Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+

17. 3. 2020 aktualizováno

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ recenze mobilní klimatizace

Pracovat v letním parnu není žádný med. Pro efektivní chlazení kanceláří a domácností jsme otestovali mobilní klimatizaci Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+, kterou koupíte za necelých 17 000 Kč. Jedná se o vysoce výkonné zařízení s možností ovládání na dálku. Více v recenzi.

  • Máte rádi čistý vzduch? Na čističky vzduchu se podívejte tady.

Obsah balení

Pokud budete potřebovat krabici dopravit do patra, k jejímu přemístění budete určitě potřebovat druhou osobou. Krabice je velmi těžká a jedna osoba není schopna vynesení do patra.

Uvnitř balení se nachází mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+, dálkový ovladač, filtrační proužky, trubice pro odvod horkého vzduchu, záklopka pro instalaci do zdi nebo skla a lišta do posuvného okna. Nechybí ani přehledný návod v českém jazyce s obrázky. Průvodce vám ukáže, jakým způsobem lze klimatizaci nainstalovat a vysvětlí zásady bezpečného používání.

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Testovaná mobilní klimatizace není žádný drobek. Váží poctivých 32 kilogramů a měří 76,5 × 49,0 × 42,5 centimetrů. Konstrukce ovšem stojí na kolečkách, po kterých se přístroj snadno přesouvá z místa na místo. Na delší vzdálenost jsou připravena madla při levé a pravé straně.

Bílý design klimatizaci svědčí. Na čele spatříte logo výrobce a horní strana je opatřena dotykovým displejem. K ovládání ale můžete využít i ovladač. U dotykového panelu se nachází pohyblivá klapka a mřížka pro výfuk vzduchu.

Zatímco čelní strana působí čistě, na zádech se nachází odvod vzduchu a průduchy. Ke všemu je snadný a rychlý přístup. Touto cestou se také dostanete k výpusti kondenzátu, výměně vzduchového filtru a síťovému kabelu. Ten je možné na spotřebič navinout, což ještě více usnadňuje transport.

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+

Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ vypadá velmi dobře a nepostrádá nic, co by bylo potřeba. Počítat ale musíte s většími rozměry a vyšší hmotností. Zařízení však na oplátku nabízí vysoký výkon.

*Pokud nemáte posuvné okno nebo nehodláte nic přestavovat, vyplatí se koupě okenní izolace.

Ovládání a manipulace – 9,5/10

Mobilní klimatizace Air Pro 13 A+ se ovládá jednoduše. Vše se dá zvládnout v rámci přehledného ovládacího panelu nebo přes dálkový ovladač s podsvíceným displejem. Pokud s těmito spotřebiči nemáte žádné zkušenosti, nemusíte se ničeho obávat. Na obrazovce vidíte zvolené funkce a nastavené stupně. Možností fungování je několik.

Klimatizace nabízí 3 rychlosti výkonu, funkci Turbo, Silent nebo automatickou regulaci výkonu, která se odvíjí podle kvality ovzduší. Časovač funguje v rámci 24 hodin. Podle vybrané funkce a výkonu také pracuje pohyblivá lamela. Ta reaguje otevíráním a uzavíráním tak, aby byla efektivita vždy co nejlepší.

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ funguje i jako odvlhčovač vzduchu a má automatický výparník kondenzátu. Testovaná klimatizace zvládá dokonce čistit vzduch. K základnímu prachovému filtru lze přidat HEPA filtr, uhlíkový filtr a fotokatalický filtr. Ovzduší tedy můžete zbavit alergenů, jemného prachu, zápachu nebo bakterií. Bonusem navíc je funkce autorestartu, která klimatizaci automaticky zapne po výpadku proudu.

Kvalita klimatizace a hlučnost – 9/10

Chladící výkon klimatizace nabízí 13 000 BTU/h, tedy 2,9 kW. Odvlhčovací výkon dosáhne maxima 72 l/24h. Vzduchový výkon vystačí až na plochu 420 m3/h, tzn. 140 m2 při výšce stropu 3 metry. Ačkoliv mluvíme o velmi vysokém účinku, spotřeba se pohybuje na stále příznivé energetické třídě A+.

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+

Mobilní klimatizace je skutečně výkonná. Po jejím zapnutí bylo v kanceláři okamžitě chladno. Moc se mi líbil maximální výkon, který celou místnost rychle „protáhne“ a člověk cítí změnu okamžitě. V tomto případě je ale hlučnost vysoká. Pokud ovšem dáte přednost nízké rychlosti nebo tichému režimu, hluk vás otravovat nebude. V Silent režimu je klimatizace oproti ostatním mobilním klimatizacím skutečně tichá.

Také údržba testovaného modelu je naprosto snadná. Stačí pravidelně čistit filtr na zadní straně a dodržovat zásady používání. Klimatizace vás v ničem omezovat nikdy nebude.

Závěrečné hodnocení

9.2

Mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ je velmi výkonné zařízení, které můžeme jedině doporučit. Nabízí několik režimů a dokáže odvlhčovat a čistit vzduch. Ideální na doma nebo do kanceláře.

Design a zpracování
9
Ovládání a manipulace
9.5
Kvalita klimatizace a hlučnost
9
Klady
  • Hezký design
  • Kolečka pro transport
  • Vysoký výkon
  • Vhodná do domácnosti nebo kanceláře
  • Odvlhčuje a čistí vzduch
  • Jednoduché používání + ovladač
  • Funkce autorestartu
Zápory
  • Těžký spotřebič
  • Vyšší cena

Vzdušín.cz

Za zapůjčení klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ děkujeme společnosti Vzdušín.cz

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (70 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář