Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze parního mopu Leifheit Clean Tenso

Recenze a test parního mopu Leifheit Clean TensoNáš tipTestado.cz

Vyčistit odolné skvrny na podlaze i bez použití čisticích prostředků není nemožné! Parní mop se postará o to, aby byl pravidelný úklid ve vaší domácnosti snazší i mnohem hygieničtější a ekologičtější. Vyzkoušeli jsme si to s modelem Leifheit Clean Tenso, který se dá použít na všechny typy podlah od dlažby až po plovoučky, lakované dřevěné podlahy nebo dokonce koberce. Zjistěte, jak obstál v našem zátěžovém testu.

Obsah balení

Parní mop Leifheit jsme obdrželi v kartonové krabici, v níž najdete tělo přístroje s přívodním kabelem, nádobku na vodu s filtrem, jeden hadr na podlahu a speciální krytku nástavce pro čištění koberců.

Nechybí ani podrobný návod v českém jazyce – před prvním použitím ho doporučujeme opravdu důkladně pročíst, abyste si případným nesprávným použitím nepoškodili podlahu nebo jiné vybavení domácnosti či neporanili sami sebe horkou párou. Její sílu určitě nepodceňujte.

Design, zpracování a výbava – 8/10

Recenzovaný parní mop Leifheit Clean Tenso má velmi jednoduchý moderní design v kombinaci bílé, šedé a zelené. Díky kompaktnímu zpracování vám v domácnosti nezabere mnoho místa. Tělo mopu je možné snadno složit na půl, takže se vejde i do menší skříně. Čistič Leifheit není těžký, bez naplněné nádobky a příslušenství sám váží pouze 2,8 kg. Rozhodně se s ním při úklidu nenadřete. Zpracování působí pevně a kvalitně. Při provozu nevydává téměř žádný hluk, pouze je slyšet syčení páry.

Recenze Leifheit parní čistič Clean Tenso 11910

Mezi násadou a tělem přístroje je pohyblivý kloub otočný všemi směry. S testovaným parním mopem se snadno zatáčí a manévruje do všech stran. Díky velmi nízké hlavici s ním snadno podjedete i kousek pod nábytek nebo závěsnou toaletní mísu.

Za nešťastné řešení a hlavní nedostatek tohoto modelu považujeme tvar násady se zešikmenými a lehce zaoblenými hranami. Dostat se s ním do rožků je nemožné, určitě by zde byl šikovnější klasický obdélník.

Recenze a test Leifheit parní čistič Clean Tenso 11910

Napájení mopu Clean Tenso je síťové prostřednictvím kabelu dlouhého 6,5 m. Pokud nežijete v maličké garsonce, počítejte s tím, že jej při úklidu budete muset i víckrát přepojit do jiné zásuvky. Delší by ale zase při úklidu více překážel, přičemž už tak je sám o sobě dost silný a těžký a aby nezavazel, je nejlepší mít ho přehozený přes rameno nebo druhou rukou přidržovat.

K testovanému parnímu čističi dostanete i měkký froté hadr na podlahu, který se na násadu jednoduše připevní suchým zipem. Je vyroben z umělých vláken (90 % polyester, 10 % polyamid). Přijde nám škoda, že v našem balení nebyly rovnou alespoň dva. Při mytí podlah v celé domácnosti a více zašpiněných povrchů ji nejspíš budete muset průběžně přeprat v ruce. Náhradní je možné dokoupit za cenu kolem 450 Kč/2 kusy, což není úplně málo.

Pro čištění koberců je potřeba násadu s hadrem „zacvaknout“ ještě do speciální plastové krytky, díky které mop po měkčím nebo hrubším povrchu lépe klouže. Při čištění hladkých povrchů ji používat není třeba.

Testovaný parní mop od Leifheit nemá žádný „dok“ či odstavnou krytku. Pokud jej potřebujete na chvíli odložit stranou nebo po úklidu nechat vychladnout, vždy jej umístěte na odolný povrch (např. dlažbu). Nikdy jej nenechávejte dlouho stát např. na plovoucí podlaze. Delším působením horka a vlhka na jednom místě by se některé citlivější podlahy mohly poškodit.

Video recenze Testado.cz

Manipulace a ovládání – 10/10

Úklid s parním mopem Clean Tenso je hračka a bez obav si s ním poradí i hůře technicky zdatný senior. Nemusíte se bát žádného složitého nastavování ani dlouhého čekání na nahřátí páry na provozní teplotu. To trvá bleskových 30 sekund.

Nejprve nalijete vodu do nádobky a na násadu připevníte hadr, který zaručí rovnoměrné rozložené páry na povrchu. Nikdy neuklízejte bez něj, mohlo by dojít k poškození podlahy.

Poté zapojíte kabel do zásuvky a zmáčknete horní zelené tlačítko. Rozsvítí se dvě LED kontrolky, nejprve obě červené. Když se jedna červená změní na modrou, je možné začít ihned mopovat. K vypouštění páry je nutné držet zmáčknutou páčku v rukojeti. Jakmile ji pustíte, pára se okamžitě přestane vyvíjet.

K regulaci páry slouží malé otočné kolečko. Na minimum doporučujeme mopovat méně odolné povrchy a koberce, vyšší stupně jsou ideální k účinnému čištění více zašpiněné dlažby.

Pozor

Při čištění se nikdy násady s horkou párou nedotýkejte rukama ani se k ní těsně nepřibližujte bosými chodidly, hrozí riziko opaření kůže.

Kvalita úklidu – 8/10

Předně je třeba zdůraznit, že se jedná o parní mop, nikoliv tlakový parní čistič (tzv. wapku). Hodí se na čištění podlah ve vnitřních prostorách domácnosti, určitě od něj ale nečekejte, že například vybělí spáry mezi dlaždicemi. Výrobce v návodu upozorňuje, že přístroj je možné používat pouze na vodorovných plochách, nikoliv na šikmých nebo svislých (např. na kachličkách na zdi v koupelně) z důvodu nebezpečí opaření.

Recenze Leifheit parní čistič Clean Tenso 11910

Před jeho použitím podlahu doporučujeme nejprve důkladně vysát nebo zamést a zbavit ji prachu, drobků, vlasů a spol.

Parní mop Clean Tenso 11910 bez drhnutí odstraní běžné nečistoty na podlaze, mastné skvrny od jídla nebo třeba stopy od bot a tlapek domácích mazlíčků. Pára je i bez použití čisticích prostředků naruší a umožní jejich snadné setření. Odolnější skvrny je někdy potřeba „přejet“ opakovaně, nikdy ji však nenechávejte působit dlouho na jednom místě. Mohlo by tak dojít k poškození podlahy.

Za velkou výhodu tohoto způsobu čištění považujeme vysokou hygieničnost – pára účinně zlikviduje i bakterie a různé další choroboplodné zárodky (až 99,9 %), což je velmi užitečné zejména v koupelně a okolí toalety. Z tohoto důvodu parní mop Leifheit ocení majitelé domácích mazlíčků nebo rodiny s nejmenšími dětmi, které lozí po čtyřech a neustále si strkají ručičky do pusy.

Množství vypouštěné páry je možné regulovat. Na účinnosti čištění jsme však nepoznali zásadnější rozdíl, podlaha byla na maximum pouze více mokrá. Počítejte s tím, že po parním čištění s tímto přístrojem podlaha nebude suchá okamžitě, ale bude schnout podobně jako po mytí běžným mopem.

S výkonem Clean Tenso jsme byli velmi spokojení na dlažbě (1 200 W). Zkoušeli jsme jej použít i na starší chlupatý koberec, který díky němu okamžitě viditelně prokoukl a získal opět i svěžest bez zápachu.

Naopak se nám doma neosvědčil na laminátové plovoucí podlaze. Z důvodu větší mokrosti a delšího schnutí na ní zanechával šmouhy. Hadra na podlahu na plovoučce i hůře klouzala než na dlažbě, takže jsme se u toho i víc nadřeli. Na tento typ podlah jej proto spíše nedoporučujeme.

Údržba – 10/10

Údržba parního mopu je velmi snadná. Po čištění stačí sejmout z nástavce hadr (doporučujeme nechat chvíli vychladnout), vyprat ji v umyvadle (případně v pračce bez použití aviváže), vyždímat a nechat volně uschnout.

Nádobku je dobré vylít a vždy do ní doplňovat čerstvou vodu – díky filtru stačí běžná kohoutková voda. Jedna plná nádobka (550 ml) vystačí na kompletní úklid průměrného dvou až třípokojového bytu. Pro doplnění ji stačí jednoduše vyjmout.

Filtr na vodu výrobce doporučuje pravidelně měnit. Dle návodu zhruba po každých 50 naplněních nádoby, což znamená zhruba jednou za půl roku při úklidu celé domácnosti dvakrát týdně. Cena náhradního filtru se aktuálně pohybuje kolem 269 Kč.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Parní mop Leifheit Clean Tenso je výborným pomocníkem zejména do domácností s většími plochami dlažeb, které snadno a velmi efektivně vyčistí i bez použití jakýchkoliv chemikálií. Podlahu zbaví nejen viditelných nečistot, skvrn od jídla nebo šlápot, ale účinně zabíjí i bakterie. Dá se použít dokonce i na kobercích nebo laminátových podlahách.

Design, zpracování a výbava
8
Manipulace a ovládání
10
Kvalita úklidu
8
Údržba
10
Klady
  • Snadné čištění i odolnějších nečistot
  • Eko úklid bez použití čisticích prostředků
  • Ničí bakterie – vysoká hygiena
  • Velmi rychlé nahřátí (30 s)
  • Jednoduché ovládání i pro seniory
  • Regulace množství páry
  • Možnost použití i na koberce
Zápory
  • Nedostane se do rožků
  • Podlaha zůstává mokrá

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář