Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze plynového grilu Napoleon ROGUE SE 425

26. 3. 2021 aktualizováno

test grilu Napoleon ROGUE SE 425Náš tipTestado.cz

Napoleon ROGUE SE 425 je špičkový plynový gril, který zvládne připravit větší množství dobrot včetně vysokých mas a kuřete. Samostatné ovládání hořáků zaručí správnou přípravu bez připálení. Odkládací polička a podsvícení je velká třešnička na dortu. Další podrobnosti se dozvíte v recenzi.

Obsah balení 

Plynový gril Napoleon ROGUE SE 425 přišel již zkompletovaný. Pohrát jsem si musel akorát s postranním roštem na jedné straně a odkládací poličkou na straně druhé. Obě jmenované části lze pro lepší skladnost při přepravě vycvaknout a sklopit podél grilu.

Pro použití grilu Napoleon stačí připojit plynovou bombu, kterou snadno schováte do uzavíratelné skřínky pod hlavním roštem. Recenzovaný gril obsahuje celkem 3 rošty a 5 hořáků, z toho jsou dva infračervené. K této specialitě se brzy dostaneme.

Obsah balení grilu Napoleon ROGUE SE 425

Konstrukční zpracování 

Hodnocený plynový gril Napoleon ROGUE SE 425 je opravdu masivní, velmi kvalitně zpracovaný a elegantní na pohled. Materiál, převážně kovy na něm použité, jsou bytelné a něco vydrží. Odklápěcí víko roštu je odlehčené, abyste s ním snadno mohli manipulovat. Tento úkon zvládnou v pohodě i drobné ženy.

Gril Napoleon je opravdu velký, při rozměrech 130 × 64 × 121 cm a hmotnosti 67 kg (bez plynové bomby) se s ním lépe manipuluje ve dvou lidech. Čtveřice pojízdných koleček dobře jezdí po tvrdém terénu, na trávě je občas potřeba přizvednutí. Kdyby byla kolečka o něco větší, možná by se s ROGUE SE 425 na trávě manipulovalo lépe.

Rošty byly vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Jeden hlavní rošt nalezneme nad uzavíratelnou skřínkou na plynovou bombu. Pod ním se schovávají 3 hořáky, na kterých je situován kryt z nerezové oceli pro lepší rozvod tepla. Každý hořák má své ovládání teploty, takže můžete připravovat více pokrmů najednou. Přitom nevadí, že jednotlivý hořák potřebuje pro přípravu trochu jiné podmínky. Myslím tím třeba maso, houby či zeleninu.

Další rošt se nachází nad tím hlavním. Ke své práci využívá infračervený hořák a nejvíce se hodí na zapékání pokrmů. I zde se hořák ovládá samostatně. Oba rošty jsou schovány pod odklopným víkem, na kterém nechybí teploměr. Po celou dobou grilování víte, při jaké teplotě se vaše pokrmy připravují.

Poslední rošt nalezneme na levém boku grilu. Ten je osazen také infračerveným hořákem a je vhodný na vysoká masa (hlavně steaků), která se na něm velmi rychle zatáhnou, aby zůstala uvnitř co nejšťavnatější.

test a hodnocení plynového grilu Napoleon ROGUE SE 425

Co určitě každý z vás ocení je polička na odkládání kuchařského náčiní. Její plocha pojme slušné množství věcí, dokonce disponuje třemi háčky, na které můžete pověsit utěrky. To ale není všechno. Jelikož ke grilování patří pivo, na grilu Napoleon najdeme i vestavěný otvírák na pivo.

Co se týče příslušenství, ke každému grilu tohoto typu dostanete sadu rožeň heavy duty. Na ni můžete napíchnout klidně celé kuře, přičemž motorek vám jím bude na grilu postupně otáčet takovým způsobem, aby se optimálně propeklo.

Kvalita grilování  

Co říct k práci s plynovým grilem Napoleon ROGUE SE 425? Rozhodně vás to s ním bude bavit víc než doma za sporákem – a věřte, že na něm uvaříte úplně všechno. Rozměr hlavního roštu je 60 × 40 cm, což znamená, že zvládnete připravit jídlo minimálně pro 10 a více strávníků. Tento gril je jako dělaný pro velké akce.

Rozžhavený je během chvíle po zapálení hořáku. Nerezové rošty se rozpálí podstatně rychleji než litinové. Na hlavním roštu jsem měl možnost zkusit ugrilovat zeleninu, domácí hranolky, kousky kuřat i krkovičku. Všechny dobroty chutnaly parádně. Zřejmě byste ani nepoznali, že pokrmy byly připravovány na plynu.

„Zřejmě byste ani nepoznali, že pokrmy byly připravovány na plynu.“

Mile mne překvapilo, že ani vodnatá zelenina, jako cuketa nebo celé klasy kukuřice, se na nerezový rošt nepřichytávala. Masité pokrmy připravíte s trochou kuchařského umu rovněž velmi snadno.

kvalita konstrukce

Na bočním roštu jsem krásně připravil jak hovězí steak, tak i vepřový biftek. Kusy masa se na roštu propečou výborně, infračervený hořák dosáhne vysoké teploty až 800 ° C. Infračervená keramická zóna je při porovnání výkonu a spotřeby úspornější, než klasický trubkový hořák. Navíc získáte krásně vypálenou kresbu na mase.

Teplotu regulujete již zmíněnými otočnými knoflíky pro každý hořák zvlášť. Pokud byste rošty pod víkem rozpálili více, než jste chtěli, víko stačí jenom odklopit a teplota okamžitě spadne. Výrobce myslel i na to, že se grilování může protáhnout do noci. Všechny ovládací knoflíky jsou totiž podsvícené.

Údržba

Čištění roštů u plynového grilu Napoleon ROGUE SE 425 je snadné. Stačí použít nerezový kartáč a poté případně patřičné čistící přípravky. Jen se připravte na to, že vám údržba trochu času zabere, jelikož je trojice roštů rozměrnější.

Kvalita grilování  

Každopádně tím čištění nekončí. Pod hlavním roštem sídlí vanička, do které odkapává přebytečný tuk z pokrmů. Do té výrobce prodává hliníkovou vaničku, takže ji stačí jenom vyměnit. Další podobnou vaničku na odkapávající tuk nalezneme i pod bočním roštem. Ta je nerezová a čistí se velmi snadno.

Určitě doporučuji vyčistit zevnitř i odklápěcí víko, dno grilu a také nerezové kryty hořáků. Kombinace tuku z pokrmů a plynu po čase může ovlivnit chuť pokrmů, a hlavně pokud tuto špínu necháte usadit, tak půjde dolů horko těžko. Čištění grilu Napoleon je tedy časově náročnější. S ohledem na velikost a množství roštů je to ale logické…

Závěrečné hodnocení

Za mě panuje absolutní nadšení. Kdybych měl prostor, ve kterém bych mohl pohostit větší množství lidí, tak bych si Napoleon ROGUE SE 425 určitě pořídil. Cena 36 990 Kč se může zdát vysoká, ale v porovnání s konkurencí naprosto srovnatelná. Pokud hledáte plynový gril, na kterém můžete připravit rychle a kvalitně spoustu dobrot, doporučuji sáhnout minimálně po tomto modelu.

Klady
  • Zvládne vysoká masa, celé kuře i jakoukoliv zeleninu
  • Infračervený hořák na propékání vysokých mas
  • Samostatné ovládání výkonu všech 5 hořáků
  • Velká grilovací plocha
  • Snadné ovládání + podsvícené knoflíky
  • Odkládací polička
Zápory
  • Kolečka pojezdu mohla být větší
  • Časově náročnější čištění (logicky dle velikosti)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (85 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář