Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze vyhledávače letenek Kiwi

6. 2. 2022 aktualizováno

vyhledávání letenek kiwi

Kiwi.com patří v Česku mezi nejznámější vyhledávače letenek. V naší recenzi na něm oceňujeme především skvěle zpracovaný algoritmus a přehlednost. To z Kiwi dělá ideální službu pro lidi, kteří s létáním začínají a ještě neumějí vyhledávače letenek suverénně používat. Nováčkové také jistě ocení, že v případě mnohých problémů vyřeší vše společnost za vás.

8.7

Skvělý

Slogan „hackujeme systém, abyste mohli létat levněji“ skvěle vystihuje hlavní výhody vyhledávač letenek Kiwi. Nabídne vám především chytrý algoritmus, pro podrobné a přehledné nalezení vaší cesty se specializací na cenovou optimalizaci. Chválíme také mapové zobrazení, spousty užitečných filtrů a služby pro nerozhodné dobrodruhy.

Vyhledávání
10
Nabídka
8
Ceny
8.5
Uživatelská podpora
10
Hodnocení zákazníků
7
Klady
  • Přehlednost webu
  • Zobrazení na mapě
  • Chytré vyhledávání pro cenovou výhodnost
  • Podpora v případě problémů
Zápory
  • Někdy negativní recenze na zákaznický servis

O společnosti

Vyhledávač letenek Kiwi je českou společností. Jeho původní název byl Skypicker (pozor, neplést si s konkurenčním Skyscanner). Vznikl v roce 2012, časopis Forbes jej ocenil jako nejúspěšnější český start up, a v současné době patří mezi jedny z nejrychleji rostoucích firem na světě. Jedná se tím pádem o kombinaci lokální české a zároveň světově ověřené služby.

Pro hledání letenek slouží především webová stránka www.kiwi.com/cz/. Nainstalovat si také můžete mobilní aplikaci, která je k dispozici pro iOS i pro Android.

recenze kiwi com

Vyhledávání

Vyhledávač letenek Kiwi používá vlastní chytrý algoritmus, který zpracovává velké množství leteckých společností. Značným plusem je, že umí propojit dopravní společnosti, které spolu jinak nespolupracují; a to nejen ty letecké, ale také hromadnou dopravu jako vlaky a autobusy. Tím výrazně šetří čas s hledáním a dává jistotu dobré návaznosti spojů.

Vybrat si můžete konkrétní cílové město, zemi, nebo také zvolit možnost „kamkoliv“ a nechat se překvapit zajímavými a výhodnými tipy na výlet. Také čas cesty lze navolit přesně nebo vybrat z nejvýhodnějších cen, pokud je vám jedno, kdy budete odlétat. Ve filtrech nechybí volba počtu cestujících, jejich věku, zavazadel, cestovní třídy, maximální ceny letenky, dopravce či výběr mezi jednosměrnou / zpáteční letenkou nebo návazným letem mezi více městy.

Zajímavostí je vyhledávací nástroj zvaný Nomad, jenž umí prozkoumat všechny možné kombinace nabídek, aby našel nejvýhodnější cenu. Hodnocený vyhledávač letenek Kiwi patří celkově mezi velice interaktivní a přehledné. Podporuje mapu, na které ve srovnání se seznamem nabídek najdete rychle nejlepší volbu právě pro vás. Právě vizuální provedení mnoho zákazníků na Kiwi oceňuje.

algoritmus letů kiwi

Mnoho filtrů, mapa s různým zobrazením i tipy na zajímavá místa

Nabídka

Vyhledavač letenek Kiwi umí dobře pracovat s lety po Evropě i v zahraničí, a to včetně méně známých lokalit. V obou případech není nouze o širokou nabídku. Při porovnání s konkurencí najde celkově více letů, než bývá zvykem.

Recenzovaný vyhledávač Kiwi vyniká především při dopravě na krátkou vzdálenost po hlavních linkách i v rámci mikroregionálních letů. U zaoceánských letenek a tras je taktéž vždy z čeho vybírat. Avšak je možné, že konkurence bude mít nabídku o něco širší; to se týká především méně známých a levných leteckých společností. Na druhou stranu máte jistotu, že vám Kiwi ukáže jen spolehlivé nabídky.

Ceny

Na Kiwi, stejně jako u ostatních vyhledávačů, se ceny letenek samozřejmě liší dle toho, zda máte specifické požadavky na čas a lokaci, či zda chcete především hezký výlet za výhodnou cenu. Pokud necháte na algoritmu některé parametry či pokud vám nevadí přestupy, dokáže vám najít překvapivě levné nabídky.

O schopnosti vyhledat co nejlevnější nabídku není u Kiwi pochyb. Samotná služba si však účtuje trošku vyšší poplatky započítané již v ceně letenky. Tím pádem je možné, že jinde narazíte na výhodnější cenu. Menší poplatky ovšem stojí mnohdy za to akceptovat, protože vám s nimi vyhledávač Kiwi poskytne zajímavé služby v případě problémů s letem.

levné letenky kiwi

Ceny mohou být různé – Kiwi umí řadit lety podle času či třeba vyfiltrovat nejlevnější

Další služby

Pokud nejste zkušení cestovatelé a nedokážete si představit, jak byste si sami vyřizovali případné problémy s letem, bude pro vás vyhledávač letenek Kiwi správnou volbou. Nabízí totiž nadstandardní služby v případě zrušení / zpoždění letu. Dojde-li k něčemu takovému, bude vám nabídnutá náhradní trasa či samozřejmě vrácení peněz, pokud ani neodletíte. A kdyby se náhodou stalo, že uvíznete na letišti, dostanete od společnosti finanční částku na přepravu na jiné letiště, do ubytování nebo na občerstvení.

Za zmínku ještě stojí mnoho zajímavostí, které najdete na webu Kiwi.com. U různých destinací se dozvíte v sekci „Často kladené otázky“ například informace o délce a časech cesty, nutnosti pasů, přepravě vlakem nebo autobusem, ideální době pro cestování, o letištích po okolí, dopravcích fungujících na vaší trase a mnoho dalšího.

jak funguje vyhledávání kiwi.com

Příklad často kladených otázek, které se mohou hodit

Hodnocení zákazníků

Široká nabídka letů tohoto vyhledávače letenek má mezi zákazníky velmi kladné hodnocení, stejně jako vyhledávací algoritmus. O dobrých službách vypovídá také celková popularita. V porovnání s konkurencí ale najdete na internetu o něco více negativních recenzí. Nejčastější stížnosti ze strany zákazníků jsou na komunikaci podpory a na prodlužované vracení peněz.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.0 (71 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář