Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze internetové televize Kuki TV

Datum 22.10.2020 Pavla Šindelářová Pavla Šindelářová

kuki logo

Kuki internetová televize vás osvobodí od svázanosti televizním programem! Česká společnost SMART Comp internetovou televizi představila již v roce 2007, v té době ale využívala platformu od externího dodavatele. Vlastní televizní platformu společnost stvořila až o 7 let později, moderní Kuki pak existuje od roku 2020.

Kuki se rozhodla jít trochu jinou cestou než ostatní poskytovatelé IPTV. Před kvantitou dává přednost kvalitě a zákazníkovi nabízí menší, ale o to vyladěnější počet televizních kanálů. Podrobnosti a naše zkušenosti najdete v recenzi.

Náš tipNáš tip

Zjistěte o IPTV co nejvíc a navštivte náš článek o nejlepší internetové televize online.

Balíčky a jejich cena – 8/10

Jak už jsme naťukli v úvodu, kdo by čekal velkou nálož programů, bude u Kuki zklamán. Naopak minimalista preferující nastavení na míru bude nadšený. Základní přehled balíčků najdete v tabulce, víc si vysvětlíme pod ní.

Kuki start Kuki menší Kuki větší
Počet programů
46 83 (30) 142 (60)
Počet HD programů
32 45 85
Cena za měsíc
100 Kč 200 Kč 400 Kč

Na první pohled se zdá, že balíčky obsahují 46, respektive 83 a 142 programů. V případě balíčku Kuki start skutečně získáte 46 televizních kanálů. U dalších balíčků je to ale trochu jinak. Pokud tak internetovou televizi Kuki vidíte poprvé a pořádně neprozkoumáte detaily balíčků, mohli byste se dočkat nepříjemného překvapení.

Jak to tedy je? Pokud zvolíte Kuki menší, z 83 programů si vyberete 30 kanálů s tím, že polovina jich je pevně daná, druhou polovinu si navolíte podle svých zájmů. Podobná situace je u balíčku Kuki větší, zde ze 142 kanálů vybíráte 60. Vybrané kanály můžete 1× za měsíc změnit. Na jednu stranu tak získáte nižší počet kanálů než u konkurenčních dodavatelů, na stranu druhou ale máte to, co opravdu využijete.

Mrzí nás malý počet sportovních kanálů. Naopak oceňujeme, že zahraniční kanály jsou zajímavé a jejich úkolem tak není pouze zvyšovat celkový součet nabízených programů.

Náš tipNáš tip

Balíček menší a větší je možné vylepšit například o HBO (250 Kč/měsíc) či o Cinemax (50 Kč/měsíc).

Funkce – 8/10

Kuki telce samozřejmě nechybí nejrůznější funkce, které stojí za úspěchem internetové televize online. Sledovat tak může nejen živé vysílání, ale k pořadům budete mít přístup ještě 7 dní po jejich odvysílání. Stejně tak si můžete nahrát až 10 hodin pořadů. Bohužel tomu tak není u nejlevnějšího balíčku Kuki start, který tím pro nás ztrácí onu přidanou hodnotu IPTV.

Prostor pro nahrání pořadů by mohl být větší, 10 hodin je spíše podprůměr. Ano, kapacitu nahrávek si můžete rozšířit o 50 či 100 hodin, jde ale o další platby navíc. Co se nám naopak moc líbí, to jsou přehledné vlastní profily i možnost přizpůsobit si vzhled Kuki na míru svému vkusu.

internetová televize Kuki aplikace

Podporovaná zařízení – 9/10

Pokud zrovna nezvolíte nejmenší balíček Kuki start, internetovou televizi Kuki můžete sledovat na 1 fixním zařízení (klasická TV se set-top boxem nebo Smart TV) a 5 mobilních zařízení (notebook, mobil nebo tablet). To je pro rodinu běžně zcela dostačující. V tomto má u nás Kuki rozhodně palec nahoru. Pokud byste pořady chtěli sledovat ještě na dalším fixním zařízení, poplatek je 89 Kč/měsíc.

 • Ke sledování Kuki TV na klasické televizi potřebujete IPTV set-top box Arris.
 • U Android TV, Apple TV, Samsung Smart TV, LG TV a konzole NVIDIA Shield se obejdete bez set-top boxu.
 • V případě notebooku Kuki jednoduše spustíte v prohlížeči, zatím je bohužel podporován pouze Firefox či Chrome.
 • Samozřejmostí je také připojení přes smartphone či tablet. Aplikace je dostupná pro iOs a Android. Stream přes Chromecast může trochu zlobit, stalo se nám, že aplikace spustí přehrávání a po chvíli přestane. Sama společnost ale upozorňuje, že zatím jde o zkušební režim, který je v procesu ladění.

Podmínky – 9/10

Smlouvu uzavřete na dobu neurčitou, můžete ji tedy kdykoliv ukončit i bez udání důvodu. Pozor pouze na to, že může být sjednána tzv. minimální doba trvání. Když byste se sledováním Kuki telky chtěli skončit ještě v minimální době trvání, bude vám vyměřena pokuta.

Pokud nevlastníte Smart TV, ale sledování na televizní obrazovce se nechcete vzdát, budete potřebovat set-top box. Za ten jednorázově zaplatíte 1 990 Kč. Můžete zvolit i dražší variantu s Bluetooth ovladačem. Lehce zmatečné je, že teprve po objednání set-top boxu si objednáte Kuki balíček s programy.

Zákaznická podpora – 8/10

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, jako první vám doporučujeme navštívit hezky zpracovanou sekci nejčastějších dotazů. Vše je přehledné, odpovědi jasné a vyčerpávající.

Kuki internetová televize online

S konkrétními dotazy a problémy vám poradí zákaznická podpora. Obrátit se na ni můžete přes e-mail, kontaktní formulář či telefon. Pro úplnost dodáme, že navštívit můžete i 2 pobočky (Praha, Brno). My jsme vyzkoušeli podporu přes e-mail. Na odpověď jsme si bohužel chvíli museli počkat a ani její obsáhlost nás příliš nepotěšila. Dali jsme tomu ale ještě šanci a internetovou televizi Kuki jsme oslovili podruhé. To jsme se už dočkali nápomocné reakce. Je škoda, že společnost zatím nemá rychlý online chat.

Závěrečné hodnocení

Hodnocení8.4
Skvělá

U internetové televize Kuki nebudete mít desítky televizních kanálů, zato si ale vyberete stanice odpovídající vašim zájmům. Cena je příznivá, případné příplatky ji ale nepříjemně zvedají. Výhodou je možnost využití TV na několika zařízeních zároveň.

Balíčky a jejich cena
8
Funkce
8
Podporovaná zařízení
9
Podmínky
9
Zákaznická podpora
8
Klady
 • Personalizované programy
 • Sledování na více zařízeních
 • Přehledný web
 • Moderní vzhled
 • Smlouva bez závazku
Zápory
 • Málo sportovních kanálů
 • Pouze 10 hodin nahrávání
 • S doplňky vyšší cena

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (7 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář