Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bluetooth reproduktoru Niceboy RAZE 4 Origin

Recenze přenosného reproduktoru Niceboy RAZE 4 Origin

Pokud hledáte hudební zpestření své domácnosti, chaty nebo zahrady, zaměřte se na přenosné bluetooth reproduktory. My jsme měli možnost vyzkoušet model Niceboy RAZE 4 Origin, který se může pyšnit vysokým výkonem i dlouhou výdrží baterie. Co dalšího umí a jak dopadl v našem testu?

Obsah balení

Většina výrobců neřeší balení přenosných reproduktorů, ale u značky Niceboy je tomu právě naopak. Testovaný repráček RAZE 4 Origin je usazen do krabičky z tvrdého papíru, která ho chrání před poškozením.

Kromě samotného bluetooth reproduktoru v balení najdete i návod a další menší černou krabičku. V té se nachází nabíjecí kabel typu USB-C a audio kabel AUX 3,5 mm k propojení repráku s telefonem, tabletem nebo dalším zařízením. Návod je vícejazyčný a opravdu jednoduchý na pochopení. Díky němu připojí reproduktor ke svému telefonu i méně technicky zdatný uživatel.

niceboy raze 4 origin obsah balení

Design a zpracování – 9/10

K testování jsme dostali černý reproduktor Niceboy RAZE 4 Origin s modrým ovládacím panelem. Díky této barevné kombinaci vypadá elegantně i moderně. Jeho oblý tvar a kompaktní rozměry 7,5 × 7,5 × 18 cm z něj dělají nenápadný zvukový zdroj, který můžete umístit v podstatě kamkoliv. Ostudu vám neudělá v obývacím pokoji, v ložnici, v dětském pokoji, na zahradě, na chatě, ale ani v kanceláři.

Testovaný přenosný reproduktor Niceboy je sice vyrobený z plastu, ale působí bytelně. Zpracování je opravdu kvalitní a všechny části sedí na svém místě, a to i při přehrávání hudby. Oba konce reproduktoru jsou totiž gumové. Reproduktor necestoval po stole ani při přehrávání hlasitější hudby, za což dáváme palec nahoru.

recenze přenosného reproduktoru Niceboy RAZE 4 Origin

Design se výrobci u tohoto modelu opravdu povedl. Barevné provedení ovládacího panelu nás nikterak neruší a vzhledem k tomu, že jde o přenosný reproduktor, oceňujeme také šňůrku pro bezpečné a pohodlné přenášení.

Líbí se nám i gumová krytka, pod kterou se skrývají zdířky pro AUX a napájecí kabely. Krytka nemá pouze designový důvod, ale také funkční. Testovaný reproduktor RAZE 4 Origin je totiž vodotěsný a může se pochlubit certifikací IP67. Takže si svou oblíbenou hudbu můžete vychutnat i v koupelně bez strachu z poškození.

Manipulace a ovládání – 9,5/10

Díky srozumitelnému návodu je spuštění i ovládání opravdu snadné. Po zapnutí Niceboy RAZE 4 Origin ho můžete rovnou spárovat se svým zařízením přes Bluetooth verze 5. Pokud nechcete přehrávat hudbu bezdrátově, můžete použít AUX kabel nebo svou microSD kartu. V případě Bluetooth nezapomeňte, že dosah činí okolo 10 metrů. To je bohužel limitující hranice těchto bezdrátových technologií.

Úpravu hlasitosti nebo přepínání skladeb můžete provádět přes svůj mobil nebo přímo na reproduktoru. K tomu slouží tři mechanická tlačítka. Prostředním tlačítkem můžete repráček nejenom zapnout a vypnout, ale také přijímat nebo ukončovat příchozí hovory.

Ano, reproduktor Niceboy RAZE 4 Origin zastupuje také handsfree zařízení. Levé a pravé tlačítko se symboly plus a mínus zesilují a zeslabují zvuk, ale také přepínají nebo pozastavují skladby. Tahle funkce funguje perfektně i na Spotify nebo YouTube.

niceboy raze 4 origin hodnocení

Výdrž baterie a doba nabíjení – 8,5/10

U bezdrátových reproduktorů se výdrž baterie odhaduje opravdu těžko, protože závisí na mnoha faktorech, jako je například výběr hudby nebo hlasitost. Nicméně výrobce uvádí, že u modelu Niceboy RAZE 4 Origin se můžete z hudby těšit až 20 hodin bez potřeby nabíjení při hlasitosti 50 %.

Je to pravda? Udávané hodnoty jsou totiž jedna věc, ale realita bývá většinou odlišná. Nás ovšem výdrž baterie velice potěšila. Testovali jsme repráček při 50% hlasitosti na rockové hudbě po dobu 17 hodin bez potřeby nabíjení.

Pokud ovšem zapomenete svůj hudební zdroj nabít, nezoufejte, hudbu můžete přehrávat i během nabíjení zařízení. Pokud ale potřebujete vyrazit s přenosným reproduktorem ven, je nutné ho nabít předem. A jak dlouho se tento model nabíjí? Přibližně 5–6 hodin, což není tak skvělé číslo. V rychlosti nabíjení si některá konkurence vede mnohem lépe.

niceboy raze 4 origin recenze a test

Kvalita zvuku – 9,5/10

A určitě vás bude zajímat i samotná kvalita zvuku. Recenzovaný Niceboy RAZE 4 Origin nabízí frekvenci 70 Hz – 18 kHz, citlivost ≥75 dB a vysoký výkon 20 W. Tato kombinace zajistí silný zvuk v každé situaci – v místnosti i venku na zahradě. Musíme uznat, že tento model hraje opravdu skvěle!

RAZE 4 Origin má také rádio!

Výšky i vokál nabízí perfektní zvukový zážitek a vyladěné jsou i výrazné basy díky funkci MaxxBass. A pokud by vám přeci jen zvuk nestačil, pomocí funkce True Wireless můžete propojit 2 reproduktory, čímž získáte ještě lepší prostorový zvuk pro maximální hudební prožitek.

Příjemně nás překvapila také funkce rádia. Reproduktor má zabudovanou anténu, která umožní poslech rádia s frekvencemi 87.5 MHz – 108 MHz.

přenosný reproduktor

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na internetu jsme našli vesměs kladné recenze. Většina uživatelů chválí silný výkon, dlouhou výdrž baterie, voděodolné provedení, elegantní moderní vzhled a také příznivou cenu.

Závěrečné hodnocení

9.1

Perfektní

Přenosný reproduktor Niceboy RAZE 4 Origin je skvělou ukázkou, že za málo peněz můžete mít hodně muziky. Kromě elegantního moderního vzhledu oceňujeme kvalitní zvuk, voděodolnost a snadné ovládání.

Design a zpracování
9
Manipulace a ovládání
9.5
Výdrž baterie a doba nabíjení
8.5
Kvalita zvuku
9.5
Klady
  • Elegantní moderní design
  • Kompaktní rozměry
  • Kvalitní zvuk + rádio
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Vodotěsné provedení
  • Podpora microSD karty
Zápory
  • Delší doba nabíjení

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář