Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze generátoru ozonu LifeOX-AIR Ozzy

Recenze generátoru ozonu LifeOX-AIR Ozzy

Máte potíže se zapáchajícím vzduchem ve vaší domácnosti, automobilu, restauraci nebo kanceláři? Chcete zatočit se škodlivými mikroorganismy, plísněmi a viry včetně COVID-19? Skvělou možnost představuje generátor ozonu LifeOX-AIR Ozzy, který jsme otestovali. Je účinný a vysoce kompaktní. Navíc je vhodný také pro alergiky a astmatiky.

Obsah balení

Balení obsahuje generátor ozonu LifeOX-AIR Ozzy, síťový adaptér 100–240 V AC, 50/60 Hz, automobilový adaptér 12 V DC (do zapalovače) a návod k použití v českém jazyce.

 LifeOX-AIR Ozzy - obsah balení

Design a ovládání – 8,5/10

Generátor ozonu LifeOX-AIR Ozzy je malé nenápadné zařízení, které se používá k odstranění pachů, dezinfekci a k likvidaci plísní a bakterií. Používá se v uzavřených prostorách, kde aktivní kyslík působí efektivně. Jak bylo několikrát zmíněno, LifeOX-AIR Ozzy funguje jako generátor ozonu.

Testované zařízení představuje malou kompaktní krabičku z hliníku o rozměru 70 × 70 × 180 mm. Hmotnost 0,5 kg miniaturní provedení ještě potvrzuje. Na horní straně je LifeOX-AIR Ozzy opatřen otočným časovačem (1/2 až 24 hod.), při levé straně se nachází zdířka pro napájení. Přední a zadní část je svěřena průduchům, kudy do zařízení proudí a vyfukuje vzduch.

Ze spodní strany byla umístěna čtveřice přísavek, které zajišťují vyšší stabilitu při používání i skladování. Ačkoliv se přísavky např. k mému pracovnímu stolu „nepřisály“, zařízení je i tak vysoce stabilní.

Spodní část potom naskýtá pohled na štítek s technickými parametry. Z něho se kupříkladu dozvíme, že byl generátor ozonu vyroben v EU a disponuje stupněm krytí IP20 (ochrana před předměty s průměrem nad 12 mm – např. prst.

Ovládání LifeOX-AIR Ozzy je naprosto jednoduché. Zařízení stačí připojit ke zdroji energie a poté navolit čas. Před prvním zapojením a používáním důrazně doporučuji pročíst si návod, který vás seznámí s principem fungování a správným používáním. Jedině tak docílíte vysoké efektivity a zabráníte poškození výrobku.

test LifeOX-AIR Ozzy

Účinnost – 8/10

Během práce testovaný generátor ozonu LifeOX-AIR Ozzy zvládá několik činností. V prvé řadě vyrábí aktivní kyslík (O3/ozon). Díky zvýšené koncentraci aktivního kyslíku v místnosti dochází k dezinfekci ovzduší, stěn, závěsů, nábytku a dalších částí domácnosti. Postupně se aktivní kyslík (během filtrace) přemění zpět na kyslík (O2). Po skončení procesu je vzduch v místnosti zdravější, svěžejší a voňavější. Asi takhle by se dal popsat pracovní postup Ozzyho.

  • Produkce ozonu: do 0,5 g/h.
  • Průtok vzduchu: 30m3/h.

test LifeOX-AIR Ozzy

Ozon je v plynném skupenství, tudíž pronikne i na těžko dostupná místa, kde eliminuje škodlivé viry, bakterie, plísně a jiné mikroorganismy. Ozon ničí také koronaviry v ovzduší včetně COVID-19. Dobře si poradí se zápachem kouře a různými alergeny. Ostatně LifeOX-AIR Ozzy je vhodný pro alergiky a astmatiky.

Aby byla účinnost zařízení maximální, je doporučován prostor do 15 m3 pro efektivní dezinfekci během 1 hodiny.

Náš tip

Co je ozonový generátor, jaké jsou jeho výhody a jak funguje?

*Některé materiály se mohou vlivem ozonu, jakožto silného oxidačního činidla, poškodit. Trpět mohou zejména povrchy náchylné na korozi, některé plasty a výrobky z gumy. Takové předměty stačí buď preventivně zakrýt nebo odnést z místnosti.

Orientační doba dezinfekce

Objem místnosti (m3) 3 7 15 35 65
Běžná dezodorizace (cigaretový kouř) 5–15 min 15–30 min 30–60 min 1–2 h 2–4 h
Dezinfekce, likvidace plísní, odstranění chemického zápachu 1 h 1–5 h 5–8 h 2–4 h 12–14 h

Závěrečné hodnocení

8.3

Skvělý

Generátor ozonu LifeOX-AIR Ozzy je vysoce praktické kompaktní zařízení, které efektivně zatočí se škodlivými mikroorganismy, viry, COVID-19, plísněmi, houbami, zápachem z cigaretového kouře, domácích zvířat, potem… Je vhodný i pro alergiky a astmatiky. Zároveň šetří peníze za dezinfekční prostředky a osvěžovače vzduchu.

Design a ovládání
8.5
Účinnost
8
Klady
  • Účinný generátor ozonu
  • Ničí viry včetně COVID-19
  • Do bytu, auta, restaurace, hotelového pokoje...
  • Jednoduchá obsluha + časovač
  • Vhodný i pro alergiky a astmatiky
  • Součástí balení napájení do auta
Zápory
  • Malý = delší čas čištění

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (5 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář