Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze benzínového vertikutátoru MTD Optima 38 VO

7. 3. 2022 aktualizováno

vertikutátor MTD Optima 38 VO recenzeVítěz testuTestado.cz

Benzínový zahradní vertikutátor MTD Optima 38 VO nabízí vysoký výkon a kvalitní zpracování. V podrobném testu zhodnotíme celkový výkon, ovládání i výbavu. Předem však prozradíme, že MTD Optima 38 VO zvítězil v našem srovnání benzínových vertikutátorů.

Hodnocení MTD Optima 38 VO

9

Perfektní

Výkonný benzínový vertikutátor MTD Optima 38 VO láká spolehlivým a silným motorem s výkonem 3 kW. Odolný ocelový podvozek slibuje dlouhou životnost. Vertikutátor vyrábí společnost MTD v Evropě, což se odráží v kvalitě a dostupnosti náhradních dílů.

Kvalita konstrukce
9
Výkon
9.5
Záběr a výbava
8.5
Ovládání a údržba
9
Klady
  • Výkonný 3kW motor
  • Ocelový podvozek
  • Kvalitní zpracování
  • Vyměnitelné válce
  • Sběrný koš s objemem 50 l
  • Vyrobeno v Evropě
Zápory
  • Vyšší hmotnost 39 kg
  • Chybí pojezd

Kvalita konstrukce

Celkové zpracování benzinového vertikutátoru MTD Optima 38 VO potěší vysokou kvalitou a robustností. Ocelový podvozek drží tvar a nekroutí se ani v těžkém terénu. Pojezdová kola s průměrem 200 mm jsou uložená v kvalitních kuličkových ložiscích. Bohužel je nepohání žádný motor, takže musíte při práci spoléhat jen na vlastní sílu. Vertikutátor tedy pojezd nemá.

výkonný vertikutátor MTD optima 38 VO recenze

 

Jednoduše tvarovaná řídítka můžete rychle sklopit povolením dvojice šroubů. Výrobce je opatřil mohutnými matkami, které bezpečně uvolníte bez použitím nástrojů. Většina ovládacích prvků se tradičně soustředí do prostoru řídítek. Výjimku tvoří jen páka pro určení výšky pojezdu. Najdete ji u předního kola testovaného vertikutátoru.

Celková hmotnost se zastavila na 39 kg, což rozhodně není málo. Na vině je těžký motor i rozsáhlé použití ocelových dílů. Jsou sice těžké, ale také pevné a odolné, což se příznivě projeví na dlouhé životnosti benzínového typu Optimy 38.

Výkon

Benzínový motor MTD Thorx 55 H s objemem 179 cm³ se chlubí výkonem 3 kW. Nevyžaduje složitou údržbu a spotřeba se drží v rozumných mezích. Silný motor patří k hlavním přednostem benzínového vertikutátoru MTD Optima. Hravě si poradí s velkým i zanedbaným trávníkem na vaší zahradě.

spolehlivý vertikutátor Optima 38 VO recenze

Startování probíhá klasicky pomocí ručního táhla. Automatický startér bohužel chybí. Motor ovšem chytá rychle a ochotně ve studeném i zahřátém stavu, takže nejde o zásadní nedostatek. Hlučnost se řadí k běžnému průměru.

Záběr a výbava

Záběr 38 cm stačí na běžné i větší zahrady. Pracovní výšku můžete nastavit v šesti polohách. Rozdíl mezi nejvyšší a nejnižší je 15 mm. MTD Optima 38 VO umožňuje měnit vertikutační a provzdušňovací válce. Vertikutační rotor zahrnuje 16 ocelových nožů. Vzhledem k vysokému výkonu a širokému záběru by Optima bez obtíží využila i vyšší počet čepelí.

Během provzdušňování lze přidat odnímatelný sběrný koš. Objem 50 litrů vyhoví středně velkým zahradám s plochou přes 1 000 m². Koš stačí jednoduše zavěsit k zadní části vertikutátoru. Po naplnění jej stejně snadno sejmete a vysypete.

Ovládání a údržba

Práce s recenzovaným vertikutátorem MTD Optima 38 VO je poměrně snadná. V úvahu musíte vzít jen vyšší hmotnost zahradního stroje. Díky výkonnému motoru ovšem vertikutační válec rotuje spolehlivě. Ze zkušeností uživatelů víme, že se nezasekává ani v hustším nebo zanedbaném trávníku.

Na řídítkách naleznete ovládací páku otáček motoru i bezpečnostní spojku pro vyřazení rotace hřídele. Rukojeť je ergonomická. Chybí jen změkčující potah, který by o něco snížil vibrace.nejlepší vertikutátor Optima 38 VO recenze

Údržba se neliší od běžných benzínových motorů dané třídy. Zahrnuje tradiční čištění, doplňování benzínu a kontrolu oleje. Olej doporučuje výrobce měnit každou sezónu. Zapomenout byste neměli ani na promazání otočných kloubů a pružiny na deflektoru.

Hodnocený benzínový vertikutátor MTD Optima 38 VO potěší náročné uživatele, kteří hledají silný vertikutátor s jednoduchou obsluhou a dlouhou životností. MTD Optima se navíc vyrábí v Evropě, což má pozitivní vliv nejen na kvalitu, ale také dostupnost náhradních dílů.

Technické parametry

MTD Optima 38 VO Parametry
Typ Benzínový vertikutátor
Válce
Kombinované
Výkon
3 000 W
Pracovní záběr
38 cm
Pracovní hloubka
0–15 mm
Počet nožů
16
Objem koše
50 l
Skládací řídítka
Ano
Podvozek
Ocelový
Hmotnost 39 kg
Rozměry (balení)
Neuvedeno

TOP vertikutátory na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (26 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář