Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotické sekačky Husqvarna Automower 310

16. 4. 2021 aktualizováno

robotická sekačka Husqvarna Automower 310

Husqvarna Automower 310 nabídne kompromis mezi cenou a pokročilým provedením. Tato robotická sekačka se může pochlubit vysokou odolností, skvělými parametry baterie a především pokročilým zvládáním členitých a nerovných zahrad. Má dostatečně velký rádius pro běžné použití, umožňuje ovládání přes chytrý mobil a samozřejmě nechybí bezpečností prvky.

Hodnocení Husqvarna Automower 310

8.9

Skvělá

Husqvarna Automower 310 je kvalitní robotická sekačka do svahu. Hodí se pro domácí použití i na větších plochách do 1 000 m². Snadno se orientuje v prostoru, tudíž udělá radost majitelům členitých zahrad. Vyniká velkou odolností a rychlým nabíjením. Rovněž na ní chválíme přítomnost mobilní aplikace pro dálkové ovládání.

Konstrukce
9
Ovládání
8.5
Baterie
9
Kvalita sečení
9
Klady
  • Velmi odolná konstrukce
  • Dlouhá doba provozu a rychlé nabíjení
  • Mobilní aplikace
  • Dobré zvládání terénů a překážek
  • Dostatečný rádius
Zápory
  • Menší šíře záběru

Konstrukce – 9/10

Recenzovaná robotická čtyřkolová sekačka Husqvarna Automower 310 patří mezi robustní zařízení. Váží 13,7 kg. Vyniká vysokou odolností a spolehlivostí provozu. V dolní části se nacházejí tři břity a uvnitř bezkartáčový stejnosměrný motor. Během svého ježdění i zúženými místy mění trasu, aby nedocházelo k vyjetí kolejí. Při provozu nevyžaduje téměř žádnou kontrolu a obsluhu.

Tuto automatickou sekačku značky Husqvarna nerozhází déšť ani jiné vlivy podnebí. Dokonce byla testovaná na drsné severské podnebí. Nemusíte se ji bát nechávat samotnou na zahradě. Ve své výbavě má systém proti krádeži, jenž zahrnuje PIN a hlasitý zvukový alarm. Nechybí ani senzor pro zvednutí nebo senzor náklonu.

sekačka Husqvarna Automower 310

Ovládání – 8,5/10

Automatickou sekačku lze ovládat na dálku pomocní mobilní aplikace. S chytrým telefonem spolupracuje přes Bluetooth technologii. Díky ní si detailně přizpůsobíte své požadavky sekání, kterými se bude při práci Husqvarna Automower 310 řídit. Samozřejmě nechybí přímé příkazy pro spuštění, zastavení či parkování nebo možnost kontroly aktuálního stavu.

Pomocí naváděcích vodičů najde Husqvarna Automower 310 snadno cestu do své domovské stanice. Hodí se tak i pro výrazněji členité povrchy. Nabíjení probíhá automaticky a není jej potřeba hlídat. Vodiče navíc umožňují zahájení sečení na třech různých místech.

mobilní aplikace Husqvarna

Baterie – 9/10

Baterie je silnou stránkou tohoto přístroje. Doba sečení se pohybuje kolem 70 minut, což je dobrá hodnota. Zároveň se robotická sekačka Husqvarna Automower 310 může pochlubit opravdu rychlým doplněním akumulátoru. Z nuly na 100 % se dostanete již za hodinu. Jedná se o jeden z mála modelů, který delší dobu pracuje, než se dobíjí. Uvnitř najdete baterii typu Lion s nabíjecím proudem 1,3 A. Spotřeba energie je přibližně 28 kWh za měsíc.

Kvalita sečení – 9/10

Recenzovaná robotická sekačka Husqvarna Automower 310 zvládne udržovat plochu o rozměrech až 1 000 m² ± 20 % v závislosti na členitosti prostorů. Šířka záběru je menších 22 cm. Výšku sečení si můžete nastavit od 20 do 60 mm. Jednou z velkých předností tohoto modelu je dobré zvládání sklonu terénu až do 22 ° / 40 %. Díky tomu se hodí i pro méně rovné zahrady.

svah a sečení Husqvarna Automower 310

Sečení s robotickou sekačkou Husqvarna Automower 310 probíhá postupně a tráva je uřezávána po malých kouscích. To pomáhá lepšímu růstu a zachování vzhledu upraveného trávníku. Celkově jsou výsledky práce tohoto modelu velmi dobré.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametr
Typ Robotická sekačka
Pro plochy do 1 000 m²
Šířka záběru 22 cm
Výška sečení 20 do 60 mm
Svahová dostupnost 40 %
Hmotnost 13,7 kg
Doba sečení na jedno nabití 70 min
Doba nabíjení 60 min

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář