Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze strunové AKU sekačky Makita DUR181Z

12. 3. 2022 aktualizováno

výhodná aku sekačka Makita DUR181Z recenze

Aku sekačka Makita DUR181Z láká na pokročilý design i solidní výkon. Výdrž, ovládání i kvalitu zpracování hodnotíme v naší recenzi. Porovnání s konkurencí poskytne naše srovnání nejlepších strunových AKU sekaček.

Hodnocení Makita DUR181Z

8.8

Skvělá

AKU strunová sekačka Makita DUR181Z nabízí promyšlený design a kvalitní zpracování. Díky nízké hmotnosti se lehce ovládá. Výkon bez obtíží stačí na úpravu běžného trávníku. Energii dodávají univerzální baterie, které využijete v řadě dalších nástrojů značky Makita.

Konstrukce a zpracování
10
Baterie a výdrž
8
Záběr a výbava
8
Ovládání
9
Klady
  • Kvalitní zpracování
  • Univerzální baterie
  • Hmotnost pouze 2,9 kg
  • Otočná sekací hlava
  • Úchyt pro ramenní popruh
  • Snadná obsluha
Zápory
  • Baterie a nabíječka nejsou v balení (ale možná je máte doma)

Konstrukce a zpracování

Design působí klasickým dojmem, zahrnuje ovšem několik příjemných vylepšení. Dlouhé madlo je teleskopicky spojené s hřídelí pomocí šroubovací matice. Snadno ji povolíte a jednoduše si nastavíte délku hřídele podle potřeby. Minimální délka je 1 229 mm, maximální 1 433 mm.moderní aku sekačka Makita DUR181Z recenze

Baterii naleznete pod ergonomicky tvarovanou rukojetí. Sama rukojeť nabízí velkou volnost a variabilitu úchopu. Má to svůj důvod. Hlavice s motorem a strunou totiž spočívá na otočném kloubu. Umožňuje měnit úhel, který struna svírá s tělem sekačky.

V čem spočívá hlavní výhoda? Recenzovaná strunová AKU sekačka Makita má šikmo sklopenou hlavici, která se hodí pro běžné sekání. Kolmou polohu využijete pro začišťování okrajů trávníku. Přímý úhel využijete pro sekání pod stromy nebo keři, kde běžné sekačce překáží nízké větve.

Zpracování strunové sekačky Makity je vynikající. Kvalitní plasty dobře vypadají, přesně lícují a slibují dlouhou životnost. Hmotnost bez baterie dosáhla na 2,9 kg. Strunovka Makita DUR181Z je skutečně lehká. Při delší práci navíc oceníte háček pro ramenní popruh. Naleznete jej na velké přední rukojeti. Mimochodem, také tu můžete sklopit dle potřeby.

Baterie a výdrž

Společnost Makita pro své aku nářadí nabízí standardizovanou řadu baterií. Akumulátor i nabíječku ovšem musíte dokoupit samostatně. Testovaná sekačka Makita DUR181Z je kompatibilní s modely BL1815 a BL1830 s kapacitami 1 500 mAh a 3 000 mAh. Napětí je v obou případech 18 V.

baterie pro Makita DUR181Z recenze

Výdrž se podle zátěže a zvolené baterie pohybuje do 30 minut. Doba nabíjení záleží na použité nabíječce. Standardní dobije baterii s kapacitou 3 000 mAh za 60 minut, originální rychlonabíječka dokončí nabíjení za pouhých 22 minut.

Výhodou samostatného portfolia baterií i nabíjecích stanic je větší variabilita a možnost využívat jednu sadu akumulátorů v širokém spektru aku nářadí. Makina navíc svoji nabídku stále inovuje a vylepšuje. Před nákupem nového typu baterie se ovšem přesvědčte, zda je opravdu kompatibilní.

Záběr a výbava

Záběr strunové hlavy je 26 cm. Motor snese běžnou zátěž. Poradí si dokonce s hustším porostem. Sekačka Makita DUR181Z ovšem rozhodně nenahradí křovinořez. Vysoká, přerostlá, tráva jí bude dělat potíže.

výkonná aku sekačka Makita DUR181Z recenze

Standardní výbava zahrnuje ochranu proti přetížení a přehřátí motoru. Přirozeně nechybí ani indikace vybité baterie. Strunová hlava využívá úderový mechanismus posunu. Pro posunutí struny stačí lehce udeřit krytem o zem.

Úrovní hluku se hodnocená Makita řadí k lepšímu průměru. Maximální hlučnost kolísá okolo hodnoty 82 dB. Vzhledem k celkovému výkonu a záběru ji lze označit za poměrně tichou.

Ovládání

Akumulátorové sekačky obvykle nejsou složité. Makita DUR181Z není výjimkou. Veškeré ovládání zajišťuje dvojice vypínačů integrovaná v horní části madla. Komplikované není ani vedení stroje při práci. Špičkovou ergonomii jsme zmínili dříve, samozřejmě pomáhá i nízká hmotnost.

lehká aku sekačka Makita DUR181Z recenze

Testovaná AKU strunová sekačka Makita DUR181Z zaslouží velké uznání za propracovaný a kvalitní design. Pokud využíváte další nářadí od Makity, ušetříte za nákup baterie i nabíječky. Není náhoda, že tento model patří k nejprodávanějším a nejoblíbenějším na internetovém srovnávači Heureka.

Technické parametry

Makita DUR181Z
Parametry
Typ Aku strunová sekačka
Baterie
1,5/3,0 Ah
Záběr
26 cm
Ergonomická rukojeť
Dělená hřídel
×
Výdrž
cca 30 minut
Nabíjení
dle baterie
Hlučnost
82 dB
Kontrola nabití
Hmotnost 2,9 kg (bez akumulátoru)
Rozměry (délka)
1 229–1 433 mm

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (47 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář