Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze nástroje na tvorbu webu Mozello

7. 6. 2022 aktualizováno

Recenze nástroje na tvorbu webu Mozello

Mozello je jednoduchým editorem pro vytvoření webových stránek, se kterým vytvoří základní stránky i úplný začátečník. Kromě snadné obsluhy vyniká v našem žebříčku nástrojů pro vytváření webů také nelimitovaným prostorem a možností provozu zdarma včetně e-shopu. Více se dočtete v naší podrobné recenzi.

O Mozello

Hodnocený nástroj pro tvoru webu Mozello patří lotyšské soukromé společnosti s názvem Mozello SIA, která se specializuje na webové služby i další vývoj softwaru pro osobní PC. Tato firma vznikla v roce 2016. Je tudíž mladší než většina nástrojů pro založení www stránek v našem srovnání. Rozhodně má ale co nabídnout.

Recenze nástroje na tvorbu webu Mozello

Důležité parametry – 10/10

Své stránky si snadno a v několika krocích založíte a budete spravovat přes www.mozello.cz. Pro registraci nepotřebujete nic více než e-mailovou adresu. Služba poskytuje webhosting s největším prostorem v našem aktuálním srovnání nástrojů pro tvorbu webu.

V nejlepším cenovém programu jim nejste totiž nijak limitovaní. Z tohoto důvodu bude nástroj Mozello ideální pro velké multimediální stránky. Dokonce i levnější tarify vám umožní využívat 50 GB, což patří stále mezi nejvyšší prostor, jaký můžete mezi známými webovými editory sehnat.

test mozello

Co se týká adresy vašeho webu, lze zdarma využívat doménu III. řádu (ve formátu „název-webu.mozello.cz). Samozřejmě vám Mozello dokáže zajistit i doménu II. řádu (ve formátu „název-webu.cz“). Její registraci dostanete zdarma ke každému placenému programu.

U free domény s koncovkou „.mozello.cz“ máte rovnou automaticky zabezpečení pomocí certifikátu SSL. U webů s koncovkou „.cz“ jej také získáte zdarma, avšak musíte provést ruční aktivaci v sekci „nastavení > zabezpečení“.

Cena a cenové programy – 10/10

Na výběr máte ze tří cenových programů, z toho je jeden bezplatný. Na rozdíl od mnoha ostatních nástrojů pro tvoru webu zde nejsou rozdělené tarify na e-shop a na klasické stránky. Svůj internetový obchod můžete provozovat vždy a není nutné přikupovat žádné speciální balíčky.

Cenové programy se od sebe výrazně odlišují již zmíněný prostorem pro vaše www stránky, a také některými nabízenými funkcemi; zejména těmi pro e-shop.

Mozello je celkově levnější služba v porovnání s konkurencí; zvláště s ohledem na nabízenou velikost webhostingu.

kolik stojí mozello

Mozello zdarma

Mozello patří mezi nejlepší nástroje pro tvorbu webu zdarma. Ve srovnání s konkurencí nabízí více funkcí i více prostoru. Ačkoliv má několik zásadních limitů oproti placeným tarifům, nenároční uživatelé mohou free verzi používat jako plnohodnotný web. Nutné je ale počítat s omezeními:

 • Menší prostor 0,5 GB
 • Koncovka pro web „.mozello.cz“
 • Osekané některé pokročilé funkce
 • Reklamní banner

Zajímavostí na Mozello je, že jako jeden z mála nástrojů pro vytváření webu umožňuje provozovat e-shop zcela bezplatně. Sice jste limitovaní pěti produkty a pěti variantami, ale pro polokomerční využití nebo osobní web to stačí; stále je to více, než nabízí většina konkurence.

Design a přizpůsobení – 6,5/10

Webdesign se přes Mozello nastavuje velmi snadno a intuitivně. Na výběr máte ze 48 šablon. Některé se opakují, respektive se liší vzájemně jen v několika barevných prvcích. Na druhou stranu je nutné pochválit fakt, že mezi nimi můžete libovolně přepínat a vyzkoušet si, která vám bude vyhovovat.

přednastavený vzhled na mozello

Úprava vzhledu je zde na základní úrovni. Měnit můžete jen rozvržení prvků (ale ne celého prostředí www stránek), barvy, obrázky a písma. Pokud byste chtěli na svých stránkách provést detailnější úpravy, je to možné přes CSS. Čistě přes grafické rozhraní a bez znalostí těchto jazyků s webdesignem příliš nesvedete.

V případě nouze lze využít služeb zaměstnanců Mozello, kteří vám na žádost provedou menší nadstandardní úpravy designu. Ovšem tato služba bude placená.

webdesign mozello úprava

Všechny nabízené šablony jsou responzivní – to znamená optimalizované pro různá zařízení, aby se obsah webu správně zobrazil jak na počítači, tak na mobilním telefonu nebo tabletu.

Uživatelské prostředí a ovládání – 9,5/10

S jednodušším nastavením designu souvisí zákonitě méně nastavovacích možností a tím i dobrá přehlednost uživatelského prostředí. V editoru Mozello se zorientujete za velmi krátkou dobu a budete ho téměř okamžitě používat zcela intuitivně.

Ovládání systému je řešené formou WYSIWYG (What You See Is What You Get). Pracujete tudíž pomocí vizuálních prvků, které upravujete přes tlačítka a posuvníky. Ihned vidíte, jaký má zvolená akce výsledek a jak na stránkách vypadá. To je pohodlné a výborné pro začátečníky, kteří mají nulové zkušenosti.

návod na mozello

Na rozdíl od mnohých editorů pro tvoru webu nebudete v nástroji pro tvorbu webových stránek Mozello používat přetahování jednotlivých prvků pomocí myši na vybrané místo. To ovšem není žádná komplikace. Pořadí a pozice se určují pomocí tlačítek.

Stejně tak obsahové bloky smažete nebo blíže nastavíte. Pro přidání nového prvku stačí kliknout na symbol „+“ mezi stávajícím obsahem. Textová políčka fungují jako běžný textový editor a obrázky si pohodlně nahráváte rovnou ze svého počítače.

Funkce a obsahové prvky – 8,5/10

Množství funkcí je zde minimální, avšak dostačující pro základní internetové stránky. S placenými funkcemi získáte o něco více možností pro e-shop, ale již ne tolik pro webové stránky.

Klíčové vlastnosti Parametry
Cena placeného tarifu za měsíc 179 – 379 Kč
Počet placených tarifů 2
Vyzkoušení zdarma
Možnost provozu zdarma
Čeština administrace
Čeština uživatelské podpory ✔ (podpora s překladačem)
Prostor po web 500 MB až neomezeně
Zálohování webu
Tvorba e-shopu
Drag & Drop ovládání × (ne kompletní)
WYSIWYG (What You See Is What You Get)
Responzivita
Vlastní HTML / CSS
Počet šablon 48

Základní prvky webu

Hlavními prvky, které můžete na svůj web přidat, jsou text, obrázek, blogové články, video, banner, produkty, galerie a formulář. U každého z nich pak máte na výběr z několika provedení, jež se odlišují svým rozložením.

Jiné webové editory často podporují další prvky, jako jsou například reference či ceníky. Pro ně nemá Mozello speciální funkce, ale lze je částečně nahradit před hlavní prvky; zejména textové sloupce s obrázky. Úplně zde bohužel chybí tlačítka, dělící prvky, mapy a další obsah, který na www stránkách běžně můžete najít.

přidat obsah na mozello

Pokročilejší možnosti

Mezi pokročilejšími funkcemi jsou k dispozici jazykové mutace. Ty se hodí pro vytváření webových stránek s mezinárodním přesahem. Podporované je také oznámení o používání cookies.

E-shop

Jak již bylo zmíněno výše, e-shop lze provozovat i zdarma s omezením počtu 5 kusů zboží a 5 variant. V levnějším placeném programu se možnosti rozšiřují na 15 produktů a až 20 variant. V dražším tarifu pak nejste limitovaní v tomto ohledu žádným způsobem. Zároveň vás neomezuje ani prostor webu, tudíž se Mozello hodí i pro internetový obchod s větším počtem položek.

Na správu je e-shop snadný. Na rozdíl od klasického webu je internetový obchod o něco více vybavený zajímavými funkcemi. Využívat můžete slevové kódy, editovatelné platební formuláře, import / export produktů, fakturování, propojení s platebními bránami či digitální doručení.

Marketing a sebepropagace – 9/10

Pro propagaci svého webu můžete využít celou řadu nástrojů. Samozřejmostí je SEO optimalizace pro internetové vyhledávače. S marketingem vám dále pomohou tlačítka pro rychlé sdílení na sociálních sítích, vyskakovací okna, kampaně s výzvami k provedení akce na stránkách či zachycení odcházejících zákazníků a statistky návštěvnosti. S externím nástrojem také snadno zvládnete e-mail marketing.

propagace webu mozello

Uživatelská podpora – 8/10

Recenzovaný nástroj Mozello na svém webu neposkytuje příliš podrobných informací a návodů. Najdete zde jen nejčastější otázky, se kterými i uživatelé nevědí rady. S ohledem na absolutní jednoduchost obsluhy ale ani nejsou podrobnější informace o ovládání nutné.

Živou uživatelskou podporu lze kontaktovat především pomocí e-mailu. Klidně můžete psát česky, avšak počítejte s tím, že na druhém konci nesedí rodilý mluvčí. Vaše dotazy i získané odpovědi se překládají přes internetový překladač. Formulujte proto své požadavky raději stručně a jasně. Pokud vám nedělá problém angličtina, domluvíte se snáz. Po přepnutí na zahraniční verzi Mozello máte k dispozici i rychlý chat. Ten v českém prostředí chybí.

Co se týká dalších možností kontaktování, nenajdete zde telefonickou podporu. K dispozici jsou ale sociální sítě, kde Mozello reaguje rychle a pomůže vám vyřešit vaše problémy stejně jako přes e-mail.

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělý

Mozello vyniká svou jednoduchostí. Ovládání je intuitivní a praktické. Poradí si s ním i technicky méně zdatní uživatelé. Na druhou stranu má jen základní funkce. Ty pro tvorbu plnohodnotných stránek stačí, ale náročnějším zákazníkům mohou některé prvky chybět. Také výběr šablon a možnosti jejich úpravy jsou značně omezené. Naopak velkou pochvalu si Mozello zaslouží za nízkou cenu a možnost založit zdarma nejen klasické www stránky, ale také e-shop. Konkurenci tento nástroj také výrazně překonává ve velikosti nabízeného prostoru, kterým vás v placené verzi vůbec nelimituje.

Důležité parametry
10
Cena a cenové programy
10
Design a přizpůsobení
6.5
Uživatelské prostředí a ovládání
9.5
Funkce a obsahové prvky
8.5
Marketing a sebepropagace
9
Uživatelská podpora
8
Klady
 • Nízká cena
 • E-shop levně nebo i zdarma
 • Plnohodnotně použitelná free verze
 • Obrovský až neomezený prostor pro web
 • Snadné ovládání a přehledné prostředí
Zápory
 • Slabé přizpůsobení vzhledu webu
 • Méně funkcí a webových prvků

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář