Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Nexen N’Blue HD Plus

6. 4. 2021 aktualizováno

recenze Nexen N'Blue HD Plus 215/60 R16 95H

Nexen N’Blue HD Plus 215/60 R16 95H patří mezi letní pneumatiky se zajímavým poměrem nízké ceny a kvality zpracování. V mnohých ohledech se tento model vyrovná i výrazně dražším výrobkům a v nízké hlučnosti dokonce většinu z nich předčí. Má dobré jízdní vlastnosti a nízký valivý odpor, díky čemuž vám ušetří spotřebu paliva.

Hodnocení Nexen N’Blue HD Plus

8.9

Skvělá

Testované pneumatiky Nexen N’Blue HD Plus 215/60 R16 95H vynikají hned v několika ohledech. Jejich silnou stránkou je nízká cena, malá spotřeba paliva a minimální hlučnost. Zároveň mají dobré jízdní vlastnosti i na mokré vozovce. Když přihlédneme ke slušné ceně, doporučujeme je jako ideální volbu pro běžné uživatele, kteří chtějí za nízkou cenu co nejvyšší kvalitu.

Chování na suchu
9
Chování na mokru
8
Úspora paliva
9
Tichost
9.5
Uživatelské hodnocení
9

energetický štítek Nexen N'Blue HD Plus 215/60 R16 95HNejlepší poměr ceny a výkonu

Pneumatiky Nexen N’Blue HD Plus 215/60 R16 95H patří mezi jedničky na trhu, co se týká poměru přijatelné ceny a vysoké kvality. V tomto ohledu se řadí k nejzajímavějším modelům v našem srovnání letních pneumatik.

Ocení je většina běžných řidičů, kteří se nepohybují ve výrazně náročných podmínkách. Dobré jízdní vlastnosti na suchu i na mokru z Nexen N’Blue HD Plus dělají univerzální typ pro každodenní ježdění. Hodí se pro všechny vozy nižší a střední třídy.

Šetří vám peníze hned dvakrát

Motoristé, kteří by rádi ušetřili, by neměli sledovat jen pořizovací cenu. Dalším parametrem, který řadí výrobky k ekonomicky zaměřeným typům, je nízká spotřeba paliva. V tomto ohledu si Nexen N’Blue HD Plus 215/60 R16 95H rovněž vedou nadprůměrně.

Valivý odpor na energetickém štítku najdete zařazený do třídy B, což je velmi dobrá hodnota. Kombinace nízké spotřeby i ceny z nich dělá ideální model pro každého, kdo nechce za pneumatiky zaplatit příliš peněz.

Jízdní vlastnosti a dezén

Recenzované pneumatiky Nexen N’Blue HD Plus 215/60 R16 95H se mohou pochlubit spolehlivostí a dobrými jízdními vlastnostmi na mokré vozovce. Ve svém dezénu mají čtyři dostatečně silné podélné drážky a boční nerovné průřezy. Těmi se snadno odvádí voda mimo běhoun. Předchází tak vzniku aquaplaningu. To je nebezpečný jev, při kterém se pod kolem nahromadí voda, v důsledku čehož se auto stává prakticky neovladatelné.

Stejně dobře Nexen N’Blue HD Plus 215/60 R16 95H fungují i na suchu. Použitý tuhý materiál na bocích dezénu a třech žebrech ve středu běhounu se stará o celkovou ovladatelnost vozidla na rovině i v zatáčkách. Gumy si stabilně drží své vlastnosti i při vyšších teplotách na rozpálené silnici.

letní pneumatiky Nexen N'Blue HD Plus 215/60 R16 95H

Jedna z nejtišších pneumatik své třídy

Další zajímavou vlastností, která na pneumatikách Nexen N’Blue HD Plus 215/60 R16 95H potěší mnoho řidičů, je nízká hlučnost 67 dB. V rámci našeho testu letních pneumatik to je nejmenší hodnota, které jakékoliv gumy včetně těch dražších v této velikostní kategorii dosáhly. Díky tomuto parametru se také N’Blue HD Plus umisťují dobře v odborných recenzích, které hodně zohledňují komfort jízdy a ekonomii provozu. Dokonce z testu ACE si odnesly první místo.

Hlavní vlastnosti a parametry

Nexen N’Blue HD Plus 215/60 R16 95H patří do velikostní kategorie R16 vnitřního průměru. Jejich šířka 215 je o něco větší, než bývá u konkurence zvykem. Stejně tak profil 60 je mírně nadprůměrný. Úsporností paliva i chováním na mokré silnici náleží do třídy B, což je u takto levného typu velmi dobrý výsledek. Index nosnosti 95 znamená možné zatížení do 690 kg a index rychlosti H zase značí nejvyšší povolenou rychlost 210 km/h.

Kromě modelu 215/60 R16 95H se řada Nexen N’Blue HD Plus vyrábí také v několika dalších rozměrech. Námi zvolený typ pro recenzi je poměrně univerzální. Navíc si vede lépe v porovnání s některými rozměry v hodnocení spotřeby i v chování na mokru.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 215
Profil 60
Vnitřní průměr R16
Index nosnosti 95 (do 690 kg)
Index rychlosti H (do 210 km/h)
Úspora paliva A
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 67 dB

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář