Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze dětských chytrých hodinek Helmer LK 707

Recenze a test dětských chytrých hodinek Helmer LK 707

Důvěra dětí je velice důležitá, ale jejich bezpečí je pro rodiče vždy na prvním místě. Pokud chcete nechat svým dětem volnost, ale zároveň je mít vzdáleně pod dohledem, kupte jim chytré hodinky pro děti. Model Helmer LK 707 dokonce nahradí i chytrý telefon.

Díky svému provedení mohou hodinky nosit i malé děti od 3 let. My se v naší recenzi podíváme blíže na jejich design, kvalitu i funkčnost.

Hodnocení Helmer LK 707

8.8

Skvělé

Dětské smart hodinky LK 707 od české značky Helmer jsou ideálním poměrem kvality a ceny. Jde o hodinky s GPS lokátorem, svítilnou, fotoaparátem a dalšími praktickými funkcemi pro rodiče i děti. Oceňujeme, že jsou vhodné pro děti od 3 let, čemuž je přizpůsobená i manipulace s nimi. Hodinky i rozhraní aplikace jsou v českém jazyce. Výhodou je i výběr ze 4 barev, díky čemuž si každé dítě může určit svůj vlastní styl.

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
9
Kompatibilita a trackování
9
Výbava a funkce
8
Výdrž baterie a nabíjení
9
Klady
  • Vhodné i pro malé děti od 3 let
  • Kvalitní dotykový displej
  • Moderní design
  • 4 barevné varianty
  • Slušná výdrž baterie
  • Hodinky a aplikace v češtině
  • Slot na SIM
Zápory
  • Chybí informace o práci s daty
  • Absence vibrací
  • Aplikace plná reklam

Obsah balení

Zajímá vás obsah balení? V krabičce najdete chytré hodinky pro děti Helmer LK 707, nabíjecí USB kabel a uživatelský manuál v českém jazyce. Hodinky sice mají slot na SIM kartu, ale ta není součástí balení.

Design a zpracování – 9/10

Dětské chytré hodinky Helmer LK 707 jsou dostupné v několika barevných variantách, takže si vaše dítě může vybrat tu nejoblíbenější barvu. Tyto dětské hodinky můžete nakoupit v univerzální černé nebo žluté barvě, ale k dispozici je i chlapecká modrá nebo růžová barva pro malé princezny.

design dětských smart hodinek Helmer LK 707

Dětské smart hodinky Helmer jsou vyrobeny z odolného plastu, přičemž řemínek je vyroben z měkkého silikonu, který je na ruce mnohem příjemnější. Displej byl vybaven z chemicky tvrzeného skla a celé hodinky mají stupeň krytí IP65. To znamená, že jsou zcela prachotěsné a odolají i stříkající vodě – například lehkému dešti nebo ošplouchnutí během mytí rukou.

Vzhledem k tomu, že je daný typ určený pro děti od 3 let, mělo by vás zajímat i to, jak jsou hodinky velké. Jejich rozměry činí 45 × 32 × 13 mm. Délka samotného řemínku je 180 mm.

Displej a ovládání – 9/10

Recenzované dětské chytré hodinky Helmer LK 707 se mohou pochlubit dotykovým displejem s úhlopříčkou 1,44″. Na boku displeje najdete i manuální tlačítka pro rychlé přijmutí hovoru nebo zmáčknutí SOS tlačítka.

Samotné ovládání je velice intuitivní, díky českému rozhraní i jednoduché. Vše je přizpůsobeno tak, aby mohly hodinky ovládat i malé děti od 3 let. Stejně přehledná je i aplikace v mobilu rodiče, která je taktéž v českém jazyce. V recenzích jsme ale narazili na menší výtku ohledně reklam v aplikaci.

hodnocení Helmer LK707

Kompatibilita a trackování – 9/10

Smart hodinky pro děti si kupujete hlavně kvůli bezpečnosti svých dětí a s tou je spojená i funkce trackování. Helmer LK 707 využívají signál GSM/GPRS sítí a GPS satelitů, takže jsou podle výrobce přesné s odchylkou maximálně 5 metrů. I tady jsme však našli pár negativních recenzí, kdy hlavně v hustě obydlených částech města GPS kolísá poněkud více.

Díky praktickým funkcím je trackování pro rodiče jednoduché a přehledné. Funkce Fotoprint vám dokonale vykreslí trasu, kudy vaše dítě šlo včetně časového údaje. Praktická je i funkce Geofence, u níž si nastavíte zóny, ve kterých se dítě může pohybovat. Jakmile dítě tuto zónu opustí, jste upozorněni aplikací. Tato aplikace je dostupná pro Android a iOs zařízení.

Helmer LK707 hodinky s lokátorem

Ochrana citlivých dat – nehodnoceno

Bohužel společnost Helmer neudává, jaké mají jejich hodinky certifikaci nebo jakým stylem ukládají údaje o trasování vašeho dítěte.

Výbava a funkce – 8/10

Kromě trackovacích funkcí jsou k dispozici i praktické funkce pro rodiče, ale i zábavné funkce pro děti. I když není součástí balení SIM karta, slot na SIM hodinky mají. Pokud chcete se svým dítětem telefonovat nebo mu posílat krátké hlasové zprávy a SMS, rozhodně doporučujeme SIM kartu dokoupit.

Vzhledem k tomu, že se dá z hodinek volat, je dostupný i seznam bezpečných čísel. Do seznamu hodinek můžete uložit až 10 telefonních čísel, které se vašemu dítěti mohou dovolat a ono jim. Velice oblíbené je i SOS volání z hodinek na 2 přednastavená telefonní čísla. Toto tlačítko funguje i v případě, kdy vaše dítě nemá kredit na kartě. Jednoduše zmáčkne tlačítko a hodinky automaticky upozorní oba bezpečnostní kontakty, které dítěti mohou ihned zavolat nebo ho zkontrolovat na mapě.

výbava chytrých hodinek pro děti Helmer LK707

Český výrobce Helmer nabízí ve svých hodinkách i další bezpečnostní funkci, kterou je vzdálený odposlech. Pokud vaše dítě nereaguje na vaše zprávy, můžete tuto funkci zapnout a zkontrolovat, jestli se například nebaví s cizincem nebo není v nebezpečí. Tato funkce je dost diskutována, protože mnoho lidí ji považují za opravdu velké narušení soukromí dítěte. My si myslíme, že je dobré tuto funkci mít, ale je vhodné ji používat pouze v kritických případech.

Tohle všechno jsou perfektní funkce pro klidné srdce rodičů, ale mají tyto chytré hodinky pro nejmenší něco zábavného i pro ně? Ano, mají. K dispozici je základní fotoaparát, který může zabavit a dítě trochu donutit hodinky nosit s radostí. Další zajímavou funkcí je i svítilna, která je již běžnou součástí chytrých telefonů.

Výdrž baterie a nabíjení – 9/10

Chytré hodinky pro děti Helmer LK 707 potěší i slušnou výdrží baterie. Dobíjecí 3,7V 400mAh Li-Ion akumulátor vydrží v pohotovostním režimu až 72 hodin. Až 48 hodin vydrží v případě, kdy GPS lokátor odesílá informace o své poloze každých 10 min.

Na nízký stav baterie upozorňují nejenom samotné hodinky, ale také aplikace v mobilu rodiče. Nabíjení je jednoduché – stačí připojit USB kabel k zařízení a napojit je například na notebook. Tento kabel je součástí balení a nemusíte ho nikde dodatečně shánět.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Uživatelé na portálu Heureka chytré dětské hodinky Helmer LK 707 oceňují krásným hodnocením 81 %. Líbí se jim odolnost i jejich design, který je pro děti jako stvořený. V hustě obydlených městech však občas blbne GPS lokátor, který má někdy více než 5 metrovou odchylku.

Alternativy k Helmer LK 707

Pokud se chcete při svém výběru dětských chytrých hodinek zaměřit na české výrobce, vyzkoušejte Lamax WatchY2. Oblíbené jsou také modely Helmer LK 704 a levnější Helmer KW 802.

Oblíbené chytré hodinky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (57 hlasů)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář