Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bazénu Marimex Tampa

Samonosný bazén Marimex Tampa recenze

V rámci testu zahradních bazénů jsme pro méně náročné zákazníky vybrali samonosný bazén s nafukovacím kruhem Marimex Tampa o průměru 3 m. Tento model patří k nejprodávanějším rodinným bazénům na zahradu za nízkou cenu pod dva tisíce. Jeho největší předností je velmi snadné a rychlé zprovoznění. Nafukovací konstrukce bez ostrých hran je navíc bezpečná pro skotačení malých dětí. Parametry bazénu Marimex zhodnotíme v podrobné recenzi.

Hodnocení Marimex Tampa

7.3

Velmi dobrý

Samonosný bazén Marimex Tampa o průměru 3 m je dobrou volbou pro méně náročné zákazníky jako levný rodinný bazén na zahradu. Velkou výhodou je jeho samostavěcí konstrukce bez pevných hran, která je zároveň bezpečná pro děti. Zprovoznění bazénu je rychlé a snadné, díky pevné a odolné třívrstvé fólii vám při správném zacházení a údržbě bude sloužit i několik let.

Konstrukce a rozměry
7
Montáž a údržba
9
Příslušenství v ceně
6
Klady
  • Nízká cena
  • Pevný třívrstvý materiál
  • Snadná a rychlá instalace
  • Kartušová filtrace v ceně
  • Tak akorát pro rodinu s dětmi
Zápory
  • Malá hloubka
  • Typ bazénu obecně s nižší životností

Konstrukce a rozměry

Recenzovaný bazén Tampa je vyroben z velmi silné a pevné PVC fólie s polyesterovou mezivrstvou. Díky tomu je velmi odolný proti prodření a při správném zacházení a údržbě zaručuje dlouhou životnost, která je u tohoto typu bazénu obecně kolem tří let. Samonosná konstrukce nemá žádné tvrdé nebo ostré hrany, čímž je bezpečná pro děti.

Celkový průměr bazénu Marimex Tampa je 3,05 m, horní průměr hladiny je však o něco menší, a to zhruba 2,45 m. To je dáno typem konstrukce bazénu, která se směrem nahoru postupně mírně zužuje. Dovnitř se pohodlně vejde čtyřčlenná rodina.

Výška bazénu je 0,76 m s maximální možnou výškou vody 0,6 m – ideální pro malé děti na skotačení ve vodě, dospělý si uvnitř spíš posedí. Upozorňujeme, že tento typ bazénu je pro zajištění stability potřeba napustit do plna až k samonosnému kruhu. Hladina vody tedy nelze přizpůsobit nejmenším dětem.

Konstrukce a rozměry

Montáž a údržba

Při zprovozňování testovaného bazénu Marimex Tampa se rozhodně nenadřete. Stačí bazén postavit na vhodné rovné místo s hladkým podkladem, nafouknout horní kruh (ideálně pomocí kompresoru nebo pumpy – není součástí dodávky) a začít napouštět. Bazén se postupně tlakem vody postaví sám a nepotřebuje žádnou další oporu.

Po sezóně je bazén Tampa potřeba sklidit a uložit na bezpečné suché místo, kde ani v zimě teploty neklesají pod nulu. Celková hmotnost bazénu je relativně nízká (11 kg), snadno se s ním manipuluje. Před sklizením bazén doporučujeme kompletně vyčistit, vymýt a nechat dobře proschnout. Během zimy je vhodné bazén několikrát vytáhnout a přeskládat, aby se na fólii nevytvořily sklady.

Příslušenství v ceně

V příslušenství k bazénu najdete sadu záslepek, hadici a slabší kartušovou filtraci. Tu si v případě potřeby můžete vyměnit za účinnější pískovou, která zaručí lepší kvalitu vody a nižší spotřebu bazénové chemie.

K bazénu určitě doporučujeme přikoupit vhodnou podložku (např. geotextilní) a krycí plachtu. Hodit se vám bude i síťka na sběr nečistot na hladině, teploměr nebo plovák na tablety.

Klíčové vlastnosti Parametry
Rozměry (průměr × hloubka) 3,05 × 0,76 m (pr. hladiny vody 2,45 m)
Max. výška vody 0,6 m
Objem vody 3 930 l
Hmotnost 11 kg
Materiál  třívrstvá PVC fólie s polyesterem
Rychlost instalace 10 min nafouknutí (+ napouštění)

Nejoblíbenější bazény podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář