Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Hankook K125 Ventus Prime 3

7. 4. 2021 aktualizováno

pneumatiky Hankook Ventus Prime3 letní

Pokud hledáte pneumatiky na léto za dobrou cenu se skvělými jízdními vlastnostmi, budou se vám líbit právě Hankook K125 Ventus Prime 3 195/55 R15 85H. Tento model má sice nějaké nedostatky, jako mírně vyšší hlučnost, ale v poměru ceny a kvality i bezpečnosti nemá příliš konkurence. Všechny podrobnosti se dozvíte v naší recenzi.

Hodnocení Hankook K125 Ventus Prime 3

8.7

Skvělá

Pneumatiky Hankook K125 Ventus Prime 3 195/55 R15 85H nabízejí skvělý poměr ceny a kvalitního zpracování. Mají dobré jízdní vlastnosti, se kterými udělají radost i milovníkům rychlé jízdy. Pokud se smíříte s průměrnou spotřebou a vyšší hlučností, získáte skvělé letní gumy, jež se bezpečností i na mokré silnici vyrovnají výrazně dražším modelům.

Chování na suchu
9.5
Chování na mokru
9
Úspora paliva
8
Tichost
7.5
Uživatelské hodnocení
9.5

energetický štítek Hankook K125 Ventus Prime 3Skvělé vlastnosti i pro sportovní jízdu

Kvalitní a bezpečné pneumatiky nemusejí být přehnaně drahé. O tom vás přesvědčí Hankook K125 Ventus Prime 3 195/55 R15 85H, jež jsou vhodné pro nižší i vyšší třídu vozů.

Tento model vyniká skvělými jízdními vlastnostmi. Udělá radost běžným řidičům i majitelům sportovnějších automobilů. Má dobrou ovladatelnost i při vyšších rychlostech. Také si poradí se suchým i mokrým povrchem.

Za tyto vlastnosti Hankook K125 Ventus Prime 3 vděčí prvkům, jako je speciální tvarování a pevná bezespárová kostra spolu s použitými materiály. V dezénu se nachází tři žebra pro stabilní kontakt s vozovkou a čtyři drážky, které mají za úkol odvádět vodu.

Celková struktura rovněž pomáhá lepší akceleraci a zkrácení brzdné dráhy.

Komfort jízdy a další parametry

Jak již bylo zmíněno, testované pneumatiky Hankook K125 Ventus Prime 3 195/55 R15 85H vynikají skvělými jízdními vlastnostmi. Ty jsou pro mnoho sportovně orientovaných řidičů tím nejdůležitějším.

Vzhledem k dobrému poměru nízké ceny a vysoké kvality zpracování je však nutné počítat s jistými omezeními. Těmi je například průměrná spotřeba paliva, jež se řadí do třídy C, což není špatné, ale zdaleka ani nejlepší umístění. Celkem nadprůměrná je také hlučnost. 72 dB patří mezi konkurenčními výrobky k vyšším hodnotám.

Jinak jsou ale pneumatiky Hankook K125 Ventus Prime 3 195/55 R15 85H komfortními gumami.

test letních pneumatik Hankook Ventus Prime3 K125 195-65 R15 91 H

Nejlepší poměr ceny a výkonu dle testů

V rámci uživatelského i odborného hodnocení jsou nejčastěji vyzdvihovány skvělé jízdní vlastnosti a vysoká kvalita zpracování se zachováním příznivé ceny. Hankook K125 Ventus Prime 3 pravidelně dosahují skvělých výsledků i ve srovnání s dražšími konkurenty. Například v testu Autobild, kde je proti sobě postaveno celkem 50 výrobků, získaly opakovaně první místo. Zde byly oceňované také jejich vyrovnané jízdní vlastnosti a všestranné využití. Do stále krásného pátého místa se dostaly v testech Autozeitung a ADAC.

Hlavní vlastnosti a parametry

Jak můžete z označení vyčíst, Hankook K125 Ventus Prime 3 195/55 R15 85H se řadí do velikostní kategorie R15. Se svou šířkou 195 patří ke standardně velkým modelům. Ani mírně menší profil 55 nijak nevyčnívá z obvyklého průměru na trhu.

Jak již bylo zmíněno, spotřeba paliva náleží do třídy C. Naopak chováním pneumatik Hankook na mokru patří tyto pneumatiky do nejvyšší kategorie A. Dle sportovního zaměření mají očekávatelně vysoký rychlostní index. Zkratka H znamená nejvyšší povolenou rychlost 210 km/hod. To je mezi pneumatikami R15 výborná hodnota. Naopak mírně menší je nosnostní index 85, což znamená nejvyšší zatížení 515 kg.

Vedle námi testovaných Hankook K125 Ventus Prime 3 195/55 R15 85H se tato série vyrábí v celé řadě dalších rozměrů. U některých se můžete setkat s trošku horším chováním na mokru, zato mohou mít menší spotřebu paliva či nižší hlučnost. Tvarově se jedná však o stejné kusy s podobnými jízdními vlastnostmi a se stále špičkovým poměrem ceny a výkonu.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 195
Profil 55
Vnitřní průměr R15
Index nosnosti 88 (do 515 kg)
Index rychlosti H (do 210 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra A
Hlučnost 71 dB

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (69 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář