Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Vysavače

Recenze tyčového vysavače Leifheit Regulus Powervac 2in1

Leifheit Akumulátorový vysavač Regulus PowerVac 2in1 11925Náš tipTestado.cz

Hledáte-li šikovného pomocníka do domácnosti na každodenní rychlý úklid, ve výbavě by vám neměl chybět praktický tyčový vysavač. Díky bezkabelovému řešení je vysávání s ním velmi pohodlné a hotové raz dva. Leifheit Akumulátorový vysavač Regulus PowerVac 2in1 navíc ve svém těle ukrývá odnímatelný ruční vysavač, se kterým snadno vyluxujete i vnitřek auta nebo povrch gauče.

Tento model jsme otestovali a o zkušenosti s ním se s vámi podělíme v podrobné recenzi.

Obsah balení

Recenzovaný tyčový vysavač Leifheit Regulus Powervac 2in1 dorazil v překvapivě nevelké krabici společně s bohatým příslušenstvím. Tělo vysavače má ohebný kloub, díky kterému lze složit na půl, a tím je perfektně skladný a přenosný.

V balení kromě vysavače Leifheit najdete samostatný ruční vysavač s motorem a sběrnou nádobkou, který se do těla hlavního vysavače jednoduše „zacvakne“ a snadno se dá zase odnímat. Dále akumulátorovou baterii, kterou je třeba do vysavače před zprovozněním vsunout, dobíjecí dok v podobě stojánku na zem, kabeláž, náhradní filtr, nástavec s kartáčem na tyčový vysavač a dva různé nástavce k ručnímu vysavači.

Samozřejmostí je také podrobný návod v českém jazyce.

Design, zpracování a výbava – 9/10

Testovaný Leifheit akumulátorový vysavač je vyroben z bytelného plastu. Působí pevně a odolně, a také jeho design v typické barevné kombinaci Leifheit (bílá/zelená/šedá) je moderní a velmi zdařilý. Klidně ho můžete nechat stát třeba v rožku kuchyně, abyste ho měli vždy dobře po ruce, aniž by vám tam na pohled překážel.

Leifheit Regulus Powervac 2in1 - podrobná recenze

Regulus PowerVac 2in1 dovede stabilně samostatně stát v prostoru. Dostanete k němu však i stojánek na podlahu, který zároveň funguje jako dobíjecí dok. K zavěšení na zeď vysavač není konstruován. Skladování např. ve skříni usnadňuje možnost složení těla vysavače na půl.

K ručnímu vysavači v balení najdete dva volitelné nástavce: jeden s kartáčem (vhodný např. na povrch gauče nebo sedaček auta) a druhý úzký protáhlý (ideální na vysávání rožků nebo třeba pavučin v koutech zdí). Úklid s ním tak může být opravdu důkladný.

Leifheit Regulus Powervac 2in1 - podrobná recenze

Ke konstrukčnímu provedení vysavače od Leifheit máme pouze jedinou výtku, a tím je LED osvětlení na nástavci tyčového vysavače. Je spíše slabší a bohužel nesměřuje přímo pod nástavec, ale zůstává zhruba 2centimetrová neosvětlená mezera. To považujeme za nedostatek při vysávání třeba pod nábytkem.

Manipulace, ovládání a údržba – 10/10

Díky tvarované rukojeti recenzovaný tyčový vysavač Leifheit dobře padne do ruky. S váhou 2,8 kg patří k průměru ve své kategorii, ruční vysavač samostatně váží pouze 1,3 kg Manipulace s ním je jednoduchá a pohodlná, nijak se při tom nenadřete a bez problémů můžete luxování svěřit i dětem. Hlavice nástavce je nízká a má kloub s dobrým rozsahem pohybu, takže se s vysavačem snadno zatáčí a podjíždí pod nábytek.

Leifheit Regulus Powervac 2in1 - podrobná recenze

Regulus PowerVac 2in1 se bez potíží dostane do rožků a hůře dostupných míst (například pod závěsnou WC mísu) a nenechává kolem stěn a nábytku nevysátý pás. I díky bezkabelovému řešení, jež vám umožňuje rychlé přemisťování se po celém bytě, může být běžný úklid s ním podstatně rychlejší a zároveň důkladnější než při používání robotického vysavače.

Vysavač je bezsáčkový s cyklónovým filtrem, má spíše menší nádobku (0,45 l), jejíž kapacita v pohodě dostačuje na vyluxování průměrné domácnosti. Poté nádobku jednoduše vyjmete, vysypete, vymyjete vodou a společně s dalšími komponenty necháte proschnout na vzduchu. Oceňujeme, že je nádobka průhledná, takže o stavu jejího naplnění máte vždy dobrý přehled.

Leifheit Regulus Powervac 2in1 - podrobná recenze

Náš tip

K údržbě sběrné nádobky doporučujeme přikoupit speciální čisticí dezinfekční přípravek pro bezsáčkové vysavače. Vnitřek přístroje tak bude stále svěží a bez nežádoucího zápachu.

Kvalita vysávání – 8/10

Žádného složitého ovládání se bát nemusíte. Vysavač má pouze dvě tlačítka. Jedno pro spuštění vysávání/vypnutí, druhé pro rychlejší turbo režim. Při testování jsme využívali především turbo režim, se kterým je vysávání účinnější, pomalejší je zase energeticky úspornější a lépe se hodí na koberce. Výrobce jej doporučuje na všechny typy podlah včetně dlažby, parket, vinylu nebo koberců s nižším chlupem.

Motor vysavače sám o sobě není příliš hlučný, rotační kartáč tyčového vysavače už ale rámusu nadělá více (78 dB).

Vysavač Leifheit si hravě poradí s prachem, malými drobky, vlasy, chlupy nebo třeba rozsypanou moukou v kuchyni. Není uzpůsoben na vysávání tekutin a mokrých nečistot. Bohužel často úplně „ignoruje“ větší drobky (například suchý kousek těstoviny nebo luštěniny pod jídelním stolem). Při úklidu po malém dítěti, které pod sebe u jídla vždy hodně nadrobí, jsme museli dodatečně použít ještě ruční vysavač.

Leifheit Regulus Powervac 2in1 - Výdrž baterie a dobíjení

Poněkud nás zklamal také jeho výkon na kobercích. S těmi s kratším chlupem si poradil ještě celkem dobře (doporučujeme použít spíše pomalý režim), na trochu huňatějším koberci se však rotační kartáč citelně zadrhával a začal vydávat nelibý zvuk. Výrobce jej na tyto typy koberců ani nedoporučuje, jejich vysávání tedy budete muset vyřešit s jiným přístrojem.

Výdrž baterie a dobíjení – 9,5/10

Akumulátorová Li-ion baterie s napětím 20 V se dá snadno vyměnit za novou a prodloužit tak životnost vysavače o řadu dalších let. Průměrná výdrž při vysávání uváděná výrobcem je 40 minut. Pokud budete více využívat turbo režim, počítejte s rychlejším vybíjením. Na běžný rychlý úklid bytu hodnotíme kapacitu baterie jako naprosto dostatečnou.

Leifheit Regulus Powervac 2in1 - baterie

Nabíjení do plna trvá necelé čtyři hodiny, což je v porovnání s konkurencí naprosto vynikající. Jakmile je hotovo, přestane blikat kontrolka. Vysavač se dobíjí v doku, který zároveň slouží jako podlahový stojan. Do doku je potřeba vysavač správně vsunout kolmo svrchu dolů. Ze začátku to chce trochu cvik správně se trefit do drážky, aby se vysavač skutečně začal dobíjet, ale není to nic komplikovaného.

Závěrečné hodnocení

9.1

Perfektní

Bezdrátový tyčový vysavač Leifheit Regulus Powervac 2in1 je super pomocník na každodenní rychlý úklid v domácnosti. Snadno se dostane i do rožků a do hůře dostupných koutů. Díky odnímatelnému ručnímu vysavači s ním pohodlně vyluxujete i vnitřek auta nebo povrch gauče. Manipulace s ním je nekomplikovaná, stejně tak jeho údržba. Body dolů dáváme především za „ignorování“ větších drobků a nemožnost vysávání chlupatějších koberců.

Design, zpracování a výbava
9
Manipulace, ovládání a údržba
10
Kvalita vysávání
8
Výdrž baterie a nabíjení
9.5
Klady
  • Šikovné řešení 2v1
  • Skladnost (možnost složení)
  • Dobíjecí dok v podobě stojánku
  • Hezký moderní design
  • Snadno se dostane do hůře dostupných míst
  • Jednoduché čištění
Zápory
  • Hůř vysává větší drobky
  • Nevhodný na koberce s delším chlupem

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (100 hlasů)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář