Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » PC myši

Recenze vertikální myši Tracer Flipper

21. 5. 2019 aktualizováno

Tracer Flipper

Pokud dennodenně pracujete na počítači, dříve či později zjistíte, že to není úplně ideální pro vaše zdraví. Naštěstí existuje řada ergonomického vybavení, díky kterému můžete zdravotním problémům spojeným s kancelářskou prací předcházet, nebo je alespoň zmírnit.

Jedněmi z nich jsou i vertikální myši. V této recenzi si konkrétně představíme bezdrátovou Tracer Flipper, kterou osobně používám již rok a půl a nemůžu si ji vynachválit. Příznivá je i její cena, pohybující se do 450 Kč.

Obsah balení

Krabičku jsem bohužel již někam zašantročil, nicméně kromě samotné myši obsahovala nano USB přijímač, dvě baterie (AAA), návod k rychlé instalaci a uživatelskou příručku.

Tracer Flipper

Design a zpracování – 9/10

Jste-li zvyklí na klasickou počítačovou myš, první, co vás na Tracer Flipper TRAMYS44214 zarazí, je její nezvyklý tvar. Podobně jako jiné vertikální myši, vypadá opravdu divně. Tlačítka s kolečkem jsou šikmo a prostor pro palec je obří. Podobně může překvapit i její vyšší hmotnost kolem 150 gramů. Oproti většině myší se sice příliš neliší, ale najdete i několikanásobně menší a lehčí modely (kolem 50 g).

Na vzhled, stejně jako na ovládání, si však brzy zvyknete. Zpočátku je každý pohyb neohrabaný a myš může působit nestabilně, ale zhruba po týdnu jsem s ní už pracoval stejně suverénně jako s jakoukoli jinou myší.

Tracer Flipper je nabízen pouze v černé barvě, s trojicí stříbrných bočních tlačítek a bočním proužkem, který občas modře zabliká. Hlavní dvě tlačítka jsou lesklá, zbytek těla matný. Nelze říct, že by to byl nějaký designový krasavec, nicméně působí lehce futuristickým dojmem, což může řada lidí ocenit.

Zpracování je z běžného plastu, nicméně po více než rok a půl dlouhém pravidelném využívání myš stále funguje bez problémů. Tlačítka jsou poněkud orýpaná, nápis vybledlý, ale funkčně je myš naprosto v pořádku.

Kromě základní dvojice tlačítek a rolovacího kolečka je myš vybavena třemi dodatečnými tlačítky. Všechna z nich reagují na pokyny spolehlivě, avšak jejich stisk je docela hlasitý.

Na spodní straně je tlačítko ON/OF, snadno otvíratelná přihrádka pro baterie a prostor pro USB adaptér. Ten je vskutku miniaturní a možnost jeho schování do těla myši velmi chválím, protože se při cestování díky tomu neztratí.

Celkově tedy provedení Tracer Flipper hodnotím velmi pozitivně.

Technické specifikace – 8/10

Tracer Flipper RF Nano USB používá optický senzor s citlivostí 1 600 DPI. Pro běžnou kancelářskou práci se jedná o naprosto dostačující parametry, nicméně herní nadšenci moc nadšení nebudou a měli by tak sáhnout po citlivějším modelu.

Tracer Flipper

Myš pracuje bezdrátově, takže váš stůl nebude zahlcen o další zbytečný kabel. Šťávu mu dodávají dvě tužkové (AAA) baterie a spojení s počítačem zajišťuje miniaturnímu přijímač se standardním USB-A konektorem. Spojení funguje spolehlivě na vzdálenost několika metrů. Výtku však mám k energetické náročnosti zařízení. Při každodenním používání se baterie vybijí ani ne za měsíc, takže doporučuji rovnou dokoupit dvojic dobíjecích baterek a nabíječku.

Výrobce udává, že myš spolupracuje s operačním systémem Windows (osobně jsem testoval na Windows 10), nicméně by měla spolupracovat i s Mac OS a Linuxem. Někteří uživatelé však uvádějí, že je třeba nainstalovat dodatečný software.

Samotná instalace na Windows je velmi snadná. USB přijímač zapojíte do počítače a myš okamžitě začne komunikovat.

Funkce – 8,5/10

Hlavní funkcí této myši by měla být úleva od bolesti ruky. Osobně jsem před používáním této myši žádnými velkými zdravotními problémy netrpěl, takže nemohu posoudit, jak moc je funkční. Používám ji spíše jako prevenci a mohu říct, že za celou dobu používání se u mě žádné problémy se zápěstím či pravou rukou obecně nevyskytli. A to myš používám skutečně každý den.

Máte-li tedy bolesti rukou, určitě tuto myš zkuste. Mohla by vám pomoci. A 400 Kč není žádná velká investice.

Tracer Flipper

Z dalších funkcí mohu zmínit 6 tlačítek. Kromě klasického levého a pravého tlačítka, je tu ještě střední scrolovací kolečko, tlačítko dopředu, tlačítko dozadu a přepínač DPI. Díky němu si můžete nastavit citlivost dle aktuálních požadavků (tři úrovně od 1000 po 1600 DPI). Aktuální nastavení poznáte podle počtu bliknutí (1 až 3).

Ani jedno z tlačítek však není programovatelné a kolečko má velmi tuhý stisk.

Závěrečné hodnocení

8.5

Skvělá

Máte-li zdravotní problém při práci s myší, nebo chcete-li podobným problémům předcházet, vyzkoušejte vertikální myš Tracer Flipper. Za pár stovek se jedná o skvělého ergonomického pomocníka.

Design a zpracování
9
Technické specifikace
8
Funkce
8.5
Klady
 • Bezdrátová
 • Ergonomický tvar
 • 6 tlačítek
 • Skvělá cena
 • Spolehlivý chod
 • USB přijímač se dá přenášet v těle myši
Zápory
 • Rychle se vybíjí
 • Nevhodná pro hraní her
 • Pouze do pravé ruky
 • Pro menší ruku může být velká
 • Tuhý stisk kolečka

Za tip na tuto myš děkuji Zdenku Dvořákovi a jeho článku na geeklife

Nejprodávanější vertikální myši dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (2 hlasy)

Autor recenze

Václav Hrnčíř
Václav Hrnčíř

Fanda do elektroniky a nejrůznějších spotřebičů. Vím, že vybrat správný produkt není vždycky snadné, a tak bych Vám rád pomohl alespoň v základní orientaci. Konečná volba bude vždycky na Vás, nicméně doufám, že mé rady a tipy Vaše rozhodování co nejvíce ulehčí. Můj Facebook, Osobní stránky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář