Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Hankook K127 Ventus S1 Evo 3

27. 11. 2021 aktualizováno

letní pneumatiky Hankook K127 Ventus S1 Evo 3

Hankook K127 Ventus S1 Evo 3 225/45 R17 94Y se řadí mezi kvalitní letní pneumatiky, které uspokojí i nároky majitelů výkonných vozů. Vynikají především skvělou ovladatelností i při vyšších rychlostech. V kombinaci s přijatelnou cenou se rozhodně jedná o dobrou volbu.

Hodnocení Hankook K127 Ventus S1 Evo 3

8.9

Skvělé

Letní gumy Hankook K127 Ventus S1 Evo 3 225/45 R17 94Y hodnotíme v naší recenzi kladně pro jejich výborné jízdní vlastnosti, především pro výbornou ovladatelnost i za mokra nebo při vyšších rychlostech. Na jedničku si také vedou při brždění. Hlučností a úsporou paliva se řadí spíše k průměru. Budou ideální pro každého, kdo hledá ideální poměr ceny a výkonu. Oblíbenou jsou zejména u majitelů sportovních vozů.

Chování na suchu
9
Chování na mokru
9.5
Úspora paliva
8.5
Tichost
8
Uživatelské hodnocení
9.5

 Hankook K127 Ventus S1 Evo3 vlastnostiSkvělé pro sportovní vozy

Letní pneumatiky Hankook K127 Ventus S1 Evo 3 225/45 R17 94Y se hodí pro všechny vozy odpovídající velikostí kategorie a budou se líbit řidičům, kteří hledají spolehlivý model s výborným poměrem ceny a výkon.

Největší oblibu mají ale u majitelů dražších sportovních automobilů, což již vypovídá o jejich kvalitě a především o vlastnostech, ve kterých vynikají nad konkurencí. Testované pneumatiky Hankook K127 Ventus S1 Evo 3 se vyznačují skvělou ovladatelností za všech podmínek – na suchu i na mokru. Jízda s nimi je stabilní a to i v zatáčkách a ve vyšších rychlostech. V přilnavosti za mokra se řadí do nejlepší možné kategorie A.

Výborných výsledků dosahují především díky použité směsi s vysokým podílem syntetické siliky a díky tvaru dezénu. Vnější bloky jsou tuhé a nárazníkové pásy z aramidových vláken zabraňují deformaci, což přispívá nejen k ovladatelnosti vozu, ale také k rovnoměrnému opotřebovávání.

Výborné brždění

U letních gum pro rychlou jízdu je důležitá nejen výborná ovladatelnost, ale také dobré brždění. I na toto výrobce u Hankook K127 Ventus S1 Evo 3 myslel. Drážky na dezénu nejsou zcela rovné, jak bývá zvykem. Mají mírně lomený tvar, který pomáhá rychlému zastavení a zároveň odvádí vodu pryč od kola. Tím zamezuje vzniku nebezpečného aquaplaningu – jevu, při kterém se nahromadí pod kolem voda, v důsledku čehož se stává auto neovladatelným.

Jízda s Hankook K127 Ventus S1 Evo 3 je celkově komfortní. Pneumatiky nemají tendenci se zahřívat a dokáží odvádět vznikající teplo během jízdy.

recenze Hankook K127 Ventus S1 Evo3

Spotřeba, hlučnost a cena

Letní pneumatiky Hankook K127 Ventus S1 Evo 3 spadají do třídy spotřeby paliva C, což je běžná a průměrná hodnota. Taktéž hlučnost 72 dB patří mezi běžný střed. Ačkoliv u některých modelů najdete tyto hodnoty lepší, pokud se podíváme na jízdní vlastnosti v porovnání s cenou, mají tyto letní pneumatiky jeden z nejlepších poměrů. Hodnotíme je proto v naší recenzi jako velmi výhodné.

Hlavní vlastnosti a parametry

Letní pneumatiky Hankook K127 Ventus S1 Evo 3 nesou označení 225/45 R17 94Y. To znamená, že se řadí do kategorie vnitřního průměru R17 s šířkou 225 a profilem 45. Profil je v porovnání s většinou ostatních modelů trošku menší, což je právě u sportovních vozů v mnohých případech plusem. Díky tomu se mohou Hankook K127 Ventus S1 pochlubit nadstandardní nejvyšší povolenou rychlostí 300 km/hod. Maximální zatížení je pak 640 kg.

Hankook K127 Ventus S1 Evo 3 samozřejmě seženete na trhu i v jiných rozměrech a přitom stále s velmi podobnými jízdními vlastnostmi. Celá velikostní nabídka se zaměřuje na sportovnější styl jízdy a výbornou ovladatelnost.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 225
Profil 45
Vnitřní průměr R17
Index nosnosti 94 (do 670 kg)
Index rychlosti Y (do 300 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra A
Hlučnost 72 dB

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (26 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář