Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze Google Nest Audio

20. 12. 2021 aktualizováno

recenze Google Nest Audio

Google patří mezi nejoblíbenější značku hlasových asistentů. Ostatně také model Google Nest Audio je populárním a pokročilým typem. Chválíme kvalitní zvuk, skvělou konektivitu (funguje pro Android a iOS) a pokročilou AI. Nest Audio patří mezi skvělou volbu v poměru cena/výkon. Více se dozvíte v této recenzi.

Hodnocení hlasového asistenta Google Nest Audio

8.9

Skvělý

Chytrý reproduktor Google Nest Audio je hlasový asistent s dobrým zvukem a pokročilou umělou inteligencí. Patří mezi kvalitní a spolehlivá zařízení. Nemá žádný problém při spolupráci s dalšími službami a chytrými prvky domácnosti. Navíc na něm oceňujeme i kvalitní zpracování.

Hardware a zpracování
8.5
Ovládání a konektivita
9
Rozsah schopností
9
Umělá inteligence
10
Kvalita zvuk
8
Klady
  • Kvalitní zvuk
  • Možnost párování a přizpůsobení zvuku
  • Pokročilá umělá inteligence
  • Široké možnosti použití a mnoho funkcí
  • Praktická konstrukce
  • Výborný poměr cena vs. výkon
Zápory
  • Reproduktor nemá zvuk 360 stupňů

Hardware a zpracování

Recenzovaný hlasový asistent Google Nest Audio má obdélníkový tvar s kulatými rohy, který je kompletně pokrytý odolnou reproduktorovou síťovinou. Naprosto minimalistické provedení narušuje jen kabel v zadní části a nenápadné vypínací tlačítko. Překvapivě dotykové plochy pro ovládání i základní zobrazovací plocha jsou zcela neviditelné.

Spodní část má poměrně velkou plochu, aby tento chytrý reproduktor od Google bezpečně stál na své nejužší straně. Díky postavení na výšku nezabere moc místa, i když má průměrné až větší rozměry 124 × 175 × 75 mm. Hmotnost pak dosahuje 1,2 kg.

Zajímavostí je, že vnější textura i vnitřní hliník jsou recyklované, tudíž při výrobě byl brán ohled na životní prostředí. Mnoho zákazníků také ocení, že je tento hlasový asistent k zakoupení v celé řadě barev – klasické černé a bílé, ale i světe zelené, modré nebo oranžové.

barevný hlasový asistent

Ovládání

Základní úpravy, jako třeba nastavení hlasitosti, provedete na Google Nest Audio dotykem do horního rohu. Tlačítka nejsou viditelná, ale díky velikosti ploch není problém se trefit do správného místa. Hlavní ovládání je samozřejmě řešené hlasovými pokyny.

Ačkoliv se jedná o reproduktor od značky Google, spolupracuje Nest Audio s mobilními telefony Android a iOS. Samozřejmě si bude jakožto jeden z nejpopulárnějších hlasových asistentů rozumět snad se všemi prvky chytré domácnosti na trhu, které si můžete přidat přes aplikaci Google Home.

Ačkoliv některé výrobky od Google s hlasovým asistentem již češtinu podporují, Nest Audio stále mezi ně nepatří. Budete si tudíž muset vystačit s angličtinou. Pokud však lze očekávat, že do budoucna bude nějaký hlasový asistent v češtině, bude to nejspíše právě Google.

recenze Google Nest Audio

Schopnosti

Ve schopnostech není Google Nest Audio prakticky co vytknout. Umělá inteligence v Google hlasových asistentech patří mezi nejpokročilejší. Tudíž si kromě základních funkcí, jako je předpověď počasí či časovač, s vámi i popovídá; řekne vám například, jak se má nebo odvypráví vtip. V rámci inteligence stojí za zmínku také výborná personalizace, kterou oceníte zejména při výběru oblíbené hudby.

Spolupráce s ostatními službami jako YouTube nebo Spotify je zcela bezproblémová. Stejně tak dobře bude hlasový asistent ovládat třeba chytrá světla, zamykat dům nebo nastavovat termostat. Skvěle funguje také jeho práce s internetem. Google Nest Audio bez problémů vyhledá nejbližší restauraci a dokonce s více méně dobrou úspěšností najde přes vyhledávač odpovědi na vaše otázky, které byste si jinak museli “googlit” ručně.

hlasový asistent Google Nest Audio

Zvuk

Název „audio“ zde není pro nic za nic. V porovnání s klasickým Google Nest má dle výrobce o 75 % vyšší maximální hlasitost a o 50 % silnější basy. V kvalitě zvuku mu není skutečně co vytknout. Bez problémů poslouží i náročnějším milovníkům hudby jako přehrávač namísto běžného reproduktoru.

Zajímavým plusem jsou chytré funkce typu ladění ekvalizéru na základě aktuálně přehrávaného obsahu nebo přizpůsobení zvuku dané místnosti. Za pochvalu také stojí množnost spárovat více chytrých reproduktorů Google do sterea.

Mikrofon je natočený vybraným směrem, nikoliv do 360 stupňů. Hudba je tudíž kompletně vysílaná k vám do místnosti. Zároveň nemá Google Nest Audio problém zachytit hlasový příkaz z jakéhokoliv úhlu.

Nejoblíbenější hlasoví asistenti

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (25 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář