Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze Philips Series 7000 S7882/55 Wet & Dry

Holicí strojek Philips Shaver 7000

Elektrický holicí strojek pro mokré i suché holení Philips series 7000 jsme měli na testování více jak měsíc. Za tu dobu jsme prozkoumali možnosti jeho použití jak na holení tak při zastřihávání delších vousů. Také jsme se podívali na způsob čištění a příslušenství. Jedná se o holicí strojek se třemi flexibilními hlavami, které dokonale kopírují obrys tváře. Navíc má i zajímavou aplikaci ve které můžete sledovat, jak se holíte.

Obsah balení

Co v krabici najdete? Je toho více. Samozřejmě tělo holicího strojku, šikovné a pevné pouzdro na zip, nabíjecí stojánek, stanici pro rychlé čištění a k tomu zásobník s čistícím prostředkem a návodku. Samozřejmě je součástí balení i nabíjecí kabel USB-A, který patří k nabíjecímu stojánku. Podobně jako u jiných holicích strojků Philips i tady není adaptér součástí balení. Postupně se od toho ustupuje, protože adaptérů má každý doma více, nebo se tak s tím počítá.

Philips Shaver 7000

Konstrukce a design – 8,5/10

Holicí strojek se třemi hlavami od Philipsu ve starší verzi už jsme používali, takže nějaké základní úkony a učení jsme mohli vynechat. Rovnou jsme se vrhli na holicí strojek Philips Series  7000 a prozkoumali ho. Kombinace černé a kovově modré lahodí oku a na strojku se střídají lesklé i matné plochy. Je prostě hezký, designeři od Philipsu se nemají za co stydět. Přímo na těle strojku je pod tlačítkem pro zapnutí a vypnutí celkem velký displej, na kterém se v průběhu holení a čištění objevují znaky právě probíhající činnosti a samozřejmě stavu baterie.

Do ruky je pohodlný a sedne docela pěkně. Boky má pogumované a to zabraňuje klouzání, to je moc fajn vychytávka, ale to je u většiny holicích strojků dnes už standardem. Možná by tvar mohl být trochu více ergonomicky laděný, všechny části jsou rovné a přímé, nikde žádné prohnutí pro pohodlnost a zabraňující uklouznutí. Aby to neklouzalo samozřejmě zajišťuje již zmíněný perforovaný a pogumovaný povrch boků, ale není všespásný. Délka celého strojku je cca 18 cm, délka části kde ho držíte je zhruba 15 cm. Největší průměr hlavice je cca 6,5 cm

Při vlastním držení se palec ruky může lehce opírat o mírně zkosenou hranu pod hlavicí strojku, ale tato část je zrovna tou krásnou lesklou plochou. I když strojek při používání neklouzal, tady by změna povrchu byla zlepšením.

Ze zadní strany strojku, tedy z druhé strany než je ovládání, najdeme část ze zastřihovačem. Jde celkem snadno vyklopit potažením dolů asi o 1 mm. Aby se to nestávalo mimoděk, je to nastaveno tak, že palec (kterým to nejčastěji budete provádět) musí zatlačit na výstupek trochu větší silou. A protože výstupek je celkem malý a hladký, není to zcela ideální.

Nabíjecí stanice je stabilní, strojek Philips Shaver series 7000 v ní dobře drží a může být tak i pěkným doplňkem na poličce v koupelně. Stejně tak je hezky řešen design stanice pro čištění. Tohle je opravdu pěkně provedeno. Když vyrazíte někam z domova a na nabíjecí stanici nebude místo, stačí vzít jen nabíjecí kabel, jde zapojit přímo do holicího strojku.

Kvalita holení a manipulace – 9/10

Frézkový elektrický holicí strojek Philips Series 7000 je vhodný pro každodenní holení. Ale umí si poradit i s vícedenním strništěm a díky zastřihovači i s delšími vousy. Můžeme potvrdit, že holení je příjemné a oholí úplně do hladka. Lépe funguje když se používá každý den, nebo maximálně obden. Pokud máte hustší a rychle rostoucí vousy, tak opravdu doporučujeme používat nejpozději každý druhý den, protože pak oholení dá více práce. Na delší strniště sice existuje pomoc v podobě zastřihovače, ale lepší je to nenechat tolik vyrůst.

Holicí hlava je poměrně velká a tak jsme měli obavy o to, jak oholí například část nade rty a okolo nosu. Chce to trochu cviku a zkoušení, ale překvapivě brzo se to naučíte a zjistíte, že i robustní přístroj může oholit malá a méně přístupná místa. I když je holicí strojek Philips Series 7000 určen pro suché i mokré holení, použití holicí pěny se nám zdálo zbytečné. Vyzkoušeli jsme, ale opravdu není třeba používat a to i když máte poměrně tuhé vousy.

Co má opravdu dobře řešené, je pohyb jednotlivých částí hlavy po pokožce. Opravdu se přizpůsobí tváři, bradě, oblinám na okrajích obličeje i krku. Jako u každého holení, je dobré některým partiím věnovat více pozornosti, ale poradí si celkem dobře s měkkými částmi i s hranami brady. Holení je příjemné a vibrace frézek v tomto případě tak trochu evokují pocit jemné masáže.

Také zastřihovač fungoval velmi dobře na zkrácení dlouhých vousů a i když vypadá drobně, svůj účel (úpravu okrajů delších vousů) splnil dobře. Při prvním použití nás zaujal zvuk, není hlasitý, ale je v trochu hlasitější než vlastní holení.

Náš tip

Pokud byste chtěli vousy zastřihovat častěji, doporučujeme se podívat na naše hodnocení zastřihovačů, protože pro opravdu husté vousy je dobré používat přístroje na to určené.

Údržba – 10/10

Čistit holicí strojek Philips series 7000 je snadné a navíc nemáte jen jednu možnost. Pokud jste na cestách a máte s sebou jen nabitý strojek v pouzdru, bez čistícího příslušenství, tedy bez Quick Clean Podu, prostě odklopíte vrchní část frézek, vyklepete nahromaděné vousy a vyčistíte zbylé částečky kartáčkem, nebo vyfoukáte. Případně lze opláchnout vodou.

Philips Shaver series 7000 po použití

Lepší, mnohem jednodušší a rychlejší je použití čistící stanice (Quick Clean Pod). Po připravení, kdy naplníte nádobku čistící kapalinou jen vložíte holicí strojek Philips Shaver 7000 vzhůru nohama, tedy obráceně než do nabíjecí stanice, a zapnete ho. Celé čištění v tomto případě trvá jednu minutu! U čištění zároveň stanice holicí strojek promaže.

Pokud máte staženou aplikaci, přímo na ní uvidíte dobu čištění a průběh. Samozřejmě to jde i bez aplikace a přímo na displeji strojku vidíte svítit znak čištění a poslechem vnímáte jednotlivé části procesu. Nakonec Philips Shaver ponecháte v této poloze, nebo ho můžete vyjmout, to už je na vás. Čištění je opravdu rychlé (1 minuta) a perfektní, po prohlídce jsme nikde nenašli zbytky vousů. Jen vlhkost a trochu pěny z čistícího roztoku prozrazovalo, že došlo k vyčištění.

I pokud nejste fanda aplikací, čistící stanici můžete samozřejmě používat. Smart aplikace není povinná, ale za nás musíme říct, že je zábavná a to nejen pro sledování průběhu čištění.

Baterie a nabíjení – 9,5/10

Elektrický holicí strojek Philips Shaver 7000 se nabíjí rychle. Dokonce má funkci rychlonabíjení, takže za 5 minut máte nabito na jedno holení. Celé nabití trvá cca jednu hodinu a pak vydrží poměrně dlouhou dobu, bez pár minut vydržel zase hodinu a to je opravdu na několik důkladných oholení. Vždyť aplikace vám řekne, že když se holíte více jak 3 minuty, tak je to špatně. Pokud se holíte správně, nemělo by to trvat dlouho.

Výhodou pro nabitou baterii je možnost uložit holicí strojek do cestovního pouzdra, ale ani bez něj byste se nemuseli bát. Na displeji totiž je i značka cestovního zámku, takže v kufru se holicí strojek nespustí náhodně a nevybije se. To by bylo na výlete, služební cestě nebo vícedenní dovolené asi nepříjemné.

Podle popisu výrobce má holicí strojek Philips Series 7000 spolehlivou lithio-iontovou baterii a aktuální stav baterie zobrazuje indikátor na displeji na rukojeti, pokud svítí 3 čárky, je plně nabitý. S postupným ubýváním kapacity baterie ubývá i čárek na piktogramu a pokud je vybitý indikuje to jedou červenou blikající čárkou. Nabití samozřejmě lze zkontrolovat i v aplikaci, tam to uvidíte ještě přesněji.

Smart aplikace pro Philips series 7000 – 10/10

Chytrá mobilní aplikace GroomTribe Styling and Shaving, kterou najdete v google play aplikacích je opravdu skvělá. Instalace i používání je jednoduché a intuitivní a navíc vám opravdu poradí. Tahle aplikace si do kalendáře zaznamená jak dlouho a jak dobře jste se holili a pak vám to ukáže. Samozřejmě také umí ukázat kolik baterie jste spotřebovali a na kolik holení ještě zbývá energie. Stejně tak sleduje i čistící cykly a upozorní vás, kdy je třeba dokoupit kapalinu do čisticí nádobky.

Závěrečné hodnocení – vlastní zkušenosti

Holicí strojek Philips series 7000 nás mile překvapil. Po prvotním opatrném zkoušení, kdy se nám nelíbil tvar, váha a velikost holicí hlavy, jsme uznali, že má něco do sebe. Zvláště při propojení s aplikací GroomTribe Styling and Shaving je přidaná hodnota velmi znát. Díky aplikaci se i amatér v holení frézkovým holicím strojkem dokáže rychle zorientovat a naučí se správně strojek používat. To je super pro lidi, kteří budou mít první holicí strojek, nebo odlišný od dosud vyzkoušeného.

Líbilo se nám rychlé oholení do hladka, skvělý automatický způsob čištění a možnost holicí hlavu opláchnout pokud je to třeba. I baterie jsou skvělým plusem, při nabití vydrží holicí stojek rozhodně více než 10 oholení, tedy pokud se holíme pravidelně a dodržujeme čas cca 3 minuty na jedno oholení.

Co jsme jinde nezmínili, ale je zajímavé je způsob řešení návodu. Jsou to obrázky a piktogramy ze kterých snadno pochopíte o co jde a co máte, či nemáte, dělat. Další dobrou věcí je cestovní pouzdro, je z pevnějšího materiálu a je poměrně malé, přesně na holicí strojek, malý štěteček a nabíjecí kabel. Nic víc tam nedáte, ale pro cestování to určitě stačí.

9.4

Perfektní

Holicí strojek Philips series 7000 patří mezi větší elektrické holicí strojky a jeho frézky mohou pro někoho zpočátku být zbytečně robustní. Je to však jen zdání, protože díky aplikaci se naučíte holit správně velmi rychle. Je voděodolný, proto je vhodný pro suché i mokré holení a nemusíte se bát vlhkosti. Má skvěle vyřešené nabíjení (nabíjecí stojánek) a také čištění. Pokud nebudete používat smart aplikaci, ochudíte se o množství informací i zajímavých dat. Za nás je to velmi dobrý holicí strojek, hrdý nástupce předchozích sérií od Philipsu.

Konstrukce a design
8.5
Kvalita holení a manipulace
9
Údržba
10
Baterie a nabíjení
9.5
Smart aplikace
10
Holicí systém:Břity SteelPrecision
Záruka:2 roky
Typ baterie:Li-lon
Doba nabíjení:1 hodina
Doba chodu:1 hodina
Kopírování obrysů tváře:Flexibilní hlavy 360-D
Klady
 • Rychlé nabíjení
 • Velká výdrž baterie
 • Suché i mokré holení
 • Zastřihování přímo součástí strojku
 • Voděodolnost
 • Smart aplikace
 • Led displej s ukazateli
 • Styly holení v applikaci
Zápory
 • Hlučnější při použití zastřihování
 • Velký a těžší do ruky
 • Vyšší cena

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Petra Kvapilová
Petra Kvapilová

Petra se zajímá o online marketing všeobecně a píše méně než by chtěla, protože jí na to u ostatních činností nezbývá čas. Pokud píše, tak hodně pro radost, třeba pohádky pro kluky nebo občas nějakou povídku. Když píše recenzi, doufá, že pomůže lidem se správnou volbou a zjednoduší jim tak rozhodování. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář