Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze veslovacího trenažéru inSPORTline inCondi RW600

15. 3. 2023 aktualizováno

Recenze veslovacího trenažéru inSPORTline inCondi RW600

Veslovací trenažér inSPORTline inCondi RW600 je kvalitní a výborně zpracovaný stroj pro simulaci veslování. Díky plynule proměnnému brzdnému systému pomocí magnetu nabídne až 16 úrovní zátěže. Pomocí Bluetooth lze propojit s mobilní aplikací, která nabídne spoustu nadstandartních funkcí a stroj lze poté plně ovládat pomocí chytrého telefonu. Více se dozvíte v podrobné recenzi na Testado.cz.

Jako další jsme testovali také veslovací trenažér inSPORTline RowAir. Jak náš test dopadl se můžete dočíst v naší další recenzi ve které je i video z testování.

Obsah balení

Již první setkání s trenažérem bylo velmi příjemné. Stroj přivezli přímo technici od společnosti inSPORTline kvalitně zabalený v jedné velké krabici. Přijeli v přesně domluvený termín, ale sami se i nabídli, že veslovací trenažér smontují a předvedou. Takový přístup jasně svědčí o vysoké profesionalitě firmy, které si velmi cením.

Recenzovaný model inSPORTline inCondi RW600 je rozložen na několik částí a celý je pečlivě zabalený v jedné velké objemné krabici. Po rozbalení najdeme přehledný návod k použití včetně návodu k sestavení, nezbytné součásti trenažéru a hrudní pás Polar T34 pro měření srdečního tepu. Veškerý spojovací materiál je přesně označen, přičemž díky přiloženému jednoduchému nářadí není k montáži nic jiného potřeba. První dojem tedy skvělý.

Náročnost sestavení

Sestavení a uvedení celého posilovacího stroje do provozu je poměrně jednoduché. Myslím, že všechno zvládne i průměrně zručný člověk za necelou hodinu.

Srdcem trenažéru inSPORTline inCondi RW600 je elektrická magnetická brzda s navinutým řemenem, která je sestavená v jeden celek. Dle přehledného návodu s obrázky postupu montáže nejdříve připojíme stabilní nohy a sklopnou lavici s pojízdným sedlem. Dále se přišroubuje bytelná opěrka na nohy a na vrchní stranu veslovacího trenažéru nástavec pro displej.

Samotný displej je přišroubovaný a připojený pomocí třech kabelových svazků, zakončených různě tvarovanými zásuvkami. Jejich atypický tvar zabrání špatnému zapojení. Poslední fáze montáže je připojení napájecího kabelu do připravené zdířky na magnetické brzdě. Po zapojení do elektrické sítě se rozsvítí displej, ozve se zvukový signál a inCondi RW600 je připraven k použití.

Design a zpracování – 10/10

Veslovací trenažér inSPORTline in Condi RW600 je velmi robustní konstrukce. Vzhledem k celkové hmotnosti 45 kg je také mimořádně stabilní. Při veslování nejsou slyšet žádné nežádoucí zvuky a i při větší zátěži stroj pevně stojí na svém místě. Veškeré nosné části jsou vyrobeny ze silné pevné oceli a magnetické zátěžové kolo je zakryto plastovým krytem. Výrobce také myslel na úsporu místa při uskladnění.

Bytelná hliníková kolejnice, na které se pohybuje sedačka, je napojena k hlavní konstrukci pomocí sklopného kloubu. Po odjištění pomocí nášlapného pedálu se jednoduše zvedne do svislé polohy a trenažér nezabere téměř žádné místo.

V případě potřeby lze recenzovaný model od inSPORTline jednoduše přemístit. Pomocí silného madla umístěného nad jistícím pedálem stroj zvedneme, čímž se těžiště přenese na zabudovaná kolečka v zadní části stroje. Potom lze již poměrně lehce stroj přemístit na jiné místo.

Díky délce pojezdu 98,5 cm může veslovací trenažér inSPORTline in Condi RW600 používat i uživatel vysoký až 2 m. Pohyb pohodlného sedla zajišťují kuličková ložiska, díky kterým se sedlo pohybuje lehce a tiše. Opěrná deska pro nohy je rovněž stabilní a pevná; zároveň řemeny z pevného materiálu nohu pevně drží. Velikost nášlapů se dá jednoduše měnit odjištěním plastové zarážky.

V případě nerovnosti podlahy je dosedací plocha lavice výškově nastavitelná. Vzhledem k nosnosti trenažéru až 150 kg se vyplatí pomocí tohoto jednoduchého řešení cvičící stroj dobře usadit, aby se nemusel zbytečně namáhat externími nedostatky.

Rukojeť veslovacího táhla je vyrobena z pevného pěnového materiálu a dobře padne do ruky. Nad magnetickým zátěžovým kolem je upevněn displej. Celý je kvalitně podsvícen a při cvičení jsou veškeré symboly dobře viditelné.

Poslední součástí testovaného veslovacího trenažéru inCondi RW600 je snímač srdečního tepu. Ten byl vyroben z plastového voděodolného snímače a pružného popruhu. Popruh je lehce nastavitelný, aby moc neškrtil, ale aby zároveň dobře seděl na hrudníku uživatele. Takový šikovný doplněk navíc, který můžete využít dle libosti.

Funkce – 9/10

Veslovací trenažér inSPORTline in Condi RW600 mohou využít nejen profesionální sportovci, ale i amatéři, kteří si chtějí udržet dobrou kondici a zpevnit postavu. Díky kvalitnímu brzdnému systému se dá nastavit až 16 úrovní zátěže.

Úroveň zátěže lze jednoduše měnit pomocí tlačítek na přehledném displeji před začátkem cvičení, ale i v jeho průběhu. Pro zpestření cvičení si uživatel může vybrat z přednastavených 12 profilových programů, kdy během cvičení různě stoupá a klesá stupeň zátěže.

V kombinaci s hrudním pásem je skvěle připraven program HRC, který podle tepové frekvence uživatele plynule upravuje úroveň zátěže. Přednastaveny jsou programy HRC 55 pro začátečníky, jež chtějí pouze spalovat tuky (stroj udržuje zátěž v rozsahu 55 % srdečního tepu). Dále  HRC 75 pro zkušené uživatele a HRC 90 pro profesionální atlety, kdy stroj udržuje zátěž až na 90 % srdečního tepu. Nastavit lze i program TAG – tady trenažér automaticky nastaví zátěž podle věku a srdečního tepu uživatele.

Příjemným zpestřením je závodní program RACE, který spočívá v tom, že můžete závodit proti počítači. Uživatel si nastaví počet přítahů za minutu, vzdálenost jakou bude veslovat a odpor magnetické brzdy. Po zmáčknutí tlačítka start lze na displeji sledovat dvě lodičky na závodní dráze a snažit se doveslovat první.

Pokud někomu nevyhovuje žádný z přednastavených programů, tak má možnost naprogramovat si svůj vlastní. Na displeji potvrdí program USER a postupně na všech 16 polích nastaví velikost odporu jaká mu bude vyhovovat.

Na konci intenzivního tréninku přijde vhod odpočinková fáze. inSPORTline inCondi RW600 sleduje srdeční tep uživatele a upravuje zátěž tak, aby se tep postupně snížil na normální hodnotu.

Bonusovou funkcí veslovacího trenažéru je propojení stroje s chytrým telefonem pomocí Bluetooth. Mobilní aplikace iConsole+ Training umožňuje zaznamenávat tréninky, vyhodnocovat jejich výsledky a plánovat cvičení do budoucna. O aplikaci dále hovoříme v poslední kapitoly.

Zkušenosti z používání – 9/10

Cvičení na veslovacím trenažéru inSPORTline inCondi RW600 je velmi příjemné. Po zapnutí do elektrické sítě se rozsvítí přehledný displej a ozve se zvukové znamení. Tím je trenažér připravený k okamžitému provozu. Pedál, který blokuje systém sklápění lavice, se uvolní jednoduchým sešlápnutím, poté lze kolejnici s pojízdnou sedačkou jednoduše sklopit do pracovní pozice.

Pomocí několika tlačítek pod displejem lze navolit požadovanou zátěž při veslování, nebo vybrat jeden z 12 přednastavených profilových programů a po zmáčknutí tlačítka start lze zahájit cvičení.

Pro dokonalou diagnostiku je vhodné si na hrudník připnout pás Polar T34 pro snímání srdečního tepu. Aby hrudní pás dobře snímal srdeční tep je nutné dotykovou plochu předem trochu navlhčit. To jsem nikde v návodu k použití nenašel, pomohl až telefon na infolinku společnosti inSPORTline, kde mi technik vše ochotně vysvětlil. Po navlhčení se již hrudní pás Polar T34 sám automaticky spojí s veslovacím trenažérem a srdeční tep se okamžitě zobrazuje na displeji. Hrudní pás má pevně zabudovanou baterii a po vybití je nutné objednat nový.

Cvičení na trenažéru je téměř bezhlučné. Sedačka se ve své dráze pohybuje tiše a ani magnetická brzda nevydává žádný rušivý zvuk. Trenažér automaticky mění velikost zátěže podle zvoleného programu. Tato funkce probíhá plynule a veškeré změny jsou po celou dobu cvičení vidět na displeji. Rukojeť, která pomocí pevného popruhu roztáčí magnetickou brzdu, přirozeně padne do rukou.

Celková poloha při cvičení na trenažéru inSPORTline inCondi RW600 je přirozená úměrně k systému veslování. Opěra nohou má velký rozsah nastavení velikosti boty a pomocí pevného popruhu nohy pevně drží.

V případě instalace aplikace iConsole+Training do chytrého telefonu se trenažér po spuštění automaticky spojí s telefonem pomocí bezdrátové technologie Bluethooth. Displej trenažéru se vypne a veškeré funkce lze ovládat jen pomocí telefonu. Samotná aplikace funguje dobře a vzhledem k velkému množství funkcí by její hodnocení zabralo samostatnou recenzi.

Závěrečné hodnocení

9.3

Perfektní

Celkový dojem z veslovacího trenažéru inSPORTline inCondi RW600 si odnáším velmi dobrý. Trenažér mohu doporučit pro profesionální i amatérské sportovce. Díky velkému rozsahu nastavení si každý uživatel vybere program cvičení, který mu bude vyhovovat. Vzhledem k tichému chodu lze stroj používat i doma, například při sledování televize.

Design a zpracování
10
Funkce
9
Zkušenosti z používání
9
Celková hmotnost:45 kg
Maximální nosnost:150 kg
Ovládání zátěže:Elektronické
Brzdný systém:Magnetický
Max. výška cvičence:200 cm
Počet stupňů zátěže:16
Klady
  • Kvalitní a robustní zpracování
  • Dobře čitelný displej
  • Pohodlné sedlo pohyblivé pomocí ložisek
  • Tichý a plynulý chod trenažéru při cvičení
  • Praktická skládací konstrukce
  • Možnost připojení tabletu či telefonu přes Bluetooth
  • 12 přednastavených programů a 16 stupňů zátěže
Zápory
  • Hrudní pás T34 – chybí zmínka o nutnosti navlhčení
  • Hrudní pás T34 – v případě vybití baterie je nutné objednat nový

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (26 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Jirka (16. 12. 2023 15:12)

Zajímalo by mě jestli si autor skutečněskládal zařizení sám. Vcelku to jde dobře až do okamžiku připojení displeje. Konektory nejdou prostrčit držákem, napojení na rám je z nepochopitelného důvodu rozpojené, kovová patice s kloubem, která drží displaj na rámu není k displeji přidělaná. Všechno působí amatérsky, neprofesionálně, jakoby šlo o prototyp.

Odpovědět
Uživatel
Bohumil Rosička (4. 1. 2024 08:01)

Dobrý den, Zdeněk ho skládal sám. To hlavní srdce (setrvačník) bylo sestaveno, pokud si dobře pamatuje, tak stačilo sestavit pojezdovou lavici se sedačkou a na setrvačník přidělat displej.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář