Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze dětských chytrých hodinek Lamax WatchY 2

test dětských chytrých hodinek Lamax WatchY 2

Ochránit své děti před nástrahami dnešního světa je někdy pořádný oříšek. Lamax WatchY 2 se co nejvíce snaží rodičům v tomto nelehkém úkolu pomoct. Díky svému provedení a praktickým funkcím jsou vhodné i pro malé děti od 6 let. My se blíže podíváme na jejich vzhled, funkce, odolnost, kompatibilitu a výdrž. Jako tyto dětské chytré hodinky obstály?

Hodnocení Lamax WatchY 2

9.5

Perfektní

Dětské chytré hodinky Lamax WatchY 2 jsou ideálním společníkem pro bezpečí vašich dětí. Oceňujeme dotykový displej v češtině, díky čemuž jsou hodinky uživatelsky příjemné. Líbí se nám i obrovská výdrž baterie, jež nemá v této cenové kategorii konkurenci. Děti rozhodně ocení i líbivý design a přizpůsobení velikosti hodinek pro dětskou ruku. Pokud hledáte opravdu bezpečné dětské hodinky pro každodenní používání, rozhodně doporučujeme Lamax WatchY 2.

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
9
Kompatibilita a trackování
10
Ochrana citlivých dat
10
Výbava a funkce
9
Výdrž baterie a nabíjení
10
Klady
  • Kvalitní dotykový displej
  • Moderní design
  • Certifikovaná práce s daty
  • Velká výdrž baterie
  • Hodinky v českém jazyce
  • Přehledná aplikace
  • Slot na SIM (součástí balení)
Zápory
  • Absence fotoaparátu
  • Bez vibrací

Obsah balení

V balení kromě Lamax WatchY 2 najdete nabíjecí USB kabel, návod na použití v češtině, 10Mb SIM kartu T-mobile, šroubek a pinzetu.

Design a zpracování – 9/10

Recenzované dětské chytré hodinky Lamax WatchY 2 můžete svým ratolestem koupit v univerzálním černém provedení, ale k dispozici je i růžová varianta pro malé slečny. Hodinky jsou samozřejmě vyrobeny ze zcela nezávadných materiálů. Jde o kombinaci tvrdého plastu a silikonu, takže se nemusíte bát alergií nebo škodlivých látek. Silikonový řemínek je příjemný a nikde netlačí. Maximální obvod zápěstí je 25,5 cm, ale WatchY 2 se dají přizpůsobit i na menší zápěstí.

Lamax WatchY 2 – Design a zpracování

A i když vypadají na fotografiích obrovsky, není tomu tak. Ve skutečnosti mají Lamax WatchY 2 rozměry 45 × 39 mm, což je u smart dětských hodinek zcela běžná velikost. O něco větší je pouze tloušťka, která činí 15 mm. Testovaný model nás potěšil i nízkou hmotností 59 gramů.

WatchY 2 se navíc mohou pochlubit stupněm krytí IP67, takže do značné míry odolají prachu i vodě. Potápět se s nimi vaše dítě sice nemůže, ale běžné mytí rukou nebo deštivé počasí hodinky zvládnou bez újmy.

recenze Lamax WatchY2

Displej a ovládání – 9/10

Rozhodně nesmíme zapomenout ani na přehledný dotykový displej s úhlopříčkou 1,30″. Dobře čitelná dotyková obrazovka nabízí rozlišení 240 × 240 mm, což není úplně moc velké číslo, ale zeptejte se sami sebe – využilo by vaše dítě špičkový displej za vyšší cenu? Náš názor je takový, že rozlišení je pro malé děti naprosto dostačující.

Vzhledem k tomu, že jsou chytré dětské hodinky Lamax WatchY 2 určené dětem, je tomu přizpůsobeno i ovládání. Díky dotykovému displeji je nastavení i ovládání hodinek opravdu jednoduché a intuitivní. A navíc mají ovládání v češtině, což rozhodně vaše děti ocení.

ovládání Lamax WatchY2 je jednoduché

Kompatibilita a trackování – 10/10

Dětské smart hodinky si kupujete především kvůli trackování dítěte. Hodinky využívají přesné určení polohy pomocí GPS, GSM a Wi-Fi. Lamax nabízí funkci Lamax Tracking, kde si můžete nastavit libovolný počet bezpečnostních zón. Aplikace následně posílá informace o tom, kdy dítě vstoupilo i vystoupilo z nastavené bezpečnostní zóny.

Tuto aplikaci je možné nainstalovat na mobilní telefony a tablety Android a iOS. Pohyb svého dítěte můžete sledovat zpětně až 30 dní, a to naprosto zdarma.

přesné trackování Lamax WatchY2

Ochrana citlivých dat – 10/10

Vzhledem k tomu, že chcete mít své děti v bezpečí, je důležité také to, jak s citlivými daty pracují jednotlivé modely. U smart hodinek pro děti Lamax WatchY 2 se nemusíte bát, protože Lamax garantuje uložení pohybových dat na evropském kontinentu s maximální možnou bezpečností.

Výrobce splňuje přísná kritéria ochrany osobních údajů GDPR, a tuto bezpečnost navíc garantují mezinárodně uznávané certifikáty ISO 9001, ISO 14001 a ISO 27001 od TÜV SÜD.

Výbava a funkce – 9/10

Dětskými smart hodinkami Lamax WatchY 2 můžete nahradit i mobilní telefon, protože se ve spolupráci s operátorem T-Mobile dodávají s aktivní SIM kartou. Díky tomu můžete své děti nejenom sledovat, ale také jim můžete kdykoliv napsat zprávu nebo zavolat. Velkou výhodou je možnost uložit povolené kontakty. Do SIM karty můžete uložit až 20 kontaktů a nikdo cizí se vašemu dítěti nedovolá, což je z hlediska bezpečnosti určitě lepší.

Pokud máte dvě nebo více dětí, rozhodně oceníte i vestavnou funkci Kamarádi. Ta umožňuje uložení kontaktů druhých smart hodinek pro děti. Stačí krátké přiložení hodinek k dalším hodinkám WatchY a ty se o vše postarají. To je skvělé, co myslíte?

funkce kamarádi u hodinek pro děti Lamax WatchY2

V případě, kdy nemůžete svému dítěti zavolat, máte možnost mu zanechat krátkou hlasovou zprávu nebo SMS. Velice praktické je i SOS tlačítko, kterým dítě okamžitě vytočí číslo vámi nastavené kontaktní osoby pro krizové situace. Může to být například jeden z rodičů nebo babička, pokud bydlí někde poblíž.

Výrobce Lamax musíme pochválit i za režim „nerušit“, protože některé školy vyžadují vypnuté mobilní telefony i hodinky během výuky. U testovaných chytrých dětských hodinek Lamax WatchY 2 lze snadno nastavit časový interval školní výuky, kdy budou hodinky částečně deaktivované. I v tomto režimu je funkce SOS stále aktivní. Bohužel zde není možnost vibrací podobně jako u chytrého telefonu nebo u chytrých hodinek pro dospělé. Zvuky u modelu WatchY 2 mohou být pouze zapnuté nahlas nebo deaktivované – tedy vypnuté.

Výrobce myslel nejenom na bezpečí vašeho dítěte, ale také na jeho zdraví. Proto hodinky kromě telefonování, trackování a psaní zpráv nabízí krokoměr. Nechybí počítání kroků, ukazatel ušlé vzdálenosti nebo množství spálených kalorií. Díky tomu máte přehled o fyzické aktivitě dítěte.

Další užitečnou funkcí je například alarm, jenž nahrazuje klasický budík. Některé hodinky nabízí i další vzdělávací funkce nebo fotoaparát, což nám u těchto hodinek úplně chybí.

Výdrž baterie a nabíjení – 10/10

Dětské smart hodinky Lamax WatchY 2 rozhodně potěší i  slušnou kapacitou baterie 450 mAh, díky čemuž je tento model zařazen do skupiny hodinek s největší baterií vůbec.

Podle nastavení a využití mohou vaše děti daný model využívat od 35 do 100 hodin na jedno nabití, což je více než 4 dny. Většina dětských hodinek vydrží fungovat asi 1–2 dny.

Na nízký stav baterie vás upozorní aplikace, takže se nemusíte bát, že se hodinky vypnout v momentě, kdy je budete nejvíc potřebovat. Pokud je vložena SIM karta, není problém hodinky vypnout pouze vzdáleně. Takže se nemusíte obávat, že by je vaše dítě omylem vypnulo.

Lamax WatchY 2 baterie

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na srovnávacím portále Heureka mají hodinky Lamax WatchY 2 krásné hodnocení 82 %. Uživatelé nejvíce chválí design, snadné ovládání v češtině i funkce těchto dětských smart hodinek. Bohužel jim vadí, že nemají hodinky možnost vibrací a někdy je problém i se samotným trackingem, a to hlavně v hustě obydlených částech města.

Alternativy k Lamax WatchY 2

Pokud si nejste testovaným modelem úplně jisti, poohlédněte se po alternativě. Jednou možností jsou smart hodinky pro děti CEL-TEC KT11 nebo námi recenzované Helmer LK 707.

Populární chytré hodinky podle uživatelů Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (44 hlasů)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář