Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrické sekačky Hecht 1845

9. 3. 2022 aktualizováno

Recenze elektrické sekačky Hecht 1845Vítěz testuTestado.cz

Elektrická rotační sekačka Hecht 1845 je skvělou volbou pro větší zahrady. Silný motor a široký záběr potěší náročné zahrádkáře. Konstrukci i výbavu podrobně hodnotíme v naší recenzi. Předem prozradíme, že rozhodně nezklamala: v kategorii elektrických modelů zvítězila. Najdete ji proto v našem srovnání elektrických sekaček.

Hodnocení Hecht 1845

9.1

Perfektní

Výkonná elektrická sekačka Hecht 1845 se záběrem širokým 46 cm je ideálním přístrojem na větší zahradu. Nechybí mulčovací sada, jednoduše nastavitelná výška sečení ani velká pojezdová kola se širokým vzorkem ve tvaru W.

Konstrukce a zpracování
9
Motor
9.5
Záběr a výbava
9
Ovládání a údržba
9
Klady
  • Motor s výkonem 1 800 W
  • Jednoduchá obsluha
  • Kvalitní podvozek
  • Záběr 46 cm
  • Sběrný koš s objemem 60 l
  • Výškově nastavitelná řídítka
Zápory
  • Chybí motorový pojezd

Kvalita konstrukce

Základ konstrukce tvoří ocelový rám. Zajišťuje pevnost a odolnost. Motor testované elektrické sekačky Hecht je skrytý pod elegantním plastovým krytem.

Mezi přednosti patří velká pojezdová kola. Přední pár má průměr 20,3 cm, zadní dokonce 28 cm. Uložena jsou v kvalitních kuličkových ložiscích. Pneumatiky disponují výrazným vzorkem ve tvaru W. Omezuje prokluz na mokré trávě nebo v horším terénu.

nejlepší elektrická sekačka Hecht 1845 se širokým záběrem recenze

Hmotnost nepřesáhla 24 kg. Vzhledem k celkovému výkonu jde o skvělou hodnotu. Nenaleznete mnoho modelů s podobným záběrem a shodnou nebo nižší hmotností. Sekačka Hecht 1845 bohužel nenabízí motorový pojezd, takže lehkou konstrukci rozhodně oceníte.

Mezi standardní výbavu patří sklopná řídítka. Rukojeť nabídne jednoduchý ergonomický tvar bez polstrovaného madla pro ruce. Řídítka lze výškově nastavit do několika poloh. Nejvyšší sklon vyhoví i postavám vysokým přes 190 cm. Mohou pohodlně pracovat bez nepohodlného předklánění.

Výkon

Hodnocená travní sekačka Hecht 1845 nabídne elektrický motor s výkonem 1 800 W. Sekací nůž roztočí rychlostí až 3 500 otáček za minutu. Nezastaví jej ani vzrostlá nebo zvlhlá tráva. Rychlost rotace zvyšuje jednoduchá převodovka. Současně zajišťuje protočení nože při nárazu do překážky. Brání tím možnému poškození motoru.

elektrická sekačka Hecht 1845 recenze

Pohon nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, stačí jej pouze zapojit do elektrické sítě. Vyplatí se ovšem kontrolovat a pravidelně čistit kloubové i otočné mechanismy podvozku. Motorový prostor je krytý dle stupně IP24. Odolá stříkající vodě z libovolného směru.

Testado radí

Pro připojení sekačky do elektrické sítě z vlastní zkušenosti doporučujeme používat kvalitní a nepoškozený prodlužovací el. kabel. Tím zajistíte optimální výkon elektromotoru.

Hlučnost nepřesahuje 80 dB. Není nezbytně nutné používat ochranné prostředky pro sluch. V porovnání s benzínovými modely je elektrická sekačka Hecht výrazně tišší. Jemnější jsou také vibrace rukojeti.

Záběr a výbava

Výkonný motor doplňuje záběr široký 46 cm. Sekačka Hecht 1845 seče rovnoměrně v celé šíři. Optimalizovaný tvar podvozku pomáhá v těžko dostupných místech. Například kolem plotů, záhonů či stromů.

Přestože si model Hecht poradí v komplikovanějším terénu, nejefektivněji jej využijete na rozsáhlých travnatých plochách s minimem překážek. Takové podmínky jsou ideální pro široký záběr, kterým elektrický typ značky Hecht disponuje.

elektrická sekačka hecht 1845 se záběrem 46 cm recenze

Nechybí ani mulčovací záslepka. Během mulčování rotující nůž drobně naseká stébla trávy, která poté poslouží jako přírodní hnojivo. Udržuje v trávníku vlhkost, ale přitom nebrání pronikání kyslíku ani dalších živin do půdy.

Sběrný koš s objemem 60 litrů stačí na delší práci. Manipulaci s ním ulehčuje mohutné madlo na horní straně koše. Nechybí jednoduchá vzduchová klapka, která slouží jako mechanický ukazatel naplnění. Výšku sečení nastavíte pomocí centrální páky. Rozsah se pohybuje od 30 mm do 75 mm.

Ovládání a údržba

Ovládání elektrické sekačky Hecht 1845 je snadné. Robustní podvozek se pohybuje na trávě lehce a spolehlivě. Větší sílu budete potřebovat jen v komplikovaném terénu, kde se projeví velký záběr a absence pojezdu. Pomůže ovšem nižší hmotnost tohoto stroje.

Hecht nezapomněl ani na bezpečnostní prvky. Sekací nůž spustíte stlačením páky přidružené k madlu. Zajištěna je pojistným knoflíkem, který naleznete na boční straně řídítek.

Recenzovaná elektrická sekačka Hecht 1845 je skvělou volbou na úpravu větší zahrady. Silný motor a široký záběr výrazně urychlí namáhané sekání trávníku. Jednoduché, ale bytelné zpracování slibuje dlouhou životnost. Nechybí mulčovací záslepka, přičemž oceníte také objemný sběrný koš.

Technické parametry

Hecht 1845
Parametry
Typ Elektrická sekačka (kabel)
Výkon
1 800 W
Záběr
46 cm
Mulčování
Ano
Pojezd
Ne
Sběrný koš
60 l
Výška sečení
30–75 mm
Skládací řídítka
Ano
Podvozek
Ocelový
Hmotnost 24 kg
Rozměry (balení)
Neuvedeno

Nejlepší elektrické sekačky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (34 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář