Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze automatické kulmy Philips Series 8000

Kulma Philips Series 8000

Toužíte po dokonale upraveném účesu jako od kadeřníka? Tento sen vám pomůže splnit automatická kulma na vlasy Philips Series 8000 s funkcí SenseIQ, kterou jsem pro vás otestovala. Kulma se pyšní velmi snadným a rychlým vytvořením loken i chytrou funkcí, která automaticky upravuje teplotu podle aktuálních potřeb vlasů. Kulmu jsem otestovala na třech typech vlasů. Jak si v testu vedla a jak si poradila s jednotlivými typy vlasů?

Hodnocení automatické kulmy Philips Series 8000

9.3

Automatická kulma Philips Series 8000 s funkcí SenseIQ se po právu řadí mezi nejlepší kulmy na trhu. Vyniká především neuvěřitelnou snadností použití, vlasy natočí za vás stiskem jediného tlačítka. Perfektní je také funkce automatického přizpůsobování teploty aktuálním potřebám vlasů, zvuková signalizace ve chvíli, kdy je lokna vytvořená, a nemožnost se o kulmu popálit. Nahřátí je velmi rychlé, ovládání snadné a i přes robustní zpracování kulma padne dobře do ruky a není těžká.

Obsah balení
8
Design a zpracování
10
Funkce a ovládání
10
Testování a výsledky
9
Klady
 • Automatické natočení vlasů
 • Funkce SenseIQ s automatickým přizpůsobením teploty
 • Zvuková signalizace při dokončení natáčení
 • Rychlé natočení vlasů
 • Jednoduché ovládání
 • Elegantní a bytelný vzhled
 • Bez možnosti popálení se
 • Dostatečně dlouhý a otočný kabel
 • Nástroj na čištění válce
Zápory
 • Na jemných vlasech lokny nejsou tak výrazné
 • Návod ve formě velkých neskladných papírů
 • V balení není taštička či sáček pro uložení kulmy
 • Vyšší cena

Obsah balení – 8/10

Automatická kulma Philips Series 8000 s funkcí SenseIQ přišla v klasické krabičce, která sice neupoutá vaši pozornost na první pohled, což se ale nedá říct o samotné kulmě, která zaujme nepochybně. Futuristicky vyhlížející, robustní, ale přesto lehká do ruky. Dále už toho v krabičce moc není. Naleznete zde samozřejmě návod a k tomu praktickou pomůcku na čištění kulmy, se kterou můžete snadno kulmu po každém použití očistit.

Návod je bohužel dodáván v nepříliš povedené formě – jedná se o tři obrovské složené papíry, ve kterých je trochu oříšek najít tu správnou část v češtině, která ale nakonec překvapivě není moc obsáhlá.

Další příslušenství už v krabičce nenajdete. Trochu mě mrzela absence taštičky nebo obyčejného látkového sáčku na uskladnění.

Design a zpracování – 10/10

Moderní, bytelný a robustní vzhled kulmy Philips je to první, co vás zaujme. Zpracování působí velmi kvalitně a přes prvotní obavy z váhy kulmy musím uznat, že je do ruky lehká a pracuje se s ní dobře.

Líbí se mi velká, nekomplikovaná a velmi intuitivní tlačítka na rukojeti. Díky nim je ovládání opravdu snadné a pochopitelné během krátké chvilky.

Celé kulmě vévodí příjemně zaoblené tvary a dlouhá rukojeť, která dobře padne do ruky. Perfektní je také dostatečně dlouhý, a hlavně otočný kabel. Nechybí ani praktický háček na pověšení.

Funkce a ovládání – 10/10

V kapitole si popíšeme funkce a ovládání kulmy. Na úvod uvádím základní parametry přístroje.

Parametr
Typ kulmy: Automatická
Možnost regulace teploty: Ano
Počet teplot: 3 (170 °C, 190 °C, 210 °C)
Počet rychlostí navíjení: 3 (8 s, 10 s, 12 s)
Maximální teplota: 210 °C
Směry natáčení: Doprava, střídavě, doleva
Automatické vypnutí: Ano, po 60 minutách
Technologie: SenseIQ
Doba nahřátí: Cca 30 s
Délka kabelu: 2 m
Materiál: Keramika

Kulma Philips Series 8000 s funkcí SenseIQ je automatická, to znamená, že vlasy natočí za vás, stačí stisk jediného tlačítka. Na těle kulmy se nachází celkem těchto 5 tlačítek:

 • Tlačítko pro zapnutí.
 • Tlačítko pro výběr teploty – 170 °C, 190 °C nebo 210 °C.
 • Tlačítko pro nastavení intervalů natáčení vlasů – 8 s, 10 s nebo 12 s.
 • Tlačítko pro volbu směru natáčení pramenů – vpravo, vlevo nebo automatické střídání.
 • Tlačítko pro zapnutí navíjení.

Kulma Philips 8000 Series - tlačítka a ovládání

Před samotným kulmováním je tedy třeba si promyslet, jakou zvolíte teplotu s ohledem na svůj typ vlasů, jak velké lokny budete chtít natočit a v jakém směru. Poté už jen stačí do kulmy vložit pramen vlasů podle návodu, stisknout tlačítko navinutí a chviličku počkat, dokud se neozve zvuková signalizace, že je lokna vytvořená. Poté, co kulma zapípá, uvolníte stisk tlačítka pro navíjení a lokna je hotová.

Automatická kulma Philips Series 8000 se pyšní technologií SenseIQ, ale co vlastně tato technologie umí? Tím hlavním je automatické přizpůsobení teploty aktuálním potřebám vlasů, aby se předešlo jejich poškození přehřátím. Díky tomu si také vlasy zachovávají 3× více své přirozené vlhkosti.

Další funkcí, kterou vlasy ocení, je ionizace. Ionizace působí na vlasy vytvářením záporných iontů, které mají schopnost vytvořené lokny uhlazovat, snižovat jejich zacuchání a dodávat jim lesk.

Pro úplnost musím zmínit také bezpečnostní funkci automatického vypnutí po 60 minutách nečinnosti kulmy.

Testování a výsledky – 9/10

Používání kulmy je opravdu velmi jednoduché, přesto se před začátkem určitě podívejte, jak kulmu správně držet (kolmo k zemi) a jak do ní vlasy správně vložit. Zabere to jen chviličku a ušetří práci se zkoušením a přemýšlením, zda lokny vyrábíte správně.

Pro mě osobně jde o první vlastní kulmu, všechny předchozí pokusy s půjčenými kulmami ztroskotaly na mé nešikovnosti a netrpělivosti při práci s klasickou kulmou. Nikdy se mi samotné nepodařilo vytvořit pěkné a souměrné lokny. Obvykle jsem si odnesla v lepším případě pocit zmaru, v horším i popálené prsty. Kulma Philips Series 8000 pro mě představovala převrat, protože natočí vlasy sama a popálit se o ni je prakticky nemožné.

Kulma Philips Series 8000 - lokny

Po zapnutí kulmy jsem musela počkat jen přibližně 30-35 sekund, než byla nahřátá. Poté jsem si zvolila střední teplotu i střední interval pro natáčení vlasů. Vložení vlasů do kulmy je snadné a automatické natočení je luxusní. Pro někoho jako já, kdo nemá tu správnou trpělivost a obratnost, se to rovná prakticky zázraku. Vlasy jsou skutečně natočené rovnoměrně, přirozeně a naprosto bez námahy.

Protože mám však vlasy velmi jemné, vlny nejsou tak výrazné, a to ani ve chvíli, kdy jsem zvolila největší intenzitu natáčení i nejvyšší teplotu. Přesto jsem s kulmou dosáhla znatelně lepších výsledků než s dříve zkoušenými kulmami.

Zajímalo mě, jak kulma funguje i na jiný typ vlasů, protože velmi jemné vlasy vskutku nejsou perfektní základ pro tvarování účesů. Vyzkoušela jsem proto kulmu Philips také na kamarádce a na mamce. Kamarádka má vlasy dlouhé, normální až jemné, mamka středně dlouhé a pevné. Suverénně nejlepší výsledky jsou u pevných vlasů, u kterých stačilo natočit jen několik pramenů a účes vypadal skvěle, navíc držel i bez tužících přípravků krásně i druhý den.

Samotné natáčení probíhá rychle, rychlost natočení všech vlasů hodně záleží na jejich hustotě, ale s automatickou kulmou vlasy natočíte rozhodně rychleji než s kulmou klasickou. A navíc pohodlněji a bez možnosti popálení.

Přestože se velmi jemné vlasy upravují obecně hůře, jsem s kulmou spokojená, a to hlavně z důvodu jednoduchosti natočení vlasů, rychlosti vytvoření účesu a nemožnosti se o kulmu popálit. Další výhodu vidím v teplotní regulaci, vlasy po natočení vypadají zdravě a nejeví známky poškození teplem.

Na závěr bych ráda ocenila funkci, která brání zamotání vlasů do kulmy a předchází tak nepříjemnému tahání či poškození vlasů. V případě, kdy dáte do kulmy příliš silný pramen vlasů nebo ho do kulmy nevložíte správně, kulma problém při navíjení rozpozná a automaticky se vypne, aniž by pokračovala v navíjení a tahání vlasů. Celý proces kulmování je tak velmi příjemný bez obav z poškození nebo vytržení vlasů.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (13 hlasů)

Autor recenze

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář