Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Michelin Primacy 4

27. 11. 2021 aktualizováno

testy Michelin Primacy 4 205/55 R16 94 V

Michelin Primacy 4 205/55 R16 94 V nemohly v našem srovnání letních pneumatik chybět. Vynikají především svou bezpečností i na mokré silnici. Skvěle si však vedou i v dalších parametrech, jako je nízká hlučnost nebo malá spotřeba paliva.

Hodnocení Michelin Primacy 4

9.3

Perfektní

Michelin Primacy 4 205/55 R16 91H vynikají výbornými jízdními vlastnostmi a především dlouhou životností s velkým kilometrovým nájezdem. Všechny řidiče rovněž potěší nízká spotřeba paliva a nízká míra hlučnosti. Tento model je oblíbený u uživatelů a dobré hodnocení získává pravidelně i v odborných testech. Celkově nemáme jedinou věc, kterou bychom tomuto modelu vytknuli. Michelin Primacy 4 rozhodně doporučujeme i pro velmi náročné motoristy.

Chování na suchu
9
Chování na mokru
9.5
Úspora paliva
9
Tichost
9
Uživatelské hodnocení
10

energetický štítek Michelin Primacy 4 205-55 R16 91HBezpečnost na prvním místě

Kvalitní a spolehlivé letní pneumatiky Michelin Primacy 4 205/55 R16 94 V ocení především majitelé vozů střední a vyšší výkonnostní třídy. Jejich hlavním plusem je vysoká míra bezpečnosti. To je prakticky nejdůležitější parametr, na který by se měli řidiči zaměřovat.

Spolehnout se zde můžete na skvělou ovladatelnost na suché i mokré silnici. Perfektní jízdní vlastnosti dává modelu Michelin Primacy 4 především chytře tvarovaný dezén. Ten má velké množství své plochy tvořené z průřezů. Dokonce se jich zde nachází o 22 % více, než bylo dříve u tohoto prestižního výrobce zvykem.

Díky zvýšenému počtu drážek se snadno odvádí voda, namísto toho, aby se hromadila pod koly. To pomáhá zachovat skvělou ovladatelnost na mokrém povrchu a předcházet obávanému aquaplaningu.

Prodloužená životnost

Kromě jízdních vlastností na pneumatikách Michelin Primacy 4 205/55 R16 94 V oceníte také dlouhou životnost. Tu zajišťuje speciální směs pryže. Dokonce můžete počítat s větším nájezdem o 18 000 km v porovnání s běžnými letními typy.

Velkou výhodou je, že i během postupného opotřebovávání si tento model zachovává své dobré vlastnosti a nesnižuje se schopnost brždění ani přilnavost. O nutnosti výměny vás pak informuje chytrý indikátor opotřebení. Díky němu se nestane, že byste nevědomě jezdili s gumami, které již neposkytují takovou míru bezpečnosti.

Úsporné provedení a tichý provoz

Na automobilových gumách Michelin Primacy 4 prakticky nenajdete parametr, který by byl slabší či nějakým způsobem nedostatečný. Když se po bezpečnosti a dlouhé životnosti podíváme na další vlastnosti, budeme tento model stále jen chválit. Hlučnost 68 dB patří mezi příjemně tiché. Spotřeba paliva neboli míra valivého odporu se řadí do nejlepší třídy A.

Michelin Primacy 4 205-55 R16 91H test

Mnohá ocenění v testech

Recenzované pneumatiky Michelin Primacy 4 205/55 R16 94 V si vedou skvěle nejen v hodnoceních spokojených zákazníků, ale také v odborných testech motoristických klubů či magazínů. Za zmínku rozhodně stojí první místo v Teknikens a ADAC, druhé u Autobild a Autozeitung a 3. při testech AutoMotorSport.

Hlavní vlastnosti a parametry

Ze značek v názvu jasně vyplývají parametry Michelin Primacy 4  205/55 R16 94V. Základní velikostní kategorie podle vnitřního průměru je R16. Šířka 205 a profil 55 patří mezi klasické hodnoty, se kterými se v této třídě u běžných i pokročilých pneumatik často setkáte.

Přilnavost za mokra spadá do skupiny B a úspora paliva do nejlepší možné kategorie A. Index nosnosti činní 94 (do 670 kg) a index rychlosti pak V (do 240 km/h). Tyto hodnoty jsou ve třídě R16 dostatečné a rozhodně vás nebudou nijak omezovat.

Vedle představeného modelu ve velikosti 205/55 R16 94V se nabízejí Michelin Primacy 4 v celé řadě dalších rozměrů. My vybrali tento typ, protože má mezi různými variantami nejvyrovnanější všechny parametry, nadprůměrně nízkou spotřebu, a sice mírně vyšší, avšak stále dostupnou cenou.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 205
Profil 55
Vnitřní průměr R16
Index nosnosti 94 (do 670 kg)
Index rychlosti V (do 240 km/h)
Úspora paliva A
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 68 dB

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (59 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář