Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Sluchátka

Recenze sluchátek NoiseComfort2 ANC

recenze sluchátka NoiseComfort2 ANC

Rozbila se vám sluchátka a poohlížíte se po nových? Vyzkoušeli jsme pro vás bezdrátová sluchátka Lamax NoiseComfort2 ANC. Jak si tento nový model vedl v našem testu a zda stojí za vyzkoušení, to se dočtete na následujících řádcích.

Hodnocení sluchátek Lamax NoiseComfort2 ANC

8.6

Skvělé

Nový model oblíbených sluchátek Lamax NoiceComfort2 ANC rozhodně není zklamáním. Neutrální černý design neurazí a osloví jak muže, tak ženy. Díky měkkému polstrování na mušlích i hlavovém mostu sluchátka netlačí a sedí velice dobře. Uzavřená konstrukce mušlí zaručuje útlum okolních zvuků. Kromě běžného a transparentního režimu se sluchátka pyšní také aktivním potlačením okolního hluku (ANC), které funguje velmi dobře. Plusem je dlouhá výdrž baterie, krátká doba nabíjení a šikovné cestovní pouzdro. Vytknout mohu jen krátký nabíjecí kabel.

Obsah balení
9
Konstrukce a design
8
Funkce a ovládání
8
Výkon a výdrž baterie
9
Zkušenosti s používáním
9
Hmotnost :263 g
Počet režimů:3
Měniče:40 mm
Citlivost :99 dB
Bluetooth:5.3
Kapacita baterie:500 mAh
Klady
  • Skvělý výkon
  • Uzavřená konstrukce
  • Aktivní potlačení hluku
  • Špičkový zvuk
  • Nízká hmotnost
  • Výdrž baterie
  • Měkké polstrování
Zápory
  • Krátký dobíjecí kabel

Obsah balení — 9/10

Sluchátka dorazila pečlivě zabalená v menší kartonové krabici. Obsah balení rozhodně neurazí, ale také ničím zásadním nepřekvapí. Kromě bezdrátových náhlavních sluchátek je součástí výbavy také praktické cestovní pouzdro, které si pochvalu rozhodně zaslouží. Oceňuji nejen povedený design, ale i poměrně skladné provedení, zapínání na zip a šikovné poutko pro pohodlné přenášení. Sluchátka je nutné složit, poté se do obalu pohodlně vejdou. Velkým plusem je rozhodně velice praktická síťka na kabely, díky níž nehrozí, že je někde nedopatřením vytratíte.

Lamax NoiseComfort2 ANC sluchátka

Kabely ke sluchátkům obdržíte celkem dva. Je to dobíjecí kabel opatřený klasickým USB na jedné straně a USB-C na straně druhé. Tento kabel je však opravdu krátký. Pokud pro nabíjení nevyužíváte powerbanku či dobíjecí stanici, budete je muset dobíjet v těsné blízkosti zásuvky. Druhý kabel s 3,5mm Jackem využijete nejen v případě vybité baterie, ale umožní vám sluchátka používat i se zařízením bez Bluetooth. Délka audio kabelu je dostatečná pro propojení se stolním počítačem, ale jako drátková sluchátka k televizi tento model příliš neposlouží.

Konstrukce a design — 8/10

Bezdrátová sluchátka NoiseComfort2 ANC se zalíbí zejména těm z vás, kteří preferují tradiční design. Elegantní černá barva sluchátkům opravdu sluší a vnější stranu mušlí zdobí decentní logo s odlesky, díky nimž je patrné jen z vybraných úhlů. Já osobně bych ocenila i další ozdobné prvky, které by vzhled sluchátek trochu oživily. Avšak s ohledem na to, že se jedná o bezdrátová sluchátka, nikoli módní doplněk, design sluchátek rozhodně neurazí. Díky neutrální černé barvě je tento model vhodný pro muže i ženy a sluchátka si bez obav můžete vzít do kanceláře, gymu i na procházku městem.

Lamax NoiseComfort2 ANC jak hrajou

Co mě ale opravdu potěšilo, je pohodlí, které sluchátka přináší. Vzhledem k tomu, že se jedná o náhlavní model, očekávala jsem jistý nekomfort. Tato sluchátka však dostojí svému jménu! Polstrování mušlí je krásně měkké a velice příjemné na dotek a měkkým polštářkem je opatřena také vnitřní strana hlavového mostu. Ani při dlouhém nošení mě sluchátka nikde netlačila, což se vzhledem k mé velké hlavě moc často nestává.

Příjemným překvapením byla také nízká hmotnost. Sluchátka NoiseComfort2 ANC váží 263 g, což je trochu více než u konkurenčních modelů. I tak mi váha sluchátek rozhodně nepřišla vysoká a nosila se mi opravdu dobře. Hlavový most je nastavitelný a po vysunutí na kovovém pásku objevíte praktickou stupnici. Sluchátka si tak stačí upravit na svou velikost pouze jednou a zapamatovat si číslo ze stupnice. Mušle jsou otočné do 90 °, což umožňuje snadné odklopení a poslech jen do jednoho ucha. Nad mušlemi je možné hlavový most zlomit, a sluchátka tak lehce složit do relativně kompaktní velikosti.

Funkce a ovládání — 8/10

Bezdrátová sluchátka Lamax NoiseComfort2 ANC jsou skutečně víceúčelová. Skvěle poslouží nejen pro poslech hudby, ale díky integrovanému mikrofonu je využijete i při práci nebo hraní her s přáteli. Jednou z nejlepších vlastností je rozhodně potlačení okolního hluku. Abyste byli od okolí izolováni, sluchátka nemusíte ani zapínat. Mušle sluchátek dokonale přilnou k hlavě, díky čemuž jsou okolní zvuky výrazně tišší.

Sluchátka krom toho disponují také funkcí aktivního potlačení hluku neboli ANC. K ovládání této funkce slouží jedno z tlačítek na ovládacím panelu. Jako matka dvou dětí jsem se těšila, až tuto funkci vyzkouším. Při poslechu hudby na poloviční hlasitost byly okolní zvuky i přes aktivní ANC slyšet, avšak pouze nepatrně. Při zvýšení hlasitosti jsem okolí již neslyšela vůbec. Navíc je poslech hudby na maximální hlasitost krásně čistý a příjemný. Jako někdo, kdo poslouchá hudbu vždycky naplno, si nemohu na výkon sluchátek stěžovat.

zkušenosti NoiseComfort2 ANC

Ovládací panel se nachází po straně pravé mušle. Pro mě osobně jsou velkým plusem klasická tlačítka namísto dotykového ovládání. U modelů s dotykovým ovládání často k zastavení přehrávání stačí, aby mi z culíku vypadl vlas, tudíž mě ovládání sluchátek Lamax příjemně potěšilo. Tlačítka jsou multifunkční, například pro přeskočení na další zvukovou stopu je třeba dvakrát stisknout tlačítko na zvýšení hlasitosti. Při prvním poslechu je ovládání trochu náročnější, avšak rychle si na něj zvyknete. Divokému mačkání tlačítek se však můžete vyhnout, a to díky hlasovému asistentovi.

Dalším příjemným překvapením je rozhodně vestavěný mikrofon. Při hovoru druhá strana vůbec nepoznala, že nemluvím do telefonu, ale do sluchátek. Také z mé strany byla kvalita hovoru velice dobrá, tudíž si dovedu představit sluchátka používat pro telefonování pravidelně. Co mě však trochu zklamalo, byl dosah signálu. Výrobce uvádí maximální dosah 15 metrů, což více méně odpovídá. Jiné modely na volném prostranství disponují větším dosahem. Na druhou stranu signál poměrně dobře prostupuje zdmi a při poslechu doma hrála sluchátka Lamax i tam, kde jiným sluchátkům signál vypadl.

Test a hodnocení NoiseComfort2 ANC

Výkon a výdrž baterie — 9/10

Z výroby byla sluchátka již z části nabitá, tudíž první nabíjení trvalo zhruba 60 minut. Zcela vybitá sluchátka pak nabijete zhruba za 2 hodiny. Velkým přínosem je rozhodně výdrž baterie. Pokud hledáte výkonná sluchátka, která nebudete muset denně dobíjet, pak vás NoiseComfort2 ANC rozhodně nezklamou. Jediné, co lze vytknout, je již zmiňovaný krátký dobíjecí kabel. Výrobcem deklarovaná výdrž 55 hodin je realistická. V případě, že budete poslouchat na plnou hlasitost s aktivním režimem ANC, bude výdrž baterie činit zhruba 25 až 30 hodin.

sluchátka NoiseComfort2 ANC

Ač nejsem žádný audio mág, podle mě hrají tato sluchátka víc než dobře. Zvuk je krásně čistý, přirozený, a to i při poslechu na maximální hlasitost. Zvuk vás doslova pohltí a obklopí. A není se čemu divit, sluchátka se totiž pyšní výkonnými 40mm měniči, díky čemuž je reprodukce zvuku opravdu špičková. Na kvalitu zvuku mají vliv také kodeky AAC a SBC. Sluchátka si drží dobrý výkon jak při poslechu hudby, tak při sledování obsahu či poslechu mluveného slova.

Náš tip

Herní večer? Užijte si ho naplno s kvalitními herními sluchátky.

Zkušenosti s používáním sluchátek NoiseComfort2 ANC — 9/10

Musím říct, že bezdrátová sluchátka NoiceComfort2 ANC mě příjemně překvapila. Narozdíl od jiných náhlavních modelů jsou neuvěřitelně pohodlná, nikde netlačí a na hlavě sedí velice dobře. I při prudších pohybech sluchátka nepadají, můžete si je tak bez obav vzít do gymu či se s nimi pustit do úklidu domácnosti. Polstrování mušlí i hlavového mostu je velice příjemné na dotek a svůj účel plní na výbornou.

NoiseComfort2 ANC zkušenosti

Co se výkonu týče, ani ten nezklamal. Sluchátka jsou konstruována tak, že velmi dobře tlumí okolní zvuky, a to i bez zapnuté funkce ANC. Sluchátka jsou tak perfektní do kanceláře, když potřebujete na práci klid. Aktivní potlačení hluku ANC funguje taktéž velmi dobře. Při poloviční hlasitosti jsou sice zvuky okolí stále patrné, ale jen minimálně. Při maximální hlasitosti zvenku neuslyšíte vůbec nic. Zde je třeba zmínit, že i na nejvyšší hlasitost sluchátka drží výkon a zvuk je stále čistý a poslech příjemný.

Pochvalu si rozhodně zaslouží také výdrž baterie. Během testování jsem sluchátka musela nabíjet pouze jednou. Oceňuji také krátkou dobu nabíjení. Zcela vybitá sluchátka nabijete již za 2 hodiny. Jedinou výtku mám k dobíjecímu kabelu, který je opravdu krátký. Co naopak chválím, je praktické cestovní pouzdro se šikovnou síťkou na kabely. Pouzdro je sice trochu větší, avšak je poměrně úzké, takže do batohu či tašky na notebook se vám bez problému vejde. Pokud hledáte kvalitní sluchátka s účinným potlačením okolního hluku, skvělým výkonem a dobrou výdrží baterie, tak vás Lamax NoiseComfort2 ANC určitě nezklamou.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (10 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář