Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze služby Kalkulátor.cz

25. 4. 2021 aktualizováno

Nejste spokojeni se současným dodavatelem elektřiny a plynu? Zdá se vám povinné ručení příliš drahé? Hodláte pojistit svůj automobil nebo motocykl? Nejen tohle umí služba Kalkulátor.cz.

Otestovali jsme porovnávač dodavatelů elektřiny. A jak se ukázalo, Kalkulátor je služba přehledná, jednoduchá a rychlá, která vám může ušetřit nemalé peníze.

Co je Kalkulátor.cz

Hned na začátku je třeba říct, že jsou služby Kalkulátor.cz zcela zdarma. Společnost vydělává z provizí, které dostává od nasmlouvaných partnerů, jejichž služby nabízí. Jednoduše řečeno, pokud si nějakou službu/produkt přes Kalkulátor objednáte, vy nemusíte platit nic. Přechod k novému dodavateli vás tedy nebude stát ani korunu.

Kalkulátor.cz je jakýsi prostředník, který vám pomůže najít nového dodavatele. Díky takové změně můžete ve výsledku ušetřit až tisíce korun ročně. Na Kalkulátoru najdete srovnání cen elektřiny, plynu, povinného ručení, havarijního pojištění, pojištění automobilu, pojištění motocyklu a podrobné výpočty úspor.

Co je to Kalkulátor

Stránka se mimo porovnání služeb a dodavatelů věnuje často kladeným otázkám. Dozvíte se spoustu informací o pojištění, energiích a různých pojmech. Nechybí například rada co dělat v případě, kdy dojde k výpadku elektřiny, jak si nastavit výši záloh, informace pro odstoupení od smlouvy a další.

Pokud bych měl ohodnotit podobu samotné internetové stránky, líbí se mi jednoduchá stylizace a rychlost načítání podstránek. Web je dle mého přehlednější na mobilu, než v internetovém prohlížeči počítače. Například bych zmenšil velké úvodní fotografie v sekci Magazín a umírnil bych četnost vyskakovacího okénka s nabídkou zavolání.

Porovnání elektřiny snadno a rychle

Mnou nabité zkušenosti se stránkou Kalkulátor.cz se budou týkat srovnání elektřiny.

Není potřeba nad ničím přemýšlet. Stačí vybrat tlačítko Elektřina a plyn, načež se zobrazí stránka s možností srovnání. Po zvolení elektřiny pak hraje roli, jestli máte po ruce vyúčtování. Já jsem schválně zadal, že nemám. I „bez ničeho“ totiž lze pokračovat a získat zajímavé nabídky, které nám mohou ušetřit nemalé finance.

Druhá část se týká dodatečných informací, na jejichž základě bude Kalkulátor pracovat dál. Je třeba zadat poštovní směrovací číslo a přibližnou výši záloh. A že tuhle informaci nevíte? Nevadí, Kalkulátor se vás doptá, kolik osob na dané adrese bydlí a k čemu elektřinu využíváte (svícení, ohřev vody, topení). Ani nevadí, že neznáte aktuální tarif…

„O změnu dodavatele můžete požádat také po telefonu na čísle +420 253 253 100 nebo přes e-mail: info@kalkulator.cz.“

Po vyplnění výše uvedených údajů, které vám zabere max. 2 minuty, se již zobrazí nabídky nových tarifů elektřiny. V mém případě to bylo 272 nabídek. Je nicméně logické, že roli hraje například místo vašeho bydliště.

Kalkulátor.cz - nabídka tarifů elektřiny

Jednotlivé nabídky jsou seřazeny přehledně pod sebou. Na první pohled zřetelně vidíte dodavatele, název tarifu, na jakou dobu nová smlouva platí, jak je to s fixací ceny, roční úsporu a další informace. Pokud vás nabídka zajímá blíže, stačí kliknout na více informací.

Po prostudování nové nabídky se můžete nezávazně poptat a vyplnit patřičné údaje. Kalkulátor ty nejdůležitější informace ještě shrne: na první pohled vidíte nejdůležitější informace a podmínky, cenu a výši úspory. Přehledně a jasně.

Kalkulátor - porovnání elektřiny, formulář

Velmi oceňuji přítomnost filtru, kde si není problém vybrat délku úvazku (na dobu neurčitou, roční úvazek, dvouletý úvazek…) a konkrétního dodavatele. Pokud máte u sebe aktuální vyúčtování, během chvíle zjistíte, kolik přesně můžete na dané službě ušetřit. Přehledný formulář vás intuitivní cestou navede, kam a jaké parametry zapsat. Pro neznalého naprosto dokonalé! Viz. obrázek výše.

Závěrečné hodnocení

Během používání na mne stránka Kalkulátor.cz udělala skvělý dojem. Oceňuji přehlednost, srozumitelnost a pestrou nabídku služeb. Pro rychlé porovnání elektřiny není nutné držet vyúčtování v ruce a ani nemusíte znát žádný složitější údaj. Pokud přemýšlíte nad změnou dodavatele elektřiny, plynu nebo chcete pojistit svůj automobil nebo motocykl, tohle je jednoduchá a rychlá příležitost.

Klady
  • Služba je zcela zdarma
  • Porovnání elektřiny a plynu
  • Povinné ručení včetně pojištění auta a motorky
  • Jednoduché a rychlé porovnání
  • Pestrá nabídka dodavatelů
  • Jasný přehled cen
  • Obsáhlý magazín včetně FAQ
Zápory
  • Zbytečně otravné okénko s nabídkou zavolání

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář