Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test Ninebot Kickscooter F40E

21. 9. 2021 aktualizováno

Recenze Ninebot Kickscooter F40ENáš tipTestado.cz

Do redakce k nám doputovala elektrokoloběžka Ninebot Kickscooter F40E by Segway, kterou si v současné době můžete koupit za cenu kolem 15 990 Kč. Během tří týdnů jsme jí pořádně naložili a otestovali. Dostala nás pohodlná jízda a efektní zrychlení. Je toho ale ještě víc. Čtěte naši recenzi plnou zážitků!

8.5

Skvělá

Během testů se elektrokoloběžka Ninebot Kickscooter F40E by Segway předvedla jako skvělý dopravní prostředek za super cenu. Pochvalu si zaslouží kvalitní zpracování, pohodlná jízda, výborné jízdní vlastnosti, bezpečností prvky a slušný dojezd. Doporučujeme!

Konstrukce a design
8.5
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
8
Výdrž baterie a nabíjení
9
Klady
  • Špičková konstrukce
  • Rychlé složení
  • Nosnost 120 kg!
  • Velmi pohodlná jízda
  • Slušný dojezd
  • Bohaté bezpečnostní prvky
  • Podpora mobilní aplikace (Android, iOS)
Zápory
  • Bez teleskopické vidlice

Obsah balení

Součástí krabice je mimo samotné elektrokoloběžky Ninebot Kickscooter F40E také nabíjecí adaptér, praktická redukce pro huštění pneumatik, imbusový klíč a šroubky pro sestavení. Nechybí návod v českém jazyce s obrázky a vysvětlením funkcí. Pro plnohodnotné používání elektrické koloběžky od Segway není nutné nic dalšího dokupovat.

Recenze Ninebot Kickscooter F40E - obsah balení

Konstrukce a design

Hned na začátek se hodí zmínit, že je konstrukce jednoduše řešená. Ovšem nikoliv na úkor kvality. O tom jsem se přesvědčil okamžitě po vybalení. Stačilo zašroubovat čtveřici šroubků přiloženým imbusovým klíčem a bylo hotovo. Sestavení trvá pouhých několik minut.

Pevný skládací mechanismus umožňuje praktické složení a rozložení ve dvou krocích. Během okamžiku můžete vyrazit na cestu, nebo elektrokoloběžku přenášet v jedné ruce. Její hmotnost činí 17,1 kg. Takový parametr se výborně projevil na nadstandardní nosnosti 120 kg – stroj tedy uveze i velkého „chlapáka“.

Výrobce cílil na vysokou míru bezpečnosti, což jednoznačně oceňuji a potvrzuji. Testovaná elektrokoloběžka F40E byla opatřena předními, bočními a zadními certifikovanými odrazkami E-MARK. Pro lepší viditelnost byla konstrukce osazena přední LED svítilnou bílé barvy, na protější zadní byla umístěna LEDka červená. Ta navíc plní funkci brzdového světla.

testy Ninebot Kickscooter F40E

Ani na kvalitní brzdy Segway nezapomněl. Ninebot Kickscooter F40E využívá na přední straně elektronickou EBS brzdu, na zadním kole potom kotoučovou brzdou o průměru 140 mm. Nutno říci, že je tento duální systém velmi účinný. Při brzdění je nutné se pořádně držet.

Celá konstrukce sedí na 10palcových bezdušových pneumatikách s dodatečnou vrstvou speciálního želé. Ta by měla minimalizovat riziko defektu a propíchnutí. Opomenout nesmím ani na barevný displej ve střední části řídítek. Je dobře čitelný a zobrazuje všechny důležitosti: rychlost, stav baterie a zvolený režim jízdy.

Rozhodně musím pochválit přítomnost mechanického zvonku. Ten máte vždy na dosah palce levé ruky. Podobně praktický je stojánek. Mimo praktičnosti se mi líbí jeho robustnost. Větší pohodlí potom zajišťuje rozměrná nášlapná deska s pogumováním. Pro komfortní jízdu nabízí dostatek prostoru.

Recenzovaná elektrokoloběžka F40E podporuje bezdrátovou technologii Bluetooth. Takovou možnost využijete pro spárování s aplikací Segway-Ninebot. Díky ní máte jasný přehled nad stavem vozítka, dobou jízdy, zbývající energií a ujeté vzdálenosti.

Moc se mi líbí možnost nahrávání trasy, kterou si poté můžete v klidu domova podrobně projít. Zároveň není problém komunikovat s jinými majiteli podobných elektrokoloběžek, sdílet fotografie a zážitky z výletů. Výborně!

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Ninebot Kickscooter F40E dokáže uhánět rychlostí až 25 km/h. Jedná se o nejvyšší povolenou rychlost. Maximální dojezd výrobce uvádí do 40 km. Obecně se tento parametr špatně měří, protože výrazně záleží na povrchu, trase, hmotnosti jezdce a jiných podmínkách. Na asfaltové cyklostezce jsem však téměř vždy dosáhl dojezdu kolem 35 km, tudíž s deklarovaným dojezdem souhlasím. Jak si totiž brzy povíme, baterii jsem nikdy nešetřil.

test Ninebot Kickscooter F40E - jízdní vlastnosti

O pohon elektrokoloběžky F40E se stará 350W motor s vysokou účinností, který umožňuje 20% stoupání. A opravdu – jeho síla je během jízdy znát. V prvé řadě motor skvěle zrychluje. Při pozastavení a následném „maximálním plynu“ se maximální rychlost dostaví během chviličky. Občas jsem až žasl, jakým způsobem může takto lehký stroj akcelerovat. Na cyklostezce – až na pár výjimek – předjíždíte 99 % jezdců.

Výkon (tedy plyn) se přidává pomocí páčky při pravém palci. Díky pogumovanému povrchu je stisk jistý, přičemž ani po hodinové jízdě mne prst nikdy nebolel. Páčka reagovala na povel vždy svižně a bez prodlev. Tady bych opětovně vychválil kvalitní konstrukci. Její bytelné zpracování je na jízdě prostě znát.

test Ninebot Kickscooter F40E - jízdní vlastnosti

Na stylu jízdy a spotřebě se přímo promítá zvolený jízdní režim. K dispozici jsou celkem tři: úsporný režim (ECO), standardní režim (D) a sportovní režim (S). V drtivé většině jsem používal sportovní režim, který je logicky nejrychlejší. Pokud ale míníte ušetřit baterii a prodloužit dojezd, můžete sáhnout po úspornější jízdě. Rovněž potěší mód chodce.

Aktuálně zvolený režim se zobrazuje na displeji. Na obrazovce zároveň uvidíte zapnutá světla a stav baterie. Pakliže opomenu chytrý mobil, veškeré funkce elektrokoloběžky se ovládají pomocí mechanického tlačítka ve spodní části displeje.

test Ninebot Kickscooter F40E - test jízdy

K jízdním vlastnostem musím zmínit skutečnost, že si u elektrokoloběžky Ninebot Kickscooter F40E nelze nastavit výšku řídítek. Při svých 181 cm výšky jsem ovšem neměl s pohodlím absolutně problém, podobné zkušenosti hlásila také moje o 15 cm nižší drahá polovička. Je nicméně jasné, že teleskopická řídítka mohou někomu přijít vhod.

Kategorii bych uzavřel hodnocením jízdních vlastností. Nutno dodat, že se testovaný model chová výtečně. Klasická asfaltová cesta je pro F40E procházka růžovým sadem, přičemž ani zámková dlažba nepředstavuje vážnější obtíže. Pochvalu si zaslouží také skvělé vyvážení a dobře vybalancované těžiště. Občas jsem vlastní nepozorností najel na hrbol nebo menší obrubník, ale ani jednou jsem z koloběžky nespadl.

Nepohodlí se dostaví až na nezpevněných cestách plných kamenů. Právě tady se naplno promítne absence odpružení přední vidlice.

Jízdní vlastnosti tohoto stroje jsou zkrátka perfektní! Momentálně testuji také el. koloběžku jiné značky a onen rozdíl je zde skutečně znát…

Výdrž baterie a nabíjení

Hned na úvod prozradím, že je recenzovaná elektrokoloběžka Ninebot Kickscooter F40E by Segway skvělá na delší jízdy. Mohu ji zároveň doporučit jako spolehlivý prostředek pro cestu do práce nebo za kamarády.

Energii modelu F40E dodává chytrá baterie s kapacitou 10,2 Ah. Na úsporný provoz dohlíží Battery Management Systém (BMS), který dbá, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání energií. Dojezd se v mém případě průměrně pohyboval kolem 35 km. Vždy jsem však využíval sportovní režim a rozhodně jsem se nesnažil baterii šetřit. Při klidnější jízdě, třeba za využití úspornějšího režimu, se přiblížíte ke 40 km.

Pokud by snad došlo k přehřátí, na displeji se probudí varovná kontrolka. Určitě skvělá věc, která může zabránit poškození. Ačkoliv jsem dával el. koloběžce pořádně zabrat, k přehřátí nikdy nedošlo. A to jsem jezdil na plný výkon v letních vedrech a na rozpálených cestách.

Recenze Ninebot Kickscooter F40E - testy jízd

Jak jsme si řekli na začátku, součástí balení je nabíječka. Ta zvládne baterii dobít za zhruba 6,5 hodin. O stavu nabití vás informuje displej v rámci pěti dílků, případně se můžete informovat přes váš mobilní telefon v rámci aplikace. Až dojde k plnému nabití, displej a celá koloběžka se vypne. Výrobce nicméně nedoporučuje baterii vybíjet zcela. Ideální je nabíjet kdykoliv to bude možné. Pro nabíjení stačí připojit kabeláž do nabíjecího portu v horní části nášlapné desky. Port je opatřen gumovou záslepkou.

Výdrž testované elektrokoloběžky Ninebot Kickscooter F40E hodnotím výborně. Skutečný dojezd je skvělý, tudíž mne nikdy neomezovala. A pokud by vám dojezd cca 35–40 km snad nestačil, zřejmě pro vás nebude tato cenová kategorie vhodná.

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 25 km/h
Výkon 350 W
Dojezd 40 km
Kapacita baterie 10,2 Ah
Rychlost dobíjení 6,5 hod.
Hmotnost 17,1 kg
Nosnost 120 kg
Průměr kol 10″

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (98 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Petr (19. 10. 2022 14:10)

Koupil jsem si tuto kolobezku a jsem sklamany na plne dobiti ujedu maximalne 10.4 km po rovne ceste vazim 91kg a kopecnezvlada vubec!

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (26. 10. 2022 11:10)

Dobrý den, doporučuji možná reklamovat. Tuto koloběžku mám doma a jsem velmi spokojen. Do strmějších kopců je ale slabší, to máte pravdu.

Odpovědět
Uživatel
Pavel hrdlicka (25. 6. 2022 13:06)

Mám dotaz zda li jde u modelu F40 odblokovat rychlost . Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (27. 6. 2022 06:06)

Dobrý den, takové úpravy nejsou ze zákona povoleny + se tím ničí motor. Nedoporučuji :)

Odpovědět
Uživatel
Michal (7. 2. 2022 17:02)

Dobrý den. V recenzi jste se zmiňoval, že akceleraci má dobrou, ale na jiných portálech se objevují názory, že akcelerace je o dost horší než např. u Xiaomi Pro 2. Je spíše taková pozvolná, a na 25 km/h potřebujete nejméně 7-8 sekund. Jaký je prosím Váš názor na tuto informaci? Nebylo by v tom případě lepší koupit Ninebot MAXG30 LE, která stojí podstatně levněji, má prakticky stejná specifika jako F40E, a u které se výše zmíněné skutečnosti údajně neprojevují?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (12. 2. 2022 08:02)

Dobrý den, akceleraci změřenou nemám, nicméně jsem byl absolutně spokojený. Jak sám uvádíte, obě koloběžky mají "stejné parametry", takže si osobně myslím, že na tom budou po této stránce stejně. Tedy můj názor je: pokud řešíte pouze akceleraci (v porovnání s těmito modely), kupte si levnější model, který uvádíte.

Odpovědět
Uživatel
Filip (16. 10. 2021 18:10)

Dobrý den, mám ji jeden den a za sebou dvě krátké zkušební jízdy. Je normální, že po cca 6km jízdě šla baterie z plného nabití na 63 procent? Je pravda, že vážím cca 86kg + oblečení a taky jsem zkoušel dva solidní kopečky, ale takhle by to rozhodně nebylo tolik obdivovaných cca 35km já mám obavu, že v podobném terénu budu rád za dojezd 20 km....a asi nikdo nejezdí výhradně po rovné cyklostezce...jinak souhlas co se týče pohodlí - vážně příjemná jízda

Odpovědět
Uživatel
Martin Z (7. 4. 2022 07:04)

Ahoj Ano je to úplně normální. Při tebou udávané ztrátě 30% za 6km by znamenal dojezd asi 20km, což při tvém váze a tvém terénu dává smysl. Koloběžka má maximální dojezd 40km "PŘI IDEÁLNÍCH PODMÍNKÁCH" to jest rovinka, 20km za hodinu rychlost a jezdec o váze asi 65kg.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (17. 10. 2021 19:10)

Dobrý den, výdrž baterie se výrazně odvíjí od spousty faktorů, kromě stylu jízdy a hmotnosti jezdce závisí také na teplotě okolí a terénu. Těžko říci, zda po 6 km jízdy je stav baterie 63 % v pořádku, to takhle na dálku neposoudím. Navíc prvních 27 % baterie např. může "zmizet" rychleji než další zbytek... Co se týče stylu jízdy a cest. Tato koloběžka není určena do terénu ani do náročných podmínek. Od toho jsou terénní modely s vyšším výkonem a odlišnou konstrukcí. Tento model se hodí na klidnou a komfortní jízdu. Kopeček zvládne, resp. určité stoupání, ale je ideální na klasické cyklostezky s asfaltem. K zachování co nejdelšího dojezdu se je třeba ke koloběžce chovat. Je to tak se vším. S autem také můžete ujet 50 km za 5 litrů, nebo také stejnou trasu za 15 litrů. S mobilem také vydržíte dva dny, nebo také 6 hodin. U těchto strojů je to stejné. Největším žroutem jsou samozřejmě kopce, kde dostává baterie pořádně zabrat, protože motor jede naplno. Netvrdím, že je tento model zázračný, nicméně jsem jej testoval měsíc a vím, co umí. Výdrž má určitě super :)

Odpovědět
Uživatel
Jura (22. 9. 2021 20:09)

Zajímal by mě tempomat

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (23. 9. 2021 05:09)

Dobrý den, tempomat tento stroj nemá. Mohu vás ale ubezpečit, že i při delší jízdě, např. hodinu a déle, vás palec bolet nebude.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář