci úspory paliva spadají tyto pokročilé letní pneumatiky do dobré kategorie B. Při jejich používání jistě oceníte nízkou hladinu hlučnosti. 67 dB patří mezi nejlepší hodnoty na trhu a řadí tento model do třídy hlasitosti 1.

detail pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance

Uživatelsky i odborně oceňovaná letní pneumatika

Značka Goodyear spolupracuje s prestižními výrobci automobilů jako například BMW, Porsche, Mercedes či Audi. Již na základě toho lze očekávat vysokou kvalitu. Série EfficientGrip Performance se umístila v dTestu na první příčce a německý motoristický časopis ACE ji zařadil do svého výběru s hezkým hodnocením pěti hvězdiček z šesti. I v dalších menších srovnáních se často tento typ objevuje na stupních vítězů. Taktéž uživatelé v recenzích na něj píší pochvalné recenze.

Hlavní vlastnosti a parametry

Goodyear EfficientGrip Performance 185/60 R15 84H mají ve své velikostní kategorii R15 poměrně menší šířku 185. Užší provedení napomáhá rychlejšímu odvodu vody a zmenšuje valivý odpor. Jak již bylo zmíněno, rozhodně to není na úkor komfortu nebo spolehlivého brždění. Index rychlosti je standardní H; maximální tempo jízdy by tudíž mělo být 210 km/h. Index nosnosti má hodnotu 84, což lze číst jako „do 500 kg“. Nosnost je zde nižší, než jakou mohou nabízet konkurenční modely, avšak stále dostačující.

Hodnocené pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance se samozřejmě nabízejí nejen ve výše uvedených parametrech, ale také v dalších velikostech. Provedení 185/60 R15 84H nabízí jeden z nejlepších poměrů hlavních kladných vlastností této gumy – odvodu vody, nízké hlučnosti a malé spotřeby.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 185
Profil 60
Vnitřní průměr R15
Index nosnosti 84 (do 500 kg)
Index rychlosti H (do 210 km/h)
Úspora paliva B
Přilnavost za mokra A
Hlučnost 67 dB

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář