Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokoloběžek

Recenze elektrokolběžky Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes F1 Team Edition

10. 12. 2021 aktualizováno

Designová koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes F1 Team Edition recenze

Hledáte elektrickou koloběžku s neotřelým designem? V naší recenzi vám představíme Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes F1 Team Edition. Výkonnou elektrokoloběžku v barvách závodního monopostu. Nabízí solidní dojezd, nízkou hmotnost a unikátní vzhled. Vše za velmi zajímavou cenu.

Rádi byste porovnali Mi Electric Scooter Pro 2 s dalšími koloběžkami na elektrický pohon? Přečtěte si náš velký test a srovnání.

Hodnocení Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes F1 Team Edition

9

Perfektní

Designová koloběžka Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes F1 Team Edition nabízí vyvážený poměr výkonu, dojezdu, výbavy a ceny. Motor s výkonem 300 W překvapí vysokou dynamikou. Při jízdě oceníte kvalitní kotoučové brzdy, antiblokovací systém nebo kvalitní osvětlení. Zesílené pneumatiky zdolají i mírnější terén. Příjemným bonusem je vlastní aplikace.

Konstrukce a design
9.5
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
9
Výdrž baterie a dobíjení
8.5
Klady
 • Hmotnost pouze 14,2 kg
 • Povedený design
 • Rychlé nabití
 • Kvalitní zpracování
 • Systém rekuperace energie
 • Mobilní aplikace
 • Výkonné brzdy se systémem E-ABS
 • Výborná dynamika jízdy
Zápory
 • Řídítka nelze výškově nastavit
 • Nevhodná na dlouhé cesty složitým terénem
 • Špatný přístup k ventilkům na pneumatikách
 • Aplikace nenabízí detailní historii jízd

Konstrukce a design

Mi Electric Scooter Pro 2 zaujme na první pohled originálním šedočerným zbarvením s neonově zelenými doplňky. Design odkazuje na spolupráci s týmem Mercedes-AMG Petronas F1. Vzhled samozřejmě musí posoudit každý sám dle svého vkusu, jednoznačně však převládají kladné reakce. Recenzovaná elektrokoloběžka Mi Electric Scooter Pro 2 nezapadne, ale přitom nepůsobí přehnaně nápadně nebo dětinsky.

Skvělá elektrokoloběžka Mi Electric Scooter Pro 2 mercedes F1 Team Edition recenze

Jádro testované el. koloběžky tvoří hliníková slitina hojně využívaná také v leteckém průmyslu. Zajišťuje vysokou pevnost a odolnost při nízké hmotnosti. Mi Electric Scooter váží pouze 14,2 kg. Celkové zpracování je bezchybné.

Udávaná nosnost 100 kg zcela odpovídá realitě, navíc s velkou rezervou. Elektrickou koloběžku Mi Electric Scooter Pro 2 lze složit jednoduchým sklopením řídící tyče. Rozměry po složení 113 × 43 × 49 cm spadají do běžného průměru.

Stupátko neklouže díky drsné povrchové textuře. Řídítka nabízí měkčený povrch ideální pro kratší cesty. Bohužel neumožňují výškové nastavení. Pevná výška je naštěstí dostatečně univerzální a bude vyhovovat drtivé většině uživatelů.

Na řídítkách naleznete mechanický zvonek, ovládací tlačítko a nenápadný dvojbarevný displej. Informuje vás o aktuální rychlosti, stavu baterie nebo jízdním režimu. Bez obtíží jej přečtete na přímém slunci.

Mi Electric Scooter Pro 2 inspirovaná monopostem F1 recenze

Integrovaný Bluetooth vysílač se dokáže spojit s vašim mobilním telefonem, přesněji řečeno aplikací Mi Home. Nečekaně jde o stejný software, který Xiaomi používá pro ovládání prvků chytré domácnosti. Naleznete zde všechny základní údaje i elektronický zámek. Ten softwarově odpojí motor od plynového tlačítka. Samotná aplikace je poměrně intuitivní. Zamrzí snad jen chybějící podrobné statistiky jízd. Vzhledem k použité technologii funguje spojení s mobilním telefonem jen na krátkou vzdálenost. Obvykle do 10 metrů.

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Motor s výkonem 300 W je integrovaný do zadního kola. Příjemně překvapí svoji dynamikou a okamžitou reakcí na přidání plynu. Marketingové spojení s týmem F1 v tomto smyslu funguje, přestože mluvíme o velmi rozdílných technologiích. Maximální rychlost se zastavila na 25 km/h. Uvedené parametry se vztahují pouze na režim sport. Dva další módy nabídnou podstatně klidnější a volnější jízdu nižší rychlostí.

Rekuperační režim Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 recenze

Maximální dojezd se pohybuje za optimálních podmínek kolem 45 km. V praxi počítejte s mírně nižší hodnotou, zvlášť při jízdě ve sportovním režimu. Model Mi Electric Scooter Pro 2 dokáže využít část brzdné energie k dobíjení baterie. Rekuperační režim oceníte především v táhlých klesáních.

Testado radí

Elektrické koloběžky s výkonem do 1 kW a maximální rychlostí nejvýše 25 km/h zákon řadí mezi elektrokola. Můžete s nimi jezdit po silnicích nebo cyklostezkách. Zakázaná je jízda na chodnících a pěších zónách. Podrobnosti stanoví zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

Elektrokoloběžku Xiaomi oceníte především ve městě. Skvěle poslouží při kratších cestách na kvalitním asfaltovém povrchu. Pneumatiky s průměrem 8,5″ ovšem snesou i mírný terén. Dobře tlumí menší nerovnosti, jsou odolné a nabídnou vysokou přilnavost. Klasické odpružení však chybí. Delší jízda horším terénem proto není příliš příjemná. Nepotěší ani špatná dostupnost ventilků. Naštěstí jsou pneumatiky kvalitní a nepotřebují častou údržbu.

Nejlepší elektrokoloběžka Xiaomi recenze

Kotoučové brzdy zaslouží jen slova chvály. Jsou účinné a nevadnou ani při delší jízdě z kopce. Brzdná dráha na suché vozovce nepřekročí 11,5 metru. Přední brzda navíc zahrnuje pokročilý systém E-ABS, který zabraňuje zablokování kola a ztrátě ovladatelnosti.

Kvalitní elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 recenze

Při jízdě oceníte řadu bezpečnostních prvků. Boční, čelní i zadní odrazky, přední a koncové světlo. Zadní svítilna funguje jako brzdové světlo a bliká při zpomalování. Přední svítilna potěší dlouhým dosvitem i vysokým jasem. Díky velkému sklonu neoslňuje chodce ani protijedoucí automobily.

Výdrž baterie a nabíjení

Moderní lithium-iontová baterie využívá inteligentní systém správy BMS. Zabraňuje přebití nebo naopak přílišnému vybití baterie a celkově optimalizuje její fungování v závislosti na napětí a teplotě. Celková kapacita 12 800 mAh stačí na několik hodin jízdy.

Výhodná elektrická koloběžka Mi Electric Scooter Pro 2 recenze

Dobíjení zajišťuje speciální kabel, který stačí zapojit do běžné zásuvky. Plné nabití zabere zhruba 3,5 hodiny. Vzhledem k dojezdu a výkonu koloběžky jde o velmi příjemnou hodnotu.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost
25 km/h
Výkon 300 W
Dojezd
45 km
Kapacita baterie
12,8 Ah
Rychlost dobíjení
3,5 h
Hmotnost
14,2 kg
Nosnost
100 kg
Průměr kol
8,5″

Nejoblíbenější elektrokoloběžky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (36 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář