Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Matador MP47 Hectorra 3

4. 4. 2021 aktualizováno

pneumatiky Matador MP47 Hectorra 3 225-45 R17 91Y

Matador MP47 Hectorra 3 225/45 R17 91Y v našem testu letních pneumatik reprezentují levné, ale ve své třídě dobře zpracované gumy. Mohou se pochlubit dlouhou životností a mnoha prvky kontroly opotřebení i asymetrickým dezénem, který jinak bývá spíše výsadou dražších modelů. Více se dozvíte v recenzi.

Hodnocení Matador MP47 Hectorra 3

7.2

Velmi dobrá

Matador MP47 Hectorra 3 225/45 R17 91Y mají mnoho pokročilých prvků, jako je značení opotřebení, asymetrický dezén a dlouhá životnost. V jiných parametrech naopak odpovídají své nízké pořizovací ceně. Před nákupem si rozmyslete, zda vám nebude vadit vyšší spotřeba. Pro občasné řidiče, kteří hledají zajímavé letní gumy za nízkou cenu ve větší a obvykle nákladnější velikosti R17 však budou jednou z možných voleb.

Chování na suchu
7
Chování na mokru
6.5
Úspora paliva
6
Tichost
7.5
Uživatelské hodnocení
9

energetický štítek Matador MP47 Hectorra 3Nízká cena a dobrá kvalita

Recenzované letní pneumatiky Matador jsou důkazem, že letní pneumatiky větších rozměrů nemusí být drahé. Nezaplatíte za ně příliš, a přesto vám nabídnou vlastnosti a prvky, které většinou bývají výsadou vyšší třídy.

Například mají dlouhou životnost a velkou odolnost. Tu jim dává rovnoměrné rozložení zátěže na celou plochu běhounu i kvalita zpracování a použitých materiálů. Nechybí zde ani chytrý indikátor opotřebení, který často u cenově dostupných výrobků nenajdete. U Matador MP47 Hectorra 3 se dokonce nachází na několika místech po obvodu celé gumy.

Budete tak mít snadnější kontrolu a větší jistotu, že jsou pneumatiky stále v dobrém stavu a poskytují dostatečnou míru bezpečnosti při provozu. Na bočnici navíc najdete praktický prvek pro vyznačení, na jakém kole byla jaká guma obutá. Taková informace vám pomůže při přezouvání.

Asymetrický a funkční dezén

Další věcí, která vás vzhledem k nízké ceně překvapí, je tvarování dezénu. Matador MP47 Hectorra 3 225/45 R17 91Y ho mají asymetricky rozložený. To pomáhá zvýšit ovladatelnost na suché i mokré silnici.

V rámci přilnavosti na mokru spadá tento model do třídy C na energetickém štítku. To u levného výrobku není vůbec zlá hodnota. Pokud byste si byli ochotní výrazně více připlatit, získáte v prémiové kategorii ještě lepší gumy. Přesto se zde rozhodně v běžných podmínkách nemusíte obávat o bezpečnost jízdy. Drážky v dezénu spolehlivě odvádějí vodu. Ve srovnání s konkurencí jsou širší, tudíž pracují ještě lépe a účinněji pomáhají předcházet aquaplaningu.

test letních pneumatikMatador MP47 Hectorra 3 recenze

Spotřeba, hlučnost a komfort jízdy

Testované pneumatiky Matador MP47 Hectorra 3 225/45 R17 91Y dosahují hlučnosti 71 dB. Vzhledem k ceně a celkově větším rozměrům se jedná o pochopitelnou hodnotu. Výrobce se na tento parametr zaměřil – najdete zde optimalizované figury na dezénu a uzavřené vnější rameno pláště. Díky těmto vychytávkám dochází k výraznému snížení hlučnosti. V rámci spotřeby vás MP47 Hectorra příliš nepotěší. Řadí se do třídy F, což už značí větší valivý odpor, který má za následek vyšší spotřebu paliva.

Rozmyslete si proto, zda se vám nízká pořizovací cena vyplatí. Pro občasné řidiče hraje větší roli to, kolik zaplatí při nákupu. Pokud naopak sedíte za volantem pravidelně po dlouhou dobu, doporučujeme se kvůli úspornosti poohlédnout po modelu s nižším valivým odporem. Celkově jsou však Matador MP47 Hectorra 3 225/45 R17 91Y komfortním typem, který vás potěší snadnou ovladatelností.

Hlavní vlastnosti a parametry

Jak již označení 225/45 R17 91Y napovídá, recenzované letní pneumatiky Matador MP47 Hectorra 3 se velikostně řadí do třídy R17 vnitřního průměru. Jejich šířka činí 225 a profil 45, což je poměrně menší hodnota. Snížení profilu má obvykle pozitivní vliv na maximální rychlost a jinak tomu není ani v tomto případě.

Vysoký rychlostní index Y znamená, že s gumami můžete jet až 300 km/hod. Index nosnosti 91 pak značí nejvyšší možné zatížení 630 kg. Jak již bylo řečeno, spotřeba s valivým odporem spadají na energetickém štítku na úroveň F a chování na mokru s přilnavostí do C.

Kromě parametrů 225/45 R17 91Y lze zakoupit Matador MP47 Hectorra 3 samozřejmě i v dalších rozměrech. Menší velikosti bývají stejně levné a navíc úspornější. Ve třídě R17 za dobrou cenu tento model s nižším valivým odporem neseženete.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 225
Profil 45
Vnitřní průměr R17
Index nosnosti 91 (do 630 kg)
Index rychlosti Y (do 300 km/h)
Úspora paliva F
Přilnavost za mokra C
Hlučnost 71 dB

Nejoblíbenější letní pneumatiky na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 2.0 (1 hlas)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář