Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Mobilní telefony

Recenze Honor 90

30. 7. 2023 aktualizováno

Honor 90 fotka

První pohled na Honor 90 odhaluje, že se zde výrobce snažil o více než jen funkčnost. Významnými prvky jsou krásný 6,7″ AMOLED panel se zahnutými boky a zaoblené hrany na zádech přístroje, které přispívají k pohodlnému ovládání. Honor 90 se může pochlubit příjemnou hmotností 183 gramů a rozměry 161,9 × 74,1 × 7,8 mm, což je pro telefon s takto velkým displejem velmi dobré. Na zádech dominují oválné moduly fotoaparátu, které však vystupují nad povrch. Při každém položení na stůl nebo tvrdý podklad jsem měl trochu nepříjemný pocit, že fotoaparát poškrábu.

Hodnocení Honor 90

8.7

Perfektní

Honor 90 se ukazuje jako výkonný a hodnotný telefon střední třídy. Díky svému modernímu čipsetu Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1, doplněnému 8 GB nebo dokonce 12 GB RAM a bohatým úložištěm 256 GB nebo 512 GB, poskytuje velký výkon.

Design a zpracování
8
Displej
9
Hardware a výkon
9
Výdrž baterie
8
Fotoaparát a kamera
9
Systém a konektivita
9
Klady
  • Zaoblený displej
  • Rozlišením 2 664 × 1 200 pixelů
  • HONOR SuperCharge
  • Odemykání obličejem + čtečka otisků
  • 200 Mpx fotoaparát
  • 12GB Ram
  • Android 13
Zápory
  • 3,5 mm Jack
  • nelze vložit SD kartu
  • reproduktor

Obsah balení

Uvnitř podle mě zbytečně velké krabičky se nachází fotomobil Honor 90, USB-C datový kabel, kovová sponka a brožurka. Žádného ochranného krytu se bohužel nedočkáte.

Navzdory působivému vzhledu je kvalita konstrukce Honoru 90 proměnlivá. Povrch zad je poměrně kluzký a několikrát se mi stalo, že telefon sklouznul po povrchu, na který jsem ho položil, na druhou stranu je velmi příjemný na dotek a nepřitahuje nečistoty či mastnotu. Zároveň telefon postrádá jakoukoli ochranu vůči prachu a vlhkosti. Rámeček telefonu, i když chromově lesklý, působí poněkud lacině a snadno se na něm uchycují nečistoty a otisky.

Čtečka otisků v displeji – velké plus

Čtečka otisků prstů v displeji je vynikající. Přestože by mohla být umístěna o malinko výše, funguje na výbornou. Stačí prst přiložit přibližně na půl vteřiny a během další půl vteřiny je telefon odemknutý.

Obrazová nádhera AMOLED

Chloubou Honoru 90 je bezesporu použitý 6,7″ AMOLED displej s rozlišením 2 664 × 1 200 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. S maximálním jasem 1 600 nitů je displej skvěle čitelný i za slunečného letního dne. Honor 90 také používá 10-bit panel, to znamená, že je schopen zobrazit přes miliardu různých barev.

Zklamání v audio

Bohužel, audio zážitek z Honor 90 je slabší. Telefon má pouze jeden reproduktor, což je nedostatek, vezmeme-li v potaz, že stereo reproduktory mají i levnější konkurenti. Maximální hlasitost je dostatečná, ale ne výjimečná. Honor 90 nepodporuje 3,5mm jack, a tak je potřeba spolehnout se na redukci z USB-C nebo Bluetooth s podporou AptX HD. Osobně bych ještě oddělil nastavení hlasitosti a oznámení. Používám několik e-mailových klientů a sociálních sítí, takže mi telefon stále “cinká, nebo neslyším příchozí hovory.

Nádherný Výkon Bez Potíží

Honor 90 je skvělý smartphone, který se honosí moderním čipsetem Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1, základním taktem na výkonném jádru Cortex-A710 a dalšími třemi jádry Cortex-A710 s nižším taktem. Telefon nabízí také 8 GB RAM a 256GB úložiště nebo ještě mohutnější 12 GB RAM a 512GB úložiště pro ty, kteří potřebují více prostoru. Výkon telefonu je na úrovni 2-3 let starých TOP modelů, což je pro tento model velmi dobré hodnocení. Honor 90 se také může pyšnit velmi dobrými výsledky v oblasti výkonu. Co mě zaujalo byla jeho schopnost odolat zahřívání i při delším a intenzivnějším hraní her.

Konektivita

Co se týče konektivity, Honor 90 nabízí vše, co byste od moderního telefonu očekávali. Telefon podporuje 5G sítě, rychlou Wi-Fi 802.11ax, Bluetooth 5.2 s podporou AptX HD a NFC. Telefon nabízí také eSIM, což je stále ještě vzácnost v této cenové kategorii. GPS je velmi přesné a zajišťuje bezproblémovou navigaci.

Výdrž Baterie

Pokud jde o výdrž baterie, Honor 90 nabízí 5 000 mAh baterii, která poskytuje rozumnou výdrž pro běžné použití. Při běžném použití jsem telefon nabíjel jednou za dva dny. Při větší zátěži, jako je hraní, sledování filmů a komunikace přes sociální sítě, vydržel telefon asi 6 hodin. Je také důležité poznamenat, že Honor 90 podporuje rychlonabíjení HONOR SuperCharge 66W zvládne dobít baterii na 45 % za pouhých 15 minut, ale adaptér není součástí balení a je nutné ho dokoupit zvlášť, případně si ho vypůjčit od jiného zařízení.

Operační systém a bezpečnostní aktualizace

Honor 90 působí v systému Android 13 s červnovými bezpečnostními aktualizacemi, což je velmi pozitivní. Ovládání zařízení je usnadněno pomocí nadstavby Magic OS 7.1, to je velký krok vpřed oproti Huawei EMUI. Nadstavba překrývá výchozí Android a přináší přívětivý grafický vzhled, který je zcela závislý na osobních preferencích uživatele. Jako takový, Magic OS 7.1 lze přirovnat k nadstavbě MIUI.

Ačkoli Magic OS 7.1 zachovává svůj tradiční vzhled, přináší několik funkcí, které zlepšují uživatelský zážitek. K těmto patří velké složky a “návrhy YOYO”, což je widget, který nabízí aplikace na základě vašich obvyklých vzorců používání. Užitečné jsou také miniaturní widgety, které se zobrazují při přejetí prstem přes ikony označené miniaturní lištou. Nabízí také řadu inteligentních funkcí pro vylepšení uživatelských zážitků, jako je například Magic Text, který umožňuje manipulaci s textem na obrázcích.

Magic OS 7.1 nabízí širokou škálu možností pro přizpůsobení vzhledu systému, ať už pomocí systémových témat nebo Allways on Display. Avšak některé funkce, jako je například možnost vypnout displej poklepáním na obrazovku nebo gesto pro zobrazení notifikační oblasti tažením směrem dolů, bohužel chybí.

Magic OS 7.1 je vybaven velkým množstvím vlastních aplikací, které jsou dobře navržené a snadno použitelné. Systém je také velmi dobře optimalizován a jeho animace jsou plynulé a rychlé. Toto zařízení je dokonce srovnatelné s některými prémiovými modely.

fotografie honor 90

Fotoaparát

HONOR 90 uživatelům přináší špičkovou kvalitu fotografií a videí díky svému novému systému tří fotoaparátů. Hlavní fotoaparát s 200Mpx zvládá zachytit vynikající detaily i za slabého osvětlení, což je dáno kombinací vysokého dynamického rozsahu (HDR), redukce šumu a slučování pixelů.

Na výběr máte několik přednastavených režimů: Clona, Noc, Portrét (ten vytváří úchvatné portréty s precizním zachycením obličeje a efektem bokeh). Přední fotoaparát s rozlišením 50Mpx umožňuje uživatelům pořizovat výjimečné selfie.

fotografie honor 90

Celkově vzato, Honor 90 je výborným přírůstkem na trh smartphonů střední třídy. Nabízí velmi dobrý výkon, plnou konektivitu a dostatečnou výdrž baterie. Přestože je zde několik drobných nedostatků, představuje tento telefon skvělou volbu.

Honor 90 fotografie

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (12 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor několika zajímavých webů a dnes už jen občasný copywriter. Vždycky ho zajímaly nejnovější technologické pokroky a samozřejmě trendy ve světě e-commerce.
Má víc než 15 let zkušeností z oblasti prodeje a díky tomu dokáže při recenzích zajímavě popsat vlastnosti produktů. Jako copywriter využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby sdílel cenné poznatky se čtenáři a pomohl jim se správně se rozhodnout. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a rád dále studuje a rozvíjí své schopnosti nejen v oblasti online (e-commerce).
LinkedIn

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář