Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze aku sekačky Hecht 5025

sekačka Hecht 5025 recenze

Testovaná aku sekačka Hecht 5025 je cenově mimořádně dostupná. Při výběru nejlepší sekačky Hecht byste ale neměli koukat pouze na cenu, důležité jsou také další vlastnosti. Jak si tento levný model vedl v našem srovnání, kdy jsme zkoumali jeho provedení, výkon i kvalitu sečení? Inu, drobné mušky sice má, celkově si ale nevedl vůbec špatně…

Hodnocení Hecht 5025

7.9

Velmi dobrá

Levná aku sekačka Hecht 5025 to vyhraje u majitelů menších pozemků. Právě tam nejlépe zužitkuje své vlastnosti jako snadné ovládání nebo pracovní záběr o šířce 32 cm. Nenabízí sice žádné pokročilé funkce, ty ale možná ani nebudete potřebovat. Za cenu okolo 3 000 Kč je to poklad!

Konstrukce
7
Ovládání
8.5
Výkon a hlučnost
8
Kvalita sečení a funkce
8
Klady
  • Velmi nízká cena
  • Nízká hmotnost
  • Snadné ovládání
  • Tichý provoz
  • Výška sečení 25 až 75 mm
Zápory
  • Menší odolnost plastových částí
  • Potřebujete 2 akumulátory

Konstrukce –⁠ 7/10

Recenzovaná aku sekačka Hecht 5025 je dostupná za velmi nízkou cenu. Proč to zmiňujeme v sekci věnované konstrukci? Nízká pořizovací cena se do kvality provedení promítla, to nemůžeme zastírat. Pro výrobu šasi byl použitý plast, plastový je také sběrný koš a další součástky. Chce to tedy jemnější zacházení. Pokud ale na sekačku budete přiměřeně opatrní, odvděčí se vám dlouhou životností.

Na převážně plastové provedení se můžete dívat i pozitivně. Hecht aku sekačka je velice lehká. Její hmotnost činí 9,5 kg, což je o více než polovinu méně než kolik váží většina konkurentů. Manipulace i převoz stroje je tedy zcela bezproblémový. Plastový sběrný koš je pak omyvatelný, tudíž se snadno udržuje čistý. I plast má tedy své nezanedbatelné výhody.

sekačka Hecht 5025 konstrukce

Ovládání –⁠ 8,5/10

Testovaný model vyniká komfortem při obsluze. Jak jsme již zmínili, je opravdu lehký. Nemá sice pojezd, ten v tomto případě ale vůbec není potřeba. Sekačka se snadno tlačí i ve zvlněném terénu. Pohyb po zahradě ještě ulehčují kolečka o velikosti 5,5, respektive 6 palců.

Rukojeť je pak zcela klasická. Nicméně by mohla být o něco lépe tvarovaná, aby záda nenamáhala skutečně nikomu. Avšak vzhledem k tomu, že se jedná o model určený na malé pozemky, stáním u sekačky stejně nestrávíte příliš času.

sekačka Hecht 5025 řidítka

Výkon a hlučnost –⁠ 8/10

Hecht aku sekačky obecně neoplývají takovým výkonem jako jejich benzínoví kolegové. Na rozdíl od spalovacích motorů ale také neprodukují žádné zapáchající zplodiny. Pohon zajišťuje dvojice Li-Ion akumulátorů 20 V / 2,5 Ah. Ty nejsou součástí balení. Jsou však plně kompatibilní s produkty z programu Accu 6020. To znamená, že pořídíte jeden akumulátor (nebo v tomto případě dva), a ty pak využijete pro napájení různých nástrojů a strojů značky Hecht.

Testovaná Hecht aku sekačka 5025 je příjemně tichá. Výrobce sice neuvádí přesnou hodnotu hluku v decibelech (dB), podle naší zkušenosti ale model patří do kategorie jen minimálně hlučných sekaček.

sekačka Hecht 5025 akumulátor

Kvalita sečení a funkce –⁠ 8/10

Hodnocená akumulátorová sekačka Hecht 5025 má spíše menší pracovní záběr 32 cm. Sečení rozlehlé zahrady by tedy bylo poměrně zdlouhavé, na druhou stranu se s takovým záběrem výborně upravují místa mezi překážkami. Pokud máte menší zahradu s několika stromy nebo keři, tento model si budete skutečně pochvalovat.

Výška sečení je nastavitelná v 5 stupních: od 25 do 65 mm. Se strojem tak posečete nízkou i vzrostlou trávu. Nastavení výšky je centrální, a tedy snadné a rychlé. Levná Hecht aku sekačka neumí nic speciálního navíc, svůj hlavní úkol ale zvládá s přehledem…

sekačka Hecht 5025 kvalita sečení

Technické parametry

Hecht 5025
Parametry
Typ Aku sekačka rotační
Kapacita akumulátoru
2 Ah
Doba provozu
min. 20 minut
Doba nabíjení akumulátoru
180 až 300 minut
Záběr 32 cm
Výška sečení 25 až 75 mm
Hmotnost 9,5 kg
Pro plochy do 400 m2

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (20 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář