Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze nástěnné klimatizace Midea Comfee 2D-18 K DUO

Midea Comfee 2D-18K DUO

Nástěnná klimatizace Midea Comfee 2D-18 K DUO vám bude věrným společníkem po celý rok. V létě prostory příjemně ochladí, v zimě je pro vás naopak zahřeje na příjemnou teplotu. Má rovněž funkci odvlhčování a čištění vzduchu, zkrátka samé praktické vlastnosti. Právě díky nim jsme ji zařadili do našeho testu nástěnných klimatizací. Vše důležité si o ní povíme v této recenzi.

Hodnocení nástěnné klimatizace Midea Comfee 2D-18 K DUO

8.4

Skvělá

Midea Comfee 2D-18 K DUO je výkonná nástěnná klimatizace opatřená dvěma vnitřními jednotkami a jednou venkovní. Oceníte u ní především pestrou variaci funkcí, ale i univerzální použití. Je vhodná pro vytápění, ochlazování vzduchu, jeho čištění i odvlhčování. Pokud opomeneme poměrně vysokou pořizovací cenu, je její nevýhodou vysoká hlučnost.

Výkonnost
10
Funkce
9
Úspornost
8.5
Hlučnost
7
Velikost
7.5
Klady
  • Dvě vnitřní jednotky
  • Vysoký výkon
  • Chlazení, vytápění, odvlhčování i čištění vzduchu
  • Vybavenost pestrými funkcemi
  • Úsporný provoz
Zápory
  • Vyšší hlučnost

Konstrukce

Midea Comfee 2D-18 K DUO je nástěnná klimatizace se dvěma vnitřními jednotkami. Ostatně odtud také její pojmenování DUO. Tyto jednotky jsou dále napojeny na jednu venkovní. Tento typ klimatizace na zeď můžete využívat nejen ve větší domácnosti, ale také ve veřejných prostorách, kancelářích, obchodech a podobně. Samozřejmostí je tedy soukromé i komerční využití tohoto zařízení.

Na designu vnitřní ani venkovní jednotky nebylo co vymýšlet, postačí standardní neutrální vzhled, který v prostorách nepůsobí jako pěst na oko a nepoutá zbytečnou pozornost. Rozměry vnitřní klimatizace činí 805 x 285 x 194 mm, vnější jednotka pak dosahuje rozměrů 800 x 554 x 333 mm. U vnější jednotky počítejte s vyšší váhou, která činí 35,5 kg, vnitřní je se svou hmotností 7,8 kg o poznání lehčí.

Výkonnost

Otázka výkonu je něco, v čem Midea Comfee 2D-18 K DUO rozhodně nezaostává. Nabízí slušný chladící výkon 2 × 9 000 BTU a topný výkon činí dokonce 2 × 9 500 BTU. Průtok vzduchu pak v tomto případě činí 545 m3/h. Jedná se tedy o účinnou a výkonnou klimatizaci na zeď. Každá ze dvou vnitřních jednotek je pak vhodná pro místnosti o velikosti 32 m2. Alespoň tak je to tedy uváděno výrobcem.

Zajímavý je také údaj hodnotící míru odvlhčování vzduchu, který vystoupal na 25 litrů za 24 hodin. Pokud by vás zajímaly i parametry příkonu, pak se v případě chladící funkce jedná o 2 000 W, a v případě topného příkonu činí toto číslo 1 670 W. Pro svůj provoz využívá tato nástěnná klimatizace ekologicky šetrné chladivo R-32 s nízkou uhlíkovou stopou.

Midea Comfee 2D-18 K DUO - výkonnost - recenze

Funkce a ovládání

Slušný výkon a přítomnost dvou jednotek nejsou jediné silné stránky této klimatizace na zeď. Jak jsme již zmiňovali, klimatizace neplní pouze funkci ochlazování vzduchu, ale také jeho ohřevu, čištění a odvlhčování. Využít můžete funkce časovače pro pozdější automatické spuštění. Proudění vzduchu je nastavitelné vertikálně i horizontálně. Samozřejmostí je přítomnost antibakteriálního filtru.

Ke klimatizaci pochopitelně dostanete dálkové ovládání, můžete ale využít i mobilní aplikace a ovládat zařízení skrze ni. S využitím hlasového asistenta Alexa je pak možné ovládat klimatizaci i tímto způsobem. Klimatizace je dále vybavena ionizátorem, funkcí autoodmražování či biologickým filtrem. K vyššímu komfortu používání přispívá paměť pro nastavení polohy ventilátorů (lamel).

Nechybí ani LED displej pro lepší přehled o aktuálním nastavení nástěnné klimatizace Midea Comfee 2D-18 K DUO. Výrobek dosahuje maximální hlučnosti 65 dB, která je ve srovnání s konkurencí o něco vyšší. Hlučnost proto uvádíme na seznam záporů.

Midea Comfee 2D-18 K DUO - funkce a ovládání - recenze

Energetické údaje

Udává se, že pokud budete nástěnnou klimatizaci Midea Comfee 2D-18 K DUO využívat pro účely přitápění, je její provoz až 3,5× úspornější než v případě elektrických přímotopů. Tomu by i mohla odpovídat energetická třída A v případě topení. Pokud by byla řeč o chlazení, pak spadá pod energetickou třídu A+. S těmito hodnotami se dotahuje na některé konkurenční modely.

Již zmiňovaná hlučnost činí v případě vnější jednotky 65 dB, u vnitřní je to pak o něco méně – 53 dB.

Přehled parametrů

Klíčové vlastnosti Parametr
Chladící výkon 2 × 9 000 BTU
Vzduchový výkon 2 × 545 m3/hod
Tepelný výkon 2 × 9 500 BTU
Energetická třída chlazení A+
Energetická třída topení A
Hlučnost 53 dB (vnitřní jednotka) / 65 dB (vnější jednotka)
Použité chladivo R32
Rozměry 80,5 x 28,5 x 19,4 cm (vnitřní) / 80 x 55,4 x 33,3 cm (venkovní)

Nejprodávanější klimatizace podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (20 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář