Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test elektrokoloběžky Nitro scooters Cruiser 1900 Plus

19. 3. 2022 aktualizováno

Recenze a test elektrokoloběžky Nitro scooters Cruiser 1900 PlusVítěz testuTestado.cz

Terénní elektrická koloběžka Nitro scooters Cruiser 1900 Plus patří mezi výkonné modely do nejtěžších podmínek. Disponuje silným motorem (1 900 W), velkými koly (11,5 “) a robustním odpružením. Potěší praktický sedánek a LED osvětlení. Více podrobností se dočtete v naší recenzi.

Hodnocení elektrokoloběžky Nitro scooters Cruiser 1900 Plus

7.3

Velmi dobrá

Náročným jezdcům doporučujeme elektrickou terénní koloběžku Nitro scooters Cruiser 1900 Plus. Ta zaujme výkonným motorem, vysoce kvalitní konstrukcí, účelně řešeným odpružením, rekuperací a slušným dojezdem (dle kategorie).

Konstrukce a design
8
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
7
Výdrž baterie a nabíjení
7
Klady
  • Vysoký výkon
  • 11,5" terénní kola
  • Rekuperace
  • Nosnost až 120 kg
  • Pevná konstrukce
  • Přídavné sedlo
Zápory
  • Hmotnost 45 kg
  • Průměrný dojezd
  • Dlouho se nabíjí

Konstrukce a design

Nitro scooters Cruiser 1900 Plus je oblíbená terénní elektrická koloběžka, která zaujme vysokým výkonem a terénní úpravou. Pojďme se podívat, co přesně nabízí.

V prvé řadě vypíchněme dvojité přední odpružení, díky kterému zdoláte těžké terénní nerovnosti. U předních i zadních tlumičů si není problém nastavit tuhost.

Testovaná terénní el. koloběžka Nitro byla obuta do značkových pneumatik značky Kenda a CST (lze si vybrat). Ty jsou proslulé vysokou kvalitu, přilnavostí a dlouhou životností. Velikost 11,5 palců o něčem svědčí. Překonáte takové překážky, na které si jiné modely ani netroufnou.

Za pozornost dále stojí patentovaný set odnímatelného sedla. Tento systém je robustní a brání nežádoucímu hýbání do stran. Nitro scooters Cruiser 1900 Plus disponuje novým systémem napínání řetězu, který nevyžaduje časté dotahování. Také údržba je proto rychlá.
Konstrukce a design - Nitro scooters Cruiser 1900 Plus

Z bezpečnostních prvků zmíníme kvalitní LED osvětlení. Elektrokoloběžka Nitro vlastní integrované osvětlení na přední i zadní straně. Spotřeba diod je prakticky nulová, tudíž nezkracují výdrž baterie. Samozřejmostí jsou špičkové brzdy, kde hrají prim nerezové kotouče a destičky z tvrdé směsi.

Převoz a uskladnění hodnoceného modelu je snadný. Postačí stlačit páky a během okamžiku je hotovo. Přítomné baterie lze vyjmout, čímž je uskladnění zase o něco jednodušší.

Jelikož mluvíme o výkonné elektrokoloběžce do terénu, nikoho asi nepřekvapí vysoká hmotnost. Nitro scooters Cruiser 1900 Plus váží poctivých 45 kg. Vyšší hmotnost částečně kompenzuje nosnost 120 kg.

Konstrukce a design - Nitro scooters Cruiser 1900 Plus

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Terénní elektrokoloběžka Nitro scooters Cruiser 1900 Plus vlastní výkonný 1 900W motor. Taková hodnota je schopna dosáhnout rychlosti až 45 km/h. Velkou výhodou je také schopnost vyjet strmé kopce a zdolávat terénní nerovnosti.

Během jízdy si vybíráte mezi 3 režimy výkonu. Můžete zkusit nejvyšší výkon, nebo naopak spořivý ECO režim. Přítomná rekuperace KERS (Kinetic Energy Recovery System) zvládne dojezd navýšit až o 2 až 3 km. Zároveň zajišťuje progresivní nárůst síly v závislosti na rychlosti a šetří brzdný systém a baterii.

A jak je na tom tento model s dojezdem? Za ideálních podmínek ujedete na jedno nabití až 28 km!

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Výdrž baterie a nabíjení

Recenzovaná elektrokoloběžka do terénu Nitro scooters Cruiser 1900 Plus ke svému pohonu využívá baterii s kapacitou 12 Ah (576 Wh, 48 V). Konkrétně se jedná o sadu 4 ks 12V článků. Jak jsme si řekli výše, dojezd se pohybuje kolem 28 km. Rozhoduje hmotnost jezdce, zvolený režim výkonu, povrch a další proměnné (např. teplota aj.).

Doba nabíjení baterie je delší. Může trvat až 8 hodin. Nabíjet je tedy nejlepší večer, kdy nebudete jezdit.Výdrž baterie a nabíjení

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 45 km/h
Výkon 1 900 W
Dojezd až 28 km
Kapacita baterie 12 Ah
Rychlost dobíjení 4–8 hod.
Hmotnost 45 kg
Nosnost 120 kg
Průměr kol 11,5″

Nejlepší modely na srovnávači cen Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (46 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář