Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Monitory

Recenze kancelářského monitoru MSI PRO MP341CQW

28. 6. 2023 aktualizováno

Recenze monitoru PRO MP341CQW testado

Ultraširoký monitor MSI PRO MP341CQW s úhlopříčkou 34″ má zakřivený displej s poměrem stran 21:9 a přesto, že řada PRO od MSI je primárně určena pro kancelářský sektor, tak testovaný monitor velmi dobře uspěl i při editaci videa či fotografií.

9

Během testování byla práce s monitorem MSI PRO MP341C Series velmi příjemná. Velká plocha displeje poskytovala kvalitní obraz. Díky zakřivení byl displej stále přehledný a oči nebyly unavené z častého zaostřování při přechodu z jedné strany na druhou. Jedinou slabostí jsou vestavěné reproduktory, které mají slabý výkon. Při doplnění sestavy externím ozvučením mohu testovaný monitor doporučit nejen ke každodenní kancelářské práci, ale i ke shlédnutí filmu nebo hraní počítačových her.

Design a zpracování
9
Displej
9
Zkušenosti při používání
9
Úhlopříčka displeje:34"
Rozlišení:3440 x 1440 (UWQHD)
Zobrazovací frekvence:100 Hz
Poměr stran:21 : 9
Rozměry ( Š/V/H ):809,3 x 469,5 x 237,0 mm
Hmotnost:7,7 kg
Klady
  • Velká pracovní plocha
  • Standardní montážní rozhraní VESA
  • Obnovovací frekvence 100 Hz
  • MSI Anti-Flicker ( ochrana očí )
  • Skvělý obraz
  • Celkově hezký design
Zápory
  • Slabá kvalita zvuku
  • Absence USB portu, ani USB-C

Obsah balení

Uvnitř krabice je pečlivě zabalený monitor MSI PRO MP341CQW, chráněný polystyrenovou výplní pro bezpečný transport. Kromě monitoru je přiložený stolní držák monitoru a spojovací materiál pro jeho montáž. Nechybí napájecí kabel a propojovací kabel HDMI. V malé brožurce je jednoduchý návod k sestavení držáku monitoru. Čili vše potřebné k okamžitému použití výrobku.

Design a zpracování

Testovaný monitor MSI PRO MP341CQW má hladké plastové tělo bílé barvy (lze objednat i černé). Minimalistický design narušuje pouze prostor ve spodní části, kde najdeme místo na připojení napájecího kabelu do sítě 230V, jeden vstup videoportu DP, dva vstupy HDMI a zdířku pro 3,5 mm Jack na připojení sluchátek. Nechybí plocha pro montáž stojanu, který je dostatečně robustní, aby monitor PRO MP341CQW o hmotnosti 7,7 kg spolehlivě udržel.

Stolní držák monitoru má dostatečně širokou základnu pro dobrou stabilitu monitoru. Výšku monitoru nelze měnit, monitor lze pouze naklápět v rozsahu -3,5° až 21,5°. Celková kvalita zpracování je velmi dobrá a rovněž použité materiály navozují dojem solidního výrobku.

Přední část monitoru tvoří prohnutý displej. Ten je prakticky bez rámečku, kromě spodní části, kde je ozdobné logo MSI. Displej má antireflexní matný povrch a díky svému zakřivení je velmi pohodlný pro oči. Při sledování displeje oči téměř nemění ohniskovou vzdálenost a méně se tak unaví.

Monitor je široký 809,3 mm a běžný kancelářský stůl mu téměř nestačí. Výrobce na to myslel a monitor má standardní montážní rozhraní VESA. Díky tomu ho lze připevnit na zeď, nebo na jiný stojan podle toho, co uživateli více vyhovuje. V případě použití standardního stojanu dodávaného s monitorem, lze na zadní stranu připevnit minipočítač Mini PC Cubi Series. Díky tomu lze získat kompletní řadu I/O portů pro připojení všech potřebných zařízení. Samotný monitor žádné USB ani USB-C porty nemá.

Displej

Monitor MSI PRO MP341CQW měří 34 palců a jeho rozlišení je 3440 × 1440 pixelů. S poměrem stran 21:9 nabízí luxusní pracovní prostor. Obrazovka díky zakřivení 1500R uživatele doslova vtáhne do zobrazované oblasti. Díky zobrazovací frekvenci 100 Hz displej zobrazí více snímků současně. To umožní nejen skvělý zážitek ze sledování, ale na oči působí menší zátěž.

Je vidět že MSI opravdu myslí na zdraví uživatelů. Zmíněný monitor je vybaven technologií MSI Anti-Flicker. Tato technologie zajišťuje stabilní výstupní proud pro monitor a snižuje pravděpodobnost, že v budoucnu budete potřebovat brýle na čtení. Oči jsou při sledování monitoru méně unavené a MSI má na tuto technologii Certifikát TÜV.

Zakřivený příjemně matný povrch displeje navozuje dojem jako by pohlcoval okolní světlo, které se v něm téměř vůbec neodráží. I ve velmi osvětleném prostředí je displej MSI PRO MP341CQW dobře vidět bez nutnosti zvyšovat jas. Základní nastavení displeje lze měnit pomocí několika ovládacích tlačítek na zadní straně monitoru. Výrobce v monitoru přednastavil několik základních režimů zobrazování. Standard – Movie – FPS a RTS. Tyto režimy jsou kalibrovány a každá scéna se díky nim naplno vychutná. Podstatně víc nastavení poskytuje exkluzivní software MSI Display Kit. Ten je možné stáhnout z webu MSI (https://www.msi.com/Business-Productivity-Monitor/PRO-MP341CQW/support).

Zkušenosti při používání

Při testování monitoru MSI PRO MP341CQW jsem nejvíce ocenil širokou pracovní plochu a zakřivený displej. Často se věnuji úpravám fotografií, práci s grafickými programy a editaci videa. Proti monitoru běžných rozměrů, na který jsem zvyklý, je práce na MSI PRO MP341CQW naprosto skvělá. Možnost otevřít si dvě okna vedle sebe, která byla stejně velká jako běžný monitor, mi velmi usnadnila práci. Díky zakřivení displeje mě nebolely oči od neustálého zaostřování na jiný bod a i při práci s programy na editaci videí jsem ocenil velkou šířku monitoru. Umím si také představit radost uživatele, který často řeší různé grafy nebo tabulky. Pro takovou práci v kanceláři je testovaný monitor naprosto neocenitelný.

Když jsem se nad testováním zamyslel zpětně při psaní této recenze, tak jsem si teprve uvědomil, že jsem mohl odložit i brýle na čtení, které jinak při práci u počítače potřebuji. Protože ani při delší době jsem necítil potřebu odpočinku. Je vidět že režim Less Blue Light, který filtruje vizuální expozici modrého spektra světla a technologie MSI Anti-Flicker na ochranu očí opravdu funguje. Po této zkušenosti vím, na co mám hledět při koupi nového monitoru.

Úplně jiný rozměr dostane monitor při hraní počítačových her. Testovaný MSI PRO MP341CQW jsem zapojil k hernímu počítači mému synovi a od té doby jsme chlapce viděli jen když se přišel najíst. Byl nadšený z velké zakřivené plochy, protože měl podstatně větší rozhled než při hraní s běžným monitorem. Při vstupu do dětského pokoje jsem ho vždy našel pohledem zabořeného do monitoru, který ho prostě vtáhl do děje.

Při nastavení MSI PRO MP341CQW na herní režim FPS nebo RTS je obraz stále ostrý a ani při rychlých změnách nedochází k žádnému rozostření. Tomu hodně napomáhá zobrazovací frekvence 100 Hz a hráči PC her to velmi ocení.

Trochu slabší jsou integrované reproduktory. Mají výkon pouze 2×2 W a ani při nastavení hlasitosti na maximum nebyl zvukový doprovod moc ideální. Tady přijde vhod port 3,5 mm na připojení sluchátek nebo externích reproduktorů. Je logické, že pokud chtěl výrobce zachovat štíhlé tělo monitoru, tak je zabudování velkých reproduktorů téměř nemožné. Pro běžnou práci je zvuk dostačující a bez problémů zvládne například konferenční hovor v kanceláři.

Monitor MSI PRO MP341CQW jsem zkoušel i na sledování filmů. Využil jsem režim Movie přednastavený od výrobce. Monitor jsem si vzal na stůl v obývacím pokoji, připojil na notebook a opět jsem ocenil zakřivení displeje. Mohl jsem sedět poměrně blízko u monitoru, celý obraz jsem přehledně viděl a monitor nijak nerušil zbytek rodiny. Připadal jsem si jako v soukromém domácím kině.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (11 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář