Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Kormoran Road Performance

6. 4. 2021 aktualizováno

letní gumy Kormoran Road Performance recenze

Kormoran Road Performance 185/55 R15 82V zaujmou motoristy především svou nízkou cenou. Kromě toho, že jsou levné, vám pomohou se šetřením i díky své dlouhé životnosti. Pro nenáročné uživatele budou dobrou volbou, i co se týká jízdních vlastností.

Hodnocení Kormoran Road Performance

7.7

Velmi dobrá

Kormoran Road Performance 185/55 R15 82V budou dobrou volbou především pro zákazníky, kteří chtějí ušetřit. Mají nízkou cenu a dlouhou životnost. Ačkoliv v parametrech jako hlučnost či spotřeba patří k průměru, v jiných ohledech mají co nabídnout. Zajímavostí je například jejich úzké provedení, vysoký index rychlosti a asymetrický dezén pro stabilní jízdu. Celkově se mohou pochlubit zajímavým poměrem přijatelné ceny a dobrého výkonu.

Chování na suchu
7
Chování na mokru
7
Úspora paliva
8
Tichost
8
Uživatelské hodnocení
8.5

Kormoran Road Performance štítek pneumatikLevné a s dlouhou životností

Kormoran Road Performance 185/55 R15 82V vás přesvědčí, že i dobré a spolehlivé pneumatiky můžete sehnat za přijatelnou cenu. Tento ekonomický model vám pomůže ušetřit hned dvěma způsoby. V první řadě za nákup nezaplatíte příliš mnoho peněz. Následně se můžete spolehnout na vysoký kilometrový nájezd.

Díky své životnosti vám tyto gumy vydrží dobře sloužit dlouhou dobu a nebude nutné tak brzy kupovat nové. Za svou výdrž vděčí Kormoran Road Performance použitému materiálu s názvem siliky i hlubokým drážkám ve výrazném dezénu. Pro nenáročné a běžné řidiče budou dobrou volbou se zajímavým poměrem nízké ceny a solidního výkonu.

Chytré tvarování dezénu

Jak již bylo zmíněno, dezén je na Kormoran Road Performance 185/55 R15 82V poměrně výrazný, což pomáhá navýšit kilometrový nájezd. Pevné bočnice ho chrání proti poškození. Celkové tvarování se pak stará o další kladné vlastnosti.

Drážky na mokré silnici rychle odvádí vodu od běhounu, čímž minimalizují riziko vzniku aquaplaningu (nahromadění vody pod kolem, kvůli kterému vozidlo ztrácí kontrolovatelnost). Vyztužené ramenní bloky a asymetrický vzor pomáhají zvýšit stabilitu a celkovou ovladatelnost na rovině i v zatáčkách.

dezén Kormoran Road Performance 185-55 R15 82 V

Kdy raději zvolit pokročilejší pneumatiky

Svými jízdními vlastnostmi jsou Kormoran Road Performance 185/55 R15 82V spolehlivé a bezpečné. Pokud však patříte mezi náročné uživatele, zvažte, zda nebude od věci se podívat do vyšší cenové kategorie. V těžších podmínkách bývají pokročilejší pneumatiky o něco výkonnější.

Zajímá-li vás spíše poměr ceny a dobrého provedení, bude řada Road Performance tím pravým pro vás. V porovnání s dražší konkurencí má tento ekonomický typ některé parametry na nižších hodnotách. Nejedná se ale rozhodně o podprůměrná čísla. Například hlučnost 70 dB a spotřeba paliva ve třídě C stále patří mezi přijatelné hodnoty.

Hlavní vlastnosti a parametry

Kormoran Road Performance 185/55 R15 82V patří do velikostní kategorie vnitřního průměru R15. V této třídě mají poměrně drobnější rozměry – to platí především o šířce 185 a částečně také o profilu 55. Jak již bylo zmíněno, hlučnost je 70 dB. To řadí tyto letní pneumatiky do třídy 2. V rámci spotřeby paliva dosahují úrovně C, což znamená průměrný valivý odpor. Stejné hodnocení mají gumy také u parametru přilnavosti na mokru.

Když se podíváme na indexy, najdeme zde rozdílné hodnoty, než bývá u ostatních modelů R15 zvykem. Index nosnosti je nižších ale stále dostačujících 82 (neboli do 475 kg). Naopak index rychlosti V (neboli do 240 km/h) patří k nadprůměru. Většina konkurenčních výrobků dosahuje nižší úrovně H (do 210 km/h).

Kormoran Road Performance se vyrábějí nejen jako 185/55 R15 82V, ale také v dalších velikostech. Ve všech případech si tento typ zachovává své zajímavé a funkční asymetrické tvarování, dlouhou životnost i přijatelnou cenu.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 185
Profil 55
Vnitřní průměr R15
Index nosnosti 82 (do 475 kg)
Index rychlosti V (do 240 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra C
Hlučnost 70 dB

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář