Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze nástroje na tvorbu webu Mioweb

6. 6. 2022 aktualizováno

Recenze nástroje pro tvorbu webu Mioweb

V našem testu nástrojů pro tvorbu webu je Mioweb editorem s nejširšími možnostmi detailních úprav designu a s nejpokročilejšími funkcemi pro marketing. Kvalitě také ale odpovídá vyšší cena. Kromě webu a e-shopu přes něj můžete vytvářet i kluby, kurzy nebo webináře. Pro více informací pokračujete v čtení naší recenze.

O Miowebu

Mioweb je menší zato ryze česká společnost. Na trhu působí od roku 2012. Najde uplatnění nejen při tvorbě webů. Zvládnete v něm také další on-line obsah jako kurzy, případně si zajistíte podporu vašeho prodeje. Hodí se zejména pro obchodníky a stránky generující zisk.hodnocení Mioweb - zkušenosti

Důležité parametry – 8,5/10

Mioweb se zakládá na redakčním systému WordPress (oficiální stránky). Ve srovnání s ním nabídne jednodušší prostředí nástroje pro tvoru webu. Je vhodný i pro úplné začátečníky. Sami nepotřebujete nic nastavovat.

Celý webhosting vám zajistí Mioweb. Prostor pro vaše stránky je skromných 3 GB. Konkurence někdy nabídne více, ale i tak je to pro většinu uživatelů dostačující datový prostor. Stejnou kapacitu bude mít i vaše e-mailová schránka. Zároveň rovnou získáte i vlastní CZ doménu. Pro bezpečný provoz je zde pak denní zálohování dat a HTTPS.

jak funguje miweb

Cena a cenové programy – 6/10

Mioweb na rozdíl od většiny nástrojů pro tvoru webu nenabízí více tarifů. Podporuje jen kompletní balíček všech funkcí a vychytávek. Nemusíte tím pádem přemýšlet nad tím, jaký cenový program budete potřebovat. Nevýhoda je, že platíte poměrně vysokou částku a může se stát, že některé nebo většinu možností ani nevyužijete.

Mioweb na svých stránkách uvádí, že vás provoz vyjde na 2 000 Kč měsíčně, což řadí tuto službu mezi jeden z nejdražších nástrojů pro tvoru webu. Cena je navíc uváděná bez DPH. Ve výsledku tudíž zaplatíte 2 420 Kč za měsíc se vším všudy. Službu si nelze zaplatit za delší časové období.

Při založení dalších projektů dostanete na všechny slevu 50 %, tudíž první web bude za plnou částku a každý další vás vyjde na 1 000 Kč (1 210 Kč s DPH).

profesionální web mioweb

Mioweb zdarma

Přes Mioweb nelze vytvořit stránky zdarma a není zde žádná free verze s osekanými funkcemi. Kvůli tomu a poměrně vyšší pořizovací ceně se Mioweb hodí spíše pro obchodníky nebo pro uživatele, kterým se tento nástroj opravdu líbí a jsou ochotní si jej zaplatit i pro svůj osobní web. Na vyzkoušení, zda vám bude systém vyhovovat, máte 30 dní s garancí vrácení peněz.

Kromě samotného provozu neplatíte provize ze zisku ani nic jiného. Taktéž všechny nové funkce získáváte k vašemu předplatnému vždy bez dalších poplatků. Budete-li však chtít obnovit zálohu, vyjde vás to na 1 000 Kč. Stejnou hodinovou sazbu má i servisní zásah technika v případě, že budete potřebovat speciální úpravu, ke které vám nebude stačit běžná uživatelská podpora.

Design a přizpůsobení – 10/10

Mioweb má menší počet přednastavených šablon, které můžete použít. To ovšem není nijak na škodu, protože možnost personalizace je zde opravdu široká a umožňuje vám přetvořit design naprosto dle vašich představ. Mioweb patří mezi nejflexibilnější editory stránek. Snadno a detailně si navolíte barvy, pozadí, celkové rozložení stránky i jednotlivých prvků včetně jejich velikosti a dalších parametrů. Samozřejmostí je úprava fontů či přidání vlastního loga. Pokročilými designovými funkcemi jsou například přechody či barevné filtry.

Celý web je responzivní. Bude mít tudíž dobré zobrazení jak na velkém monitoru počítače, tak na malém displeji mobilu nebo tabletu.

Pokročilejší uživatel (nebo každý, kdo má kamaráda se schopností programovat) si může upravovat design webu pomocí přidání vlastního CSS. Pokud si s tím nedokážete poradit, lze využít služby profesionálů přímo z Miowebu. Ti jsou ale placení, jak již bylo zmíněno výše u cenového přehledu.

webdesign mioweb

Uživatelské prostředí a ovládání – 10/10

Mioweb se ovládá přes internetový prohlížeč pomocí webového editoru. Nemusíte si instalovat ani stahovat žádné programy. Systém je postavený na WYSIWYG principu (What You See Is What You Get). Pracujete tudíž čistě s vizuálními prvky. To, co si naklikáte na obrazovce, uvidí i návštěvníci vašich www. Žádné programovací dovednosti nejsou nutné.

Jednotlivé prvky přesouváte pomocí myši na místo, kde je chcete mít (tzv. drag and drop ovládání). Jejich nastavení i přizpůsobení webu zvládnete přes možnosti nastavení. Úpravy disponují posuvníky a přepínači pro snadnější obsluhu. Ovládání je celkově snadné a přehledné. Kvůli detailní personalizaci vám ale zabere chvíli vyzkoušet všechny možnosti.

Jak jsme již zmínili, Mioweb je český nástroj pro tvorbu webu, tudíž si nemusíte dělat starosti s jazykovou bariérou, pokud neovládáte angličtinu. Administrace je kompletně v češtině.

Funkce a obsahové prvky – 10/10

Jak již bylo zmíněno, s neexistencí balíčků získáte na Mioweb všechny funkce. V nabídce je jich velké množství, aby vás při tvorbě internetové prezentace nic neomezovalo.

Klíčové vlastnosti Parametry
Cena placeného tarifu za měsíc 2 420 Kč
Počet placených tarifů 1
Vyzkoušení zdarma
Možnost provozu zdarma ×
Čeština administrace
Čeština uživatelské podpory
Prostor po web 3 GB
Zálohování webu
Tvorba e-shopu
Drag & Drop ovládání
WYSIWYG (What You See Is What You Get)
Responzivita
Vlastní HTML / CSS
Počet šablon 31

Základní prvky webu

Mioweb nabízí řadu prvků pro vaše stránky – texty, obrázky i galerie, videa, tlačítka, MP3, formuláře, blog s články, reference, FAQ, kalendář, drobečkovou navigaci a mnoho dalšího. Vše má možnost formátování a detailního nastavení.

mioweb obsahové prvky

Pokročilejší možnosti

Výborná personalizace umožňuje používání mnohých funkcí daleko rozsáhlejším způsobem. Nástroj Mioweb také zvládá instalaci některých pluginů, což vám dává téměř neomezené možnosti. Jedinou chybějící funkcí je zde přepínání jazyků. Přes Mioweb nevytvoříte vícejazyčnou prezentaci na jedné stránce. K tomu byste potřebovali zakoupit další licenci i doménu.

Na rozdíl od většiny konkurenčních nástrojů podporuje Mioweb vytváření webinářů. Má vzory pro vysílací stránky, nastavení evergreenů a umožňuje registrace zákazníků. Živý stream lze vložit do jakékoliv části webu.

Mezi pokročilé funkce se také řadí tvorba vlastních online kurzů a klubů. Ta podporuje uzavřené stránky jen pro členy, více členských úrovní, katalog přihlášených osob, postupné odkrývání obsahu či časově omezené členství.

mioweb kluby kurzy webináře

E-shop

Mioweb je především platformou pro výdělečné weby, tudíž nesmějí chybět ani nástroje pro tvoru e-shopu. Počet zboží není nijak omezený. Podporované jsou varianty produktů i kategorie a popisky. S integrovaným systémem pro objednávky a fakturaci se velmi snadno spravují všechny obchody.

Z pokročilých e-shopových funkcí stojí za zmínku například napojení na platební brány, jednoduché skladové hospodářství či tlačítko expresního nákupu. Podporované je také EET. Jednotlivé prvky internetového obchodu lze libovolně upravovat a přemisťovat – dokonce včetně košíku. Mioweb je celkově plnohodnotně využitelný i pro větší e-shopy.

mioweb správa internetového obchodu

Marketing a sebepropagace – 10/10

K profesionálnímu nastavení webu a k funkcím nesmí chybět ani stejně dobrý marketing. V propagaci stránek si vede Mioweb velmi nadprůměrně ve srovnání s konkurenčními nástroji. Samozřejmostí jsou META data u příspěvků, stránek i kategorií e-shopu, popisky obrázků či tlačítka pro sociální sítě.

Velkým plusem je propojení s dalšími nástroji, jako je fakturačním software FAPI či Simpleshop, e-mailový pomocník Smartemailing nebo affiliate nástroj AffilBox. Nechybí ani podpora Google Analytics, Google Tag Manager a Google Search Console. Z českých služeb lze zmínit například spolupráci se Zásilkovnou, Heurekou nebo se Zbozi.cz.

Z pokročilých marketingových funkcí zde najdete podporu vyskakovacích (pop-up) oken či nástroj pro A/B testování; s ním vyhodnotíte v praxi úspěšnost provedení vašich stránek u zákazníků. Pro měření chování a cest návštěvníků stránek jsou zde také chytré nástroje, které vám pomohou stavět tzv. funnely, abyste je vedli systematicky od návštěvy webu až po finální zakoupení nabízeného produktu. Mnozí také využijí kampaňové stránky s postupným odkrýváním obsahu či vzory vstupních, obsahových, prodejních a děkovacích stránek.

mioweb funnel marketing

Uživatelská podpora – 10/10

Přímo na Mioweb.cz jsou hezky vysvětlené všechny funkce a najdete zde odpověď na většinu svých otázek. S prostředím editoru vás také naučí zacházet instruktážní videa. Kromě nápovědy je tu pro vás samozřejmě i živá podpora proškolených specialistů. Kontaktovat je můžete přes e-mail nebo telefon od 9:00 do 16:00 hodin. Pro inspiraci se také můžete přidat na sociální sítě Miowebu.

Závěrečné hodnocení

9.2

Perfektní

Mioweb se vám bude líbit, pokud hledáte pokročilý nástroj po tvorbu webu se všemi profi funkcemi a jste ochotní si za něj připlatit. Vše máte v jednom cenovém balíčku. Systém vyniká v marketingových nástrojích a dobré správě e-shopu. Přes editor si také vytvoříte svůj kurz, webinář nebo klub. Mioweb se tak hodí spíše pro komerční použití než pro osobní stránky. V naší recenzi na něm také chválíme skvělou možnost přizpůsobení si designu vlastním představám.

Důležité parametry
8.5
Cena a cenové programy
6
Design a přizpůsobení
10
Uživatelské prostředí a ovládání
10
Funkce a obsahové prvky
10
Marketing a sebepropagace
10
Uživatelská podpora
10
Klady
  • Vše v jednom cenovém balíčku
  • Detailní personalizace webdesignu
  • Pokročilé marketingové nástroje
  • Pokročilé nástroje pro e-shop
  • Podporuje kurzy, kluby a webináře
Zápory
  • Vyšší cena
  • Není zde free verze ani levnější tarif
  • Neumí multijazyčné weby

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (27 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář