Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Cestování

Recenze vyhledávače letenek Momondo

19. 2. 2022 aktualizováno

Recenze vyhledavače Momondo

Jako ideální vyhledávač letenek pro mezinárodní cestování a menší regionální lety jsme v našem srovnání vybrali momondo.cz. Taktéž ho doporučujeme pro last-minute nabídky. Bude se líbit všem dobrodruhům, kteří objevují méně známá místa, i každému, kdo chce mít velký výběr.

8.1

Skvělý

Vyhledávač letenek Momondo má širokou nabídku, ve které bez problému vyhledáte i menší regionální lety nebo last-minute nabídky. V naší recenzi také kladně hodnotíme filtrování pomocí praktických posuvníků a přehledné mapy. Naopak body ubíráme především za ceny, které patří spíše k průměru, a dle recenzí zákazníků se časem poměrně hodně zvyšují.

Vyhledávání
9
Nabídka
9.5
Ceny
7
Uživatelská podpora
7
Hodnocení zákazníků
8
Klady
  • Rychlé a vhodné pro last-minute
  • Široká nabídka i regionálních letů
  • Velké množnosti filtrování
  • Spousta nadstandardních informací
Zápory
  • Nákup letenek probíhá na jiných webech
  • Časté navyšování ceny (postupem času)

O společnosti

Momondo (psáno také jako „momondo“s malým písmenem na začátku) je dánskou společností, která vznikla v roce 2006. Ačkoliv patří mezi mezinárodní vyhledavače letenek, má i svou českou verzi. Znalost angličtiny není nutná, je však výhodou, protože při zakoupení budete přesměrování na stránky aerolinky, která češtinu nepodporuje.

Pro nalezení letenek slouží webová stránka momondo.cz, případě momondo.com, která vás dokáže přesměrovat na odpovídající jazykovou verzi. Využít také můžete mobilní aplikaci pro Android nebo iOS. V ní navíc získáte přístup k zajímavým cenovým nabídkám či notifikacím k vámi vybranému letu.

test Momondo

Vyhledávání

Momondo nabízí ve svém vyhledávání všechny hlavní parametry letů – cestovní třídu, počet osob a volbu mezi jednosměrnou – zpáteční letenkou mezi více městy.

U cílové destinace si můžete vybrat přesné místo nebo se nechat inspirovat zajímavými a levnými možnostmi. V případě času máte stejnou svobodu volby. Pokud vám na čase nezáleží, vyhledávejte v rámci celého měsíce. V klasickém režimu pak lze zadat konkrétní datum či jeho třídenní rozmezí před a po zvoleném datu.

Po zadání hlavních parametrů se vám otevře mnohem širší nabídka parametrů, ve které si pomocí praktických posuvníků nastavíte maximální cenu, délku letu, počet přestupů, dobu čekání při mezipřistání a další podrobnosti. Zvolit rovněž můžete konkrétní letecké společnosti nebo typ letadla. Ačkoliv mnoho z volitelných parametrů pro vás nebude tolik důležitých, lze s jejich pomocí vyfiltrovat ideální let a zlepšit přehlednost ne právě malé nabídky.

Při vyhledávání kladně hodnotíme používání mapy se zobrazením jednotlivých destinací i graf pro předpokládanou cenu v různých časových obdobích. Algoritmus Momondo funguje celkově velmi dobře. Velkým plusem je, že s funkcí Mix & Match umí chytře kombinovat lety různých společností, které jinak nespolupracují.

letenky vyhledávání Momondo

Nabídka

Vyhledávač letenek Momondo má širokou nabídku v Evropě i ve vzdálenějších zemích. V porovnání s ostatními konkurenčními servery na něm naleznete více regionálních letů. Nabídka menších lokálních aerolinek vám umožní lépe cestovat v odlehlejších oblastech. Díky tomu se Momondo hodí nejen pro běžné cestovatele, ale i pro dobrodruhy, kteří rádi objevují turisticky méně známé lokality. Také je ideální pro nalezení zajímavých last-minute letů.

Momondo vyhledává letenky různých aerolinek, ale nepřeprodává je. Nákup probíhá na webu letecké společnosti, nikoliv přes vyhledávač. Získáte tak výhodnou cenu bez navýšení. Na druhou stranu je nutné upozornit, že nikdy není na škodu si nalezeného prodejce ověřit. To platí zejména u menších leteckých společností.

letenky Momondo

Ceny

Na Momondo najdete letenky v různých cenových kategoriích. K vyhledání nejlevnějších slouží především řazení od nejlevnějších, filtr maximální ceny a chytré kombinování letů různých společností. Také se můžete podívat na dlouhodobou předpověď výhodnosti.

Momondo cenu zbytečně nenavyšuje cenu. Na druhou existují i služby fungující na stejném principu vyhledávání bez předprodeje, které najdou ještě o něco výhodnější cenu. Mnoho zákazníků upozorňuje, že na Momondo.cz často cena postupem času roste, pokud s nákupem otálíte.

široká nabídka letů Momondo

Další služby

Momondo po zakoupení letu nenabízí žádnou uživatelskou podporu. Slouží čistě jen k vyhledávání nabídek. Případné problémy a dotazy si musíte vyřizovat sami přímo s leteckou společností. Ovšem i tak se vám Momondo snaží nákup co nejvíce usnadnit. Na webu naleznete důležité informace, jako je například doba letu do vybrané destinace nebo tipy na místa, která tam můžete navštívit.

Kromě letenek si přes Momondo najdete také hotel k rezervaci nebo pronájem automobilu. Všechny potřebné věci tak zařídíte prakticky na jednom místě. Určitě také oceníte skvělou spolupráci aplikace s účtem na webových stránkách. Zajímavou vychytávkou je doporučení letenek dle druhu cesty – například rodinná dovolená, pláž, město, příroda, lyžování, romantika a další témata.

Hodnocení zákazníků

Zákazníci si na Momondo chválí možnost nakoupení letenek na poslední chvíli a široké možnosti vyhledávání. Naopak kritizovaná je často cena. Ačkoliv není přehnaně vysoká, u konkurence někdy naleznete výhodnější nabídky. Uživatelé si také stěžují na rostoucí tendence během poměrně krátkého času.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (22 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář