Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze vysavače a mopu Leifheit Regulus Aqua PowerVac

Recenze vysavače a mopu Leifheit Regulus Aqua PowerVac

Důkladně vysát a zároveň vytřít podlahu v jednom kroku? Aku vysavač a mopem 2 v 1 Regulus Aqua PowerVac od značky Leifheit zvládne obojí na jedničku. Při běžném úklidu domácnosti ušetříte spoustu času, aniž byste museli přistoupit na kompromisy ani u jednoho z těchto dvou dílčích úkonů. Otestovali jsme jej na různých typech podlah a přinášíme vám podrobnou recenzi.

Spojení vysávání a vytírání není na trhu už žádnou převratnou novinkou. Setkáte se s ním u tyčových i robotických vysavačů. Leckdy u nich však alespoň jedna část pokulhává. Vysavače jsou často vybaveny pouze mokrým hadříkem, který podlahu naoko stírá, ale o pořádném mytí nemůže být řeč. U lepších elektrických mopů je pak často mínusem malý sací výkon vysavače, který si poradí jen s hrubšími nečistotami.

Byli jsme proto velmi zvědaví, jak si s těmito nešvary poradil Leifheit. Aku vysavač a mop Regulus Aqua PowerVac 11914 vypadal slibně už pro deklarovaný výkon a rotační mopovací kartáč namísto obyčejného stíracího hadříku. Naše dojmy se dozvíte z následujících řádků.

Obsah balení

Testovaný aku vysavač s mopem Leifheit se prodává v kartonové krabici. Najdete v ní tělo vysavače s nádobami na čistou a špinavou vodu, jeden mopovací kartáč, plastový stojánek, jeden náhradní filtr, nabíječku do zásuvky a návod v českém jazyce.

Design, zpracování a výbava – 9/10

Regulus Aqua PowerVac má funkční design se štíhlým tělem v barvách, které jsou typické pro výrobky Leifheit. Jeho zpracování působí pevně a bytelně, není však příliš těžký. S prázdnými nádobami váží pouze 3,3 kg. Samozřejmě pokud budete uklízet celý byt a průběžně přidávat čistou vodu, postupně v ruce ztěžkne.

Jedná se o akumulátorový typ vysavače se zabudovanou baterií, tudíž vám při práci nebude překážet žádný kabel. Rotační kartáč je při provozu trochu hlučnější, dle výrobce dosahuje 83 dB. S ohledem na výkon se však s hlučností dalo počítat.

Hlavice testovaného vysavače Leifheit je protáhlá a celkem nízká, takže podjede i pod nábytkem. Ale jen kousek, jelikož kloub mezi hlavicí a tělem má omezený rozsah. Pro snadnější popojíždění po podlaze má v zadní části kolečka. Praktické osvětlení zde chybí, ale to už bychom vzhledem k umístění rotačního kartáče chtěli asi příliš.

Recenze vysavače a mopu Leifheit Regulus Aqua PowerVac - hodnocení designu

Plastový stojan slouží k bezpečnému “zaparkování” vysavače na podlaze. To je rozhodně praktické, protože tak nemusíte nechávat stát vysavač s mokrým kartáčem třeba přímo na plovoucí podlaze a bát se, abyste ji tím nějak nepoškodili.

Manipulace a ovládání – 9/10

Ovládání vysavače Regulus Aqua PowerVac je velmi snadné, rozhodně si s ním poradí i senior. Má jen dvě tlačítka – pro zapnutí (eko režim) a pro přepnutí do turbo režimu, který se hodí pro případ většího množství nečistot na podlaze. Tlačítka jsou umístěná prakticky v horní části držadla, kde na ně pohodlně dosáhnete palcem. S vysavačem Leifheit je tak možné komfortně pracovat pouze jednou rukou.

Pod tlačítky z dolní části držadla je malá páčka, kterou můžete regulovat množství vody. Pro důkladnější mytí ji lze držet sepnutou po celou dobu vysávání. Při spuštění vysavače ji nejprve budete muset chvíli přidržet, aby se voda dostala až k mopovacímu kartáči, a úklid může začít.

„Můžete komfortně pracovat pouze jednou rukou.

Pokud páčku nesepnete vůbec, budete vysávat pouze nasucho, což se hodí pro rychlé vysátí drobků na podlaze – tedy zejména v případě, kdy nemáte v plánu i mokré mytí.

Voda se doplňuje do horní nádobky s objemem 500 ml. Stačí čistá kohoutková voda, do které je možné přidat maličko čisticího prostředku. Neměl by však příliš pěnit. Jedna nádobka nám s téměř neustále sepnutou páčkou vydržela na úklid cca 35 až 40 m2.

Recenze vysavače a mopu Leifheit Regulus Aqua PowerVac - ovládání

Výkon a kvalita úklidu – 9/10

Testovaný Leifheit Aku vysavač a mop Regulus Aqua PowerVac je vhodný na všechny pevné a vlhku odolné podlahy (v případě dřevěných pouze na zapečetěné).

Výkon a kvalita úklidu

Nejlépe se nám s ním pracovalo na hladkých površích. Po dlažbě s výraznějšími spáry nebo i vinylové podlaze se vzorkem imitujícím dřevo se s hlavicí jezdilo hůř a bylo lepší jednotlivá místa přejet alespoň dvakrát, aby kartáč lépe vytřel i drobné prohlubně ve vzorování.

Regulus Aqua PowerVac má na svoji kategorii velmi slušný výkon (napětí akumulátoru 24 V), takže před jeho použitím nebudete muset nejdříve zamést nebo vysát jiným vysavačem. Rotační kartáč s až 3 000 ot./min a kombinací měkkých a tvrdších vláken si poradí i s lehčími skvrnami na podlaze. Odolnější někdy vyžadují přejet víckrát.

Oceňujeme, že podlahu zbytečně moc nenamáčí, takže je rychle suchá a nevznikají na ní šmouhy.

Testovaný vysavač se nedostane úplně do rožků a nevytře těsně podél zdí. Je skvělým pomocníkem na častý rychlý úklid během týdne, ale občasnému důkladnějšímu mytí podlah se s ním zcela nevyhnete.

Údržba – 7/10

Aku vysavač Leifheit sbírá suché i mokré nečistoty do jedné nádobky. Po každém vysávání ji je potřeba kompletně rozdělat, vylít a důkladně vymýt i s filtrem a kartáčem. Co si budeme povídat, práce je to poněkud otravná.

Leifheit Aku vysavač a mop Regulus Aqua PowerVac 11914 - údržba

Voda je obvykle pěkně špinavá. To je plus, alespoň je vidět, že vysavač skutečně uklízí, ale zároveň je plná vlasů a ulepených mokrých nečistot. Z toho důvodu vodu vyléváme do toaletní mísy, aby se neucpalo umyvadlo, a vnitřek je potřeba ještě několikrát vypláchnout a nejlépe i vytřít ubrouskem nebo houbičkou. Stejně tak se nevyhnete čištění mopovacího kartáče včetně krytu, i na něm dost ulpívají vlhké nečistoty.

Než zase všechny součástky a nádobky zapojíte zpět do vysavače, ideálně by měly být kompletně suché. Kartáč schne průměrně i dva dny, z toho důvodu je škoda, že v balení nebyly alespoň dva na střídačku. Dá se však dokoupit zvlášť. Přiobjednat se dá i sada kartáčků na čištění.

Jednou za čas byste měli navíc provést „auto clean“ čištění. Nádobku naplníte po určenou rysku čistou vodou, případně vodou s octem, spustíte vysavač na místě, podržíte páčku na pouštění vody a necháte vodou propláchnout veškeré vnitřní hadičky a komponenty.

Výdrž baterie a nabíjení – 8/10

Přístroj má zabudovanou akumulátorovou Li-Ion baterii s napětím 24 V. Při vysávání na nižší rychlostní stupeň vydrží vysávat v kuse asi 25 minut, v turbo režimu o něco kratší dobu. Na zběžný úklid nebo vysávání jednotlivých místností je to podle nás dostačující doba. V případě důkladnějšího uklízení celého většího bytu však počítejte s tím, že to nejspíš budete dělat na vícekrát.

Nabíjení je rychlé, protože trvá zhruba 3 hodiny. Na plný stav baterie vás upozorní zelené světlo v přední části těla vysavače. Jakmile přestane problikávat, je hotovo.

Pozor

Aku vysavač Leifheit byste z bezpečnostních důvodů nikdy neměli dávat nabíjet, pokud v něm zůstaly nádobky s vodou a mokré komponenty.

Závěrečné hodnocení

8.4

Skvělý

Hodnocený aku vysavač a mop Leifheit Regulus Aqua PowerVac je bezvadný pomocník na častý rychlý úklid různých typů podlah v celé domácnosti. Slušně vysává i vytírá v jednom kroku, a tím šetří čas. Díky rotačnímu mopavacímu kartáči podlahu pouze lehce nestírá, ale skutečně umývá. Pokud se po takovémto spotřebiči poohlížíte, Leifheit vřele doporučujeme!

Design, zpracování a výbava
9
Manipulace a ovládání
9
Výkon a kvalita úklidu
9
Údržba
7
Výdrž baterie a nabíjení
8
Klady
  • Jednoduché ovládání
  • Nízká váha
  • Slušný sací výkon
  • Rotační kartáč, který podlahu opravdu myje
  • Rychlé nabíjení
Zápory
  • Hlučnější kartáč
  • Zdlouhavější údržba

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.4 (8 hlasů)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář