Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze elektrické sekačky Hecht 1803 S 5 in 1

elektrická sekačka Hecht 1803 S test

Přijatelná cenovka, pojezd a celá řada lákavých parametrů – na to, jak si v našem testu sekaček Hecht povede Hecht 1803 S 5 in 1 jsme byli skutečně zvědaví. Hned na úvod můžeme prozradit, že až na drobnosti jsme nebyli zklamáni. Více se dozvíte v podrobné recenzi.

Hodnocení Hecht 1803 S 5 in 1

8.6

Skvělá

Elektrická sekačka Hecht 1803 S 5 in 1 u nás zabodovala svou všestranností i výkonem. S pracovním záběrem 46 cm je ideální na sečení velkých pozemků o rozloze až 1 200 m2. Pohyb po zahradě vám ještě usnadní praktický pojezd. Na poli elektrických modelů jedna z nejlepších variant.

Konstrukce
9
Ovládání
9
Výkon a hlučnost
8
Kvalita sečení a funkce
8.5
Klady
  • Bytelná konstrukce
  • Velký sběrný koš
  • Elektrická sekačka s pojezdem
  • Vysoký výkon
  • Mulčování a boční výhoz
Zápory
  • Mírně vyšší hlučnost

Konstrukce –⁠ 9/10

Testovaná elektrická sekačka Hecht 1803 S 5 in 1 nás svým bytelným provedením velice potěšila. Už na pohled je vidět vysoká kvalita použitých materiálů, tu nám potvrdil i náš zátěžový test. Šasi je z kovu, je tedy hodně odolné. Zároveň je samozřejmě těžší, celková hmotnost recenzované sekačky Hecht činí 26,4 kg. Stále se ale nejedná o enormní číslo.

Bytelnou konstrukci doplňuje profesionální převodovka a objemný sběrný koš s kapacitou na 60 l posečené trávy. Přední kola mají velikost 8 palců, zadní pak 11 palců. Jsou tedy dostatečně velká natolik, aby ulehčovala pohyb i po zvlněném terénu. Všechna kolečka jsou centrálně nastavitelná.

elektrická sekačka Hecht 1803 S 5 in 1 - testy

Ovládání –⁠ 9/10

Jak už jsme uvedli, elektrická sekačka Hecht 1803 S 5 in 1 má spíše vyšší hmotnost. To ale ničemu nevadí, protože je vybavená pojezdem. Ten je typičtější pro benzínové modely, u elektrických typů se jedná spíše o raritu. Manipulace se sekačkou je proto bezproblémová i v terénu. Pokud máte zahradu do kopce, její úprava vás bude bavit.

Řidítka jsou ergonomicky tvarovaná, skvěle tedy padnou do dlaní. Případně je také můžete rychle složit, což usnadní transport nebo skladování stroje.

elektrické sekačky Hecht 1803 S 5 in 1 řidítka

Výkon a hlučnost –⁠ 8/10

Recenzovaná sekačka Hecht je vybavená silným elektromotorem. Jeho výkon dosahuje až 1 800 W, což je na elektrické varianty nebývale vysoká hodnota. Převod otáček pomocí klínového řemene významně zvyšuje točivý moment stroje. V případě nárazu nože na překážku pak dokáže zabránit spálení motoru. Start motoru je bezproblémový a rychlý.

S výkonným motorem se bohužel pojí i vyšší hlučnost. V materiálech od výrobce není uvedená přesná hlučnost v dB, podle naší zkušenosti je ale tento stroj o něco hlučnější než jeho další kolegové na elektřinu. Na druhou stranu rozhodně nepatří mezi nejhlučnější sekačky na trhu.

elektrická sekačka Hecht 1803 S 5 in 1 motor

Kvalita sečení a funkce –⁠ 8,5/10

Co se kvality sečení týče, na testovanou sekačku Hecht 1803 S 5 in 1 se můžete spolehnout. Máme pouze 2 výhrady: výška sečení je nastavitelná v rozmezí 30 až 75 mm. Nastavení je snadné, v tom problém není. Avšak u dalších typů Hecht, které jsme testovali, jsme se setkali s minimální výškou sečení 25 mm. Jedná se o rozdíl pár milimetrů, jestli ale dáváte přednost hodně krátkému trávníku, i takový drobný rozdíl poznáte.

Druhým problémem může být šířka sečení 46 cm. Pokud máte velkou zahradu, toto číslo oceníte. Jestli se ale budete pohybovat mezi překážkami, například pokud na zahradě máte několik záhonů, velká šířka bude spíše na škodu. V každém případě kladným prvkem je boční výhoz a mulčovací sada. Mulčovací záslepka je zdarma obsažená již v základní výbavě.

elektrická sekačka Hecht 1803 S 5 in 1 sečení

Technické parametry

Hecht 1803 S 5 in 1
Parametry
Typ Elektrická sekačka
Výkon 1 800 W
Otáčky 3 100 ot./min
Záběr 46 cm
Výška sečení 30 až 75 mm
Hmotnost 26,4 kg
Pro plochy do 1 200 m2

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (24 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář