Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze: Mluvící knížka Učíme se říkanky Fisher Price

17. 10. 2017 aktualizováno

Jednou z populárních elektronických hraček pro ty nejmenší z nás je mluvící knížka Učíme se říkanky od výrobce Fisher Price. Tato interaktivní hračka dokáže vaše dítě nejen skvěle pobavit, ale dokonce i něco přiučit.

Po několikaměsíčním testování pro vás přinášíme aktuální postřehy přímo z rodičovských končin. Mluvící knížka se dá pořídit za částku kolem 500 Kč (10/2017).

Zpracování a materiál

Stavebním kamenem mluvící knížečky je hladký plast. Zatímco zadní část a přední okraje jsou barvy modré, na zbylých místech najdeme zelenou, fialovou, oranžovou, žlutou a červenou barvu. Je to zkrátka pestrá směsice veselých barev, které se ke hračce bezvadně hodí.

Mluvící knížka Učíme se říkanky váží nezanedbatelných 450 gramů. Na druhou stranu s jejím zdvihnutím a přemísťováním neměl roční chlapec žádné větší problémy. Vrchní část plastové knížečky je navíc opatřena úchytem. Rozměrově se tato interaktivní hračka vešla do šířky kolem 20 cm a výšky zhruba 22 cm.

Všechny strany jsou hladce zaoblené a na knížce nenajdete žádný vadný prvek. Vnější části jsou vyrobeny z tvrdého plastu, přičemž jednotlivé stránky jsou z každé strany oblepeny potiskem. Ten je hladký a lehce smývatelný. Na zadní straně je umístěn jezdec k zapínání – hračka může být buď zcela vypnutá, nebo ve dvou zvukových režimech. Ty se od sebe liší pouze v hlasitosti reprodukovaných zvuků.

Učíme se říkanky Fisher Price

Mluvící knížku napájí dvě klasické tužkové baterie. Ty se vkládají za vrátka, která jsou k přístroji připevněna šroubkem. Způsob úschovy baterií je vhodný, protože se nám nikdy nestalo, že by baterky z útrob hračky vypadly. Výdrž baterií se ukázala jako dostatečná, a to i v případě obyčejných baterek. Nové baterie zajistí pro mluvící knížku zhruba dvouměsíční chod.

Zadní stranu dále zdobí průduch reproduktoru. Ten se ukázal jako slušně hlasitý bojovník, nicméně jeho umístění je nevhodné. Pokud dítě položí hračku třeba na koberec, reproduktor je tak tak slyšitelný.

Co knížka umí?

Mezi hlavní přednosti této hračky jsou písničky. Ty jsou v češtině a příjemnému ženskému hlasu je vždy hezky rozumět. Každá stránka je opatřena potiskem a textem s právě hranou písničkou. Ta se spustí poté, jakmile se otočí jednotlivá stránka. Dítě tedy vidí napsané to, co „hračka zpívá“. Písniček je celkem 6, tj. jedna písnička pro jednu stránku.

Jakmile písničky dozní, dítě má možnost ještě zmáčknout trojici tlačítek při pravém okraji. Pokud zmáčkne první, z nitra hračky se ozve např. „hodiny“ nebo třeba „koláče“. Dítě má poté možnost tyto věci hledat, neboť se vyslovené předměty nachází na právě otevřené stránce. Zadávání úkolů je docela pestré. Dítě musí hledat 6 koláčů, 3 lodičky, červené lodičky, 4 kytičky atd…

Úkolů je celá řádka. Dítě se učí číst a počítat, poslouchá zpěv a hledá mezi obrázky konkrétní věci a konkrétní počty. Každá písnička a zmáčknutí jsou navíc doprovázeny blikáním postranních tlačítek. Stránky se dětem otevírají snadno, protože je každá po svém okraji opatřena menším úchytem. Dítě je nicméně schopné stránky otáčet i bez uchopení těchto madel.

Na jak dlouho zabaví?

V tomto případě se jedná o velmi individuální věc. Je totiž rozdíl, zdali dítě umí číst nebo nikoliv. Pokud číst umí, dá se předpokládat, že „životnost“ hračky nebude nijak závratně dlouhá. A jestliže číst neumí, s knížečkou si může vyhrát na dostatečně dlouhou dobu.

Učíme se říkanky Fisher Price

O tom jsme se přesvědčili u našeho jednoletého chlapce, kterému se knížečka vždycky moc líbila. Pravda, jelikož neuměl číst, potenciál této hračky nemohl využít na maximum. Na druhou stranu rodičům nikdo nebrání v tom, aby dítěti říkanky četli právě oni. A vězte, že dítě bude sedět, bedlivě naslouchat a přitom sledovat blikající tlačítka.

Odolnost a životnost

Jednotlivé díly na sobě sedí jako přibité a ani po několikaměsíčním dětském řádění žádná část zjevně neutrpěla. Panty jednotlivých stránek jsou na sobě pečlivě naskládány, a tak ani není možnost nějaké poruchy. Mluvící knížka přečkala mnoho pádů, převracení a dětských tlaků – všechny vnější vlivy ale dobře ustála.

Učíme se říkanky Fisher Price

Závěrečné zkušenosti a hodnocení

Mluvící knížka Učíme se říkanky nás zaujala hezkým zpracováním plného dětských barev. Malé děťátko si může v knížce listovat a poslouchat hezké písničky v českém znění. Říkanek by ale mohl bít více a s jejich sepsáním si autoři také mohli dát trošku více záležet.

Klady
  • Hezké barevné zpracování
  • Písničky v českém jazyce
  • Psané říkanky
  • Barevné efekty
  • Dlouho zabaví
  • Slušná výdrž baterií
  • Vysoká odolnost
  • Slušná cena
Zápory
  • Málo říkanek
  • Vyšší hmotnost

Nejprodávanější interaktivní hračky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář