Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze přenosného elektrického grilu Napoleon Travel Pro 285E

23. 3. 2021 aktualizováno

Recenze přenosného elektrického grilu Napoleon Travel Pro 285ENáš tipTestado.cz

Na redakční zahradu nám doputoval přenosný elektrický gril Napoleon Travel Pro 285E, který jsme podrobili zatěžkávacímu testu. Grilovali jsme maso, zeleninu a různé přílohy. Kromě bytelného provedení, rychlého ohřevu a kvalitní přípravy dobrot nás zaujal i dalšími vlastnostmi. Jaké to jsou se dočtete v naší recenzi.

Obsah balení

Po otevření krabice jsem našel dvě věci, které byste určitě očekávali. Nejprve na vás vykoukne samotný přenosný elektrický gril Napoleon Travel Pro 285E, uvnitř kterého naleznete rošt rozdělený na dvě části a topné těleso. Dále v balení najdete napájecí kabel na klasické 220V napájení. Součástí kabelu je také ovládání výkonu celého grilu.

Obsah balení Napoleon Travel Pro 285E

Konstrukční zpracování

Recenzovaný elektrický gril Travel Pro 285E má jednu enormní výhodu. Díky svým kompaktním rozměrům 74 × 47 × 38 cm ho snadno umístíte kamkoliv vás napadne. Je vhodný na zahradu, do přírody (pokud máte možnost elektrické přípojky), anebo s ním můžete klidně grilovat i na balkóně.

Gril sám o sobě působí elegantně a robustně. Tím mám na mysli hlavně skutečnost, že je vyroben z kvalitních kovů, přičemž nohy a madla pro přenášení jsou z pevného plastu. Rozhodně tento kousek něco vydrží.

Přenášení cestovního grilu je snadné, ale chce to spíš chlapa. Gril totiž váží 18 kg. Ještě určitě oceníte speciálně izolované víko. Díky němu elektrický gril značky Napoleon udrží uvnitř dostatek tepla, a hlavně riziko, že byste se o víko omylem spálili, je minimální.

Teď se podíváme dovnitř. Rošt je vyroben z porcelánem smaltované litiny. Díky tomu dlouho udrží vysokou teplotu a maso se na něm nepřipaluje. Pod roštem nalezneme topnou spirálu. Ta se rozehřeje stejnoměrně po celé ploše. V jedné věci je ale zcela unikátní: spirálu lze lehce z grilu vyndat a díky tomu se dostanete k dvojitému dnu. To jde vyjmout a umýt například v myčce nádobí.

Maximální výkon grilu činí vysokých 2 200 W: regulace probíhá otáčecím kolečkem při boční straně. Při maximálním výkonu se gril Napoleon rozehřeje na více než 280 ° C. Testovaný model Travel Pro 285E je tedy vybaven termostatem a samozřejmě i teploměrem, který snadno naleznete na víku.

Tvar grilu pod roštem je navržen tak, aby šťávy z připravovaných pokrmů stékaly do vaničky. Tato vanička je snadno odnímatelná pro případné čištění. K cestovnímu elektrickému grilu Napoleon Travel Pro 285E je možné dokoupit příslušenství typu pojízdný stojan a také boční poličky. Ty lze připevnit k oběma bokům grilu, takže budete mít dost prostoru pro odkládání kuchařského náčiní.

S konstrukcí a všemi částmi jsem byl maximálně spokojen. Nenašel jsem žádná negativa nebo něco, co by stálo za to připomínkovat.

Kvalita grilování

Grilování s tímto grilem je radost. Na ploše roštu zvládnete udělat oběd klidně pro 4 až 6 lidí. Pokud budete na přenosném elektrickém grilu Napoleon Travel Pro 285E chtít připravit jako přílohu pečené brambory, množství bude přirozeně o něco méně.

Já jsem byl mile překvapen, jak snadno a rychle lze dobroty připravit. Gril Napoleon si poradí stejně dobře s vysokými steaky, zeleninou, a dokonce i s domácím hranolky.

Velkou předností testovaného grilu je rychlost. Po 10–15 minutách od zapnutí už můžete vesele grilovat. Opět se vše odvíjí dle toho, jaký pokrm budete připravovat. Ocenil jsem, že výrobce v manuálu na svých stránkách uvádí, jaký čas a jaké nastavení výkonu grilu je pro přípravu jídla potřeba. Zbytek už závisí na vašich kuchařských dovednostech.

Gril Napoleon si poradí stejně dobře s vysokými steaky, zeleninou, a dokonce i s domácími hranolky…

Maso se na roštu při správném nastavení grilu nepřipalovalo, ba naopak mělo na sobě krásnou vypálenou kresbu od roštu a bylo šťavnaté. Úplně krásně zvládnete ugrilovat i vepřovou pečeni vcelku, nemusíte se bát ani drůbežích stehen.

Kvalita grilování - Napoleon Travel Pro 285E

Termostat jsem už zmínil. V případě, že Travel Pro 285E dosáhne vámi navolené teploty, tak se výhřev grilu automaticky vypne. Díky tomu máte jistotu, že se maso nespálí, když na chvíli odběhnete a nebudete grilování věnovat stoprocentní pozornost. (Byť takový postup nedoporučuji).

Možná by se hodilo, aby na ovládacím kolečku byly napsány konkrétní teploty, na které lze v dané poloze gril rozpálit. Díky teploměru se to po čase užívání dozvíte, ale zpočátku se teplota hůře odhaduje.

Příjemně mne potěšilo, že i moje oblíbená cuketa se na roštu i přes svoji vodnatost nepřipalovala a s trochou péče se krásně ugrilovala.

Údržba

Po grilování je samozřejmě potřeba přenosný elektrický gril Napoleon Travel Pro 285E nechat vychladnout, a pak se teprve pustit do čištění. To probíhá snadno. Stačí sundat obě části roštu a mosazným kartáčem a čistícími přípravky povrch vyčistit.

Přenosný elektrický gril Napoleon Travel Pro 285E - údržba

Elektrická spirála je samočistící, takže jejímu zevnějšku extra péči věnovat nemusíte. Dno recenzovaného grilu stačí opět otřít hadrem s čistícím prostředkem (vše můžete pořídit od výrobce grilu). Jelikož je dno smaltované, tak jde čištění snadno a během pár minut je hotovo.

Po grilování je potřeba kontrolovat i nádobku, do které odkapává tuk. Ta je kovová a v ní je ještě vyměnitelná alobalová vanička. Ty alobalové můžete dokoupit kdykoliv dle potřeby. Cestovní gril Napoleon doporučuji vyčistit po každém grilování, aby vám pokrmy zbytečně nenačichly zbytky tuku z předchozích dobrot. Kdyby každý gril šel čistit tak snadno, to by byla paráda!

Závěrečné hodnocení

Recenzovaný přenosný elektrický gril Napoleon Travel Pro 285E je naprosto perfektní. Jak jsem zmínil, na grilu lze připravit cokoliv vás napadne. Za cenu 9 990 Kč je to určitě cestovní gril, jehož koupi se vyplatí zvážit. Jasný TIP redakce Testado.cz!

Klady
  • Špičkové konstrukční zpracování
  • Bleskový ohřev spirály
  • Zvládne vysoká masa, celou pečeni i zeleninu
  • Termostat regulující teplotu grilu
  • Snadné ovládání a čištění
  • Vhodný gril také na balkón
  • Izolované víko
Zápory
  • Ovládací kolečko bez vyznačení stupňů

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (112 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář