Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Bílé zboží

Recenze a test pračky Hoover H3DS4464TAME/2-S

Test slim pračky HOOVER H3DS4464TAME2-S.

V testu úzkých praček jsme si uvedli několik kompaktních modelů. Slim pračka se sušičkou Hoover H3DS4464TAME/2-S je ještě k tomu dvojí spotřebič v jednom. Jak si v recenzi vedla? Prozkoumáme spolu ty nejdůležitější parametry.

Hodnocení úzké pračky Hoover H3DS4464TAME/2-S

8

Skvělá

Úzká pračka s předním plněním a sušičkou Hoover H3DS4464TAME/2-S je názorným příkladem toho, že i do malých věcí lze vměstnat velký potenciál. Potěší pěknou kapacitou bubnu, velmi dobrou energetickou náročností praní, pestrým výběrem programů včetně parní péče, možností propojení pomocí mobilní aplikace a zajisté i dobrou cenovkou. Potěší i prodloužená záruka k nákupu pračky na 5 let a 11letá záruka na invertorový motor.

Energetická náročnost a hlučnost
7
Kapacita bubnu a rozměry
8
Vybavení, technologie a funkce
7.5
Ovládání a manipulace
9.5
Klady
 • Prodloužená záruka na pračku i motor
 • Kompaktní rozměry
 • Pestrý výběr programů
 • Propojení s mobilní aplikací
 • Pečující parní program
 • Integrovaná sušička prádla
Zápory
 • Vyšší spotřeba energie (E)

Energetická náročnost a hlučnost

Testovaná Úzká pračka Hoover H3DS4464TAME/2-S se nachází v energetické třídě A a sušička prádla v energetické třídě E.

Při pohledu na štítek energetické náročnosti pračky se dozvíme, že spotřebujeme 42 kWh za 100 cyklů praní. Praní při kapacitě prádla 6 kg v základního eco programu o délce 3 hodiny a 18 minut odpovídá spotřebě vody 40 litrů.

Kapacita sušičky prádla je 4 kg a 100 cyklů sušení odpovídá 267 kWh. Jeden cyklus trvá sedm hodin a za tu dobu se spotřebuje 67 litrů vody. 

Účinnost odstřeďování je ve třídě B, což je pěkné, jelikož A je nejlepší a D nejhorší.

Co se týče emise hluku šířeného vzduchem, při odstřeďování dochází maxima 74 dB, při praní 54 dB a při sušení dosahuje hlučnosti 56 dB.

Energetická náročnost a hlučnost

Počet otáček a účinnost odstřeďování

Testovaná SLIM pračka a sušička Hoover H3DS4464TAME/2-S spolehlivě provede i práci v podobě ždímání prádla. Maximální počet otáček si můžete nastavit až na 1 400 za minutu.

To je velmi dostačující, neboť jako základ v případě úzkých praček doplněných o sušičku se doporučuje 1 200 otáček za minutu.

S účinností sušení B můžeme být také naprosto spokojeni. V tomto se shodneme, že to zvládá na krásnou chvalitebnou.

Kapacita bubnu a rozměry

Buben malé pračky Hoover je prostorný, vejde se do ní až 6 kg prádla ke praní. Sušit zvládne až 4 kg na jeden zátah. Pokud přemýšlíte, zda vám tento model bohatě vystačí, záleží to zejména na tom, jak často perete a v jakém množství. Také se to odvíjí od toho, do jak velké domácnosti ji chcete pořídit. Šestikilogramová varianta by ale měla s klidem uspokojit nároky 4členné rodiny.

Po rozměrové stránce se tato slim pračka vejde do méně než 50cm hloubky. Když počítáme rezervu na její vibrace, kabel a hadici, je to úctyhodné, že? Její rozměry jsou 85 cm na výšku, 59,5 cm na šířku 43,2 cm do hloubky.

Programové vybavení, technologie a funkce

Test slim pračky HOOVER H3DS4464TAME/2-SZe základních pracích programů si můžete vybírat následující:

 • Extra Care
 • All In One 59 min
 • Rychlá péče 14 min
 • Rychlá péče 30 min
 • Rychlá péče 44 min
 • Parní péče
 • Máchání
 • Odčerpání + Odstřeďování
 • Syntetika a barevné
 • 20 °C
 • Vlna/ruční praní
 • Eco 40–60 °C
 • Bavlna
 • One Touch

Sušení prádla si vybíráte ze tří voleb, tj. sušení bavlny, syntetiky a vlny. Dále si navolíte úroveň sušení na extra suché, k žehlení nebo do skříně. Nabízí tedy celkem 16 základních programů plus jeden programe One Touch. Díky němu se prostřednictvím NFC a mobilního telefonu s pračkou propojíte, čímž můžete využít ovládání na dálku a rozšířené funkce. V aplikaci Wizard si stáhnete nové cykly, využijete odloženého začátku a konce, zjistíte zajímavé triky a tipy spojené s praním nebo získáte přehled statistik praní a spotřeby energie.

Samozřejmostí této úzké pračky do 45 cm hloubky je odložený start až na 24 hodin dopředu. K praní přijde vhod i pára a hygienický program nebo nastavení úrovně znečištění prádla.

Ocenitelnou funkcí je KG mode, která během prvních 4 minut praní zváží množství prádla, s tím vypočítá nejvýhodnější spotřebu elektrické energie a vody. Antialergenní péče se postará o odstranění alergenů a bakterií z prádla. Ta je velmi přívětivá nejen pro alergiky, ale i pro praní prádla miminek. 

Velkou předností je jistě spojení pračky a sušičky v podobě kompaktního spotřebiče, který se vleze i do úplně malého bytu. Sušení můžete provést plynule po ukončení praní, musíte však pamatovat na menší náplň sušičky, tedy maximálně do 4 kg prádla.

Ovládání a manipulace

Ovládací panel je přehledný a programy si přepínáte klasicky pomocí otočného voliče. Příslušný program je označen příslušnou infografikou. Délka zvoleného programu se zobrazí na LED podsvíceném displeji, kde je čas praní postupně odpočítáván. 

Ovládání na dálku pomocí aplikace Hoover Wizard je podpořeno Android telefony. Po ruce tak máte nejen dálkový ovladač, ale i uživatelský manuál, průvodce praním prádla, vysvětlivky pracích symbolů, nastavení odloženého startu a další užitečné.

Nejlepší úzké pračky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (34 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář