Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Mobilní telefony

Recenze Nokia 3310 (2017)

24. 8. 2017 aktualizováno

Legendární mobilní telefon Nokia 3310 zná snad úplně každý. Zatímco současní pětatřicátníci na tento starodávný kousek vzpomínají s notnou dávkou nostalgie, ti mladší o něm určitě alespoň něco zaslechli. Nikoliv slova hanlivá, ale pouze a jenom chválivá. Aby ne, vždyť šlo o jeden z nejvydařenějších telefonních přístrojů let dávno minulých. Jednoduše řečeno: kdo měl Nokii v kapse, měl to nejlepší.

 • Hledáte malý telefon? Mrkněte na náš výběr zde.

Bez pár roků uběhla téměř dvě dlouhá desetiletí a na pulty obchodů dorazila Nokia 3310 podruhé. Ne však v původním znění, ale v novém designovém hávu. Pravda, příliš toho neumí a není úplně nejlevnější, ovšem i tak vzbudila obrovský zájem. Prodejní čísla sice nemáme, nicméně tohle tvrzení dokládají vyprázdněné obchodní sklady.

Model Nokia 3310 se prodává za částku kolem 1 600 Kč (08/2017). K mání je naše verze Dual SIM a rovněž i Single SIM. Pořizovací cena nepatří mezi ty nejmenší, tedy v rámci „hloupých“ tlačítkových telefonů. Zákazníci si ale neplatí za něco výjimečného, ale pár stokorun navíc investují za design a vlastně můžeme říci legendární značku. Vybírat můžete z typické modré barvy, dále žluté, šedé a černé. Na nás zbyla poněkud extravagantní oranžová barva.

Slyšíme to stále a pořád dokola: „Používám telefon pouze na volání a psaní SMS zpráv.” Není ani divu, protože uživatelů tlačítkových mobilních telefonů je stále dost: hrubým odhadem jde asi o 8 procent. Právě na ně je Nokia 3310 zaměřena. Prostřednictvím recenze jsme se tedy snažili dosáhnout odpovědi na otázku: Je nová Nokia vhodná pro volání a SMS zprávy?

Obsah balení

Uvnitř úzkého papírového balení najdete mobilní telefon Nokia 3310, nabíječku s napevno zafixovaným přívodním kabelem s koncovkou microUSB, plastová sluchátka pro nekvalitní poslech a příručku v českém znění.

Nokia 3310 - obsah balení

Design a zpracování – 8,5/10

Asi nic nepokazíme, když hned na začátku prozradíme, že estetická stránka je vůbec nejsilnější zbraní nové Nokie. Telefon váží kolem 80 gramů, přičemž na délku měří skoro 12 cm, na šířku kolem 5 cm a hluboký je něco málo přes 1 cm. Rozměrově je tak Nokia 3310 drobotinká, což vidíme jako výhodu. Přístroj schováte do dlaně a nemusíte mít strach, že vám během chůze nebo jiné činnosti vypadne. I když je jeho povrch hladký, díky malým rozměrů se dá tělo dlaní a prsty obejmout bezpečně ze všech stran.

Tělo telefonu se skládá ze dvou hlavních dílů: čelního panelu a zadní části. Zadní kryt jde pomocí šikovných rukou a trochy cviku sejmout. Pod krytem se nachází vyjímatelná baterie a prostor pro vložení dvou kusů nanoSIM karet a jedné paměťové karty typu microSD. Chválím hlavně to, že obě části sedí jako přibité a nikdy se mi nestalo, že by se některá z nich odchlípla.

Telefon sice nevlastní žádnou účinnou ochranu, nicméně na omak působí pevně a bytelně. Po mírném zatlačení se sice ozývají různé pazvuky, což je způsobeno použitými levnými materiály, nicméně žádná z částí se ani nehne. Výborná je i manipulace. Telefon se pohodlně drží a práce s ním je naprostá balada. S jednou rukou obsloužíte vše, co přístroj nabízí. Také materiál je na omak nadmíru příjemný. Jde sice o plast, ale jeho hladké opracování se líbí každému, kdo tohoto drobka dostal do rukou. A že jich bylo… Na remake nové legendy si chtěl sáhnout prostě každý.

Ovládání

Čelní straně jasně vládne 2,4“ velký nedotykový displej, nad kterým je vyraženo logo Nokia. Hned na logem je pak provrtán otvor reproduktoru. Pod obrazovkou je k vidění široká paleta mechanických tlačítek. Ovládání je vlastně rozděleno do režie tří tlačítek. Úplně vlevo je tlačítko pro vytáčení hovorů a potvrzování, uprostřed je joystick, který zvládá až pět různých možností stlačení, přičemž zcela vpravo je pak tlačítko pro ukončení hovorů a tlačítko zpět.

Nokia 3310

Všechna ovládací tlačítka reagují přesně a jejich pochopení zvládne i naprostý začátečník. Není ani potřeba zjišťovat, co jaké tlačítko umí a k čemu je vlastně určeno. Stačí sledovat obrazovku a ta svého uživatele sama instruuje, co mají pro požadovaný úkon zmáčknout. Problém ovšem může nastat u majitelů s většími prsty. Ti nemusí na prostřední čtvercové tlačítko joysticku dosáhnout a jeho ovládání se může stát nepohodlným. Majitelům menších prstů ale tlačítková manipulace problémy dělat nebude. Ba naopak, je příjemná a intuitivní.

Pod ovládacím panelem je rozeseto klasické tlačítkové stromořadí. Tlačítka jsou od sebe dostatečně vzdálena natolik, aby se ovládala plynule a bez přehmatů. Všechna jsou dokonce podsvícená příjemnou bílou barvou, což vypadá moc hezky ve dne i v noci. S ovládáním jsem byl tedy spokojen a nemohu mít žádné výtky. Stejně tak je pohodlné psaní SMS zpráv, kde jsem si po dlouhých letech vyzkoušel funkci T9. Ta mi při psaní krátkých textovek dobře pomáhala.

Boční strany telefonu jsou holé, zatímco horní hrana ukrývá zdířku pro nabíjení a protější zase otvor pro 3,5 mm jack. Vedle kulatého otvoru je i kousek vykrojení pro pohodlné sundání zadního krytí. Sundávání zadního krytí není úplně snadné, ovšem lepší tohle, nežli viklající se a netěsnící kryt. Pokračujme ale dále zády, na nichž se roztahuje nevyčnívající 2 Mpx fotoaparát a LED blesk. Nad objektivem je ještě trojice oválných otvůrků hlavního reproduktoru a téměř uprostřed je vyraženo logo Nokia.

Displej – 8/10

Zobrazovací plochou je mírně zakřivená 2,4 palcová polarizovaná obrazovka. Ta je samozřejmě nedotyková a její kvalita není rovněž kdovíjak valná. Rozlišení a počty barev se nepočítají na tisíce a miliony, ale na stovky. Konkrétně budete hledět do rozlišení o parametrech 320 x 240 pixelů, na kterých bude k vidění kolem 65 tisíc barev.

To není zrovna moc, ale víte co… K čemu větší rozlišení a na co více barev? Telefon by je prostě nevyužil, a tak nelze takto nízké hodnoty brát mezi stěžejní mínusy. V říši tlačítkových telefonů jde o běžný standard, se kterým všichni tak nějak počítají. Pro nás je důležitější slušná čitelnost a dostatečné pozorovací úhly, což Nokia 3310 2017 umí a zvládá dobře.

Nokia 3310

Možná až překvapivě dobře se text čte i na přímém slunci. Obrazovku si můžete i v rámci mezí uzpůsobit. Ladit lze intenzitu osvětlení a čas podsvícení, jehož maximální délka je 120 sekund. Takovou úsměvnou groteskou je pak kolonka pro zapnutí vylepšení barev. V základu displej nabízí přehled vložených SIM karet, v pravém horním rohu aktuální stav baterie, přičemž uprostřed hodiny a datum.

Náš tip

Pokud hledáte vhodný telefon pro vaši babičku a dědečka, zkuste náš výběr nejlepších telefonů pro seniory. Článek obsahuje několik skvělých mobilů a důležité rady a tipy, jak takový přístroj dobře vybrat.

Hardware a výkon – 7,5/10

Nová Nokia 3310 vlastně ani není nová. Jistě, takový designový kabátek jsme tady ještě neměli, ovšem po stránce technické se jedná o prakticky totožný přístroj jako stařičká Nokia 222. Ostatně recenzovaný model se ani příliš neliší od zhruba desítky starších mobilních přístrojů Nokia. Stejně jako ony se totiž i ta nová řadí do Nokia Series 30+. Rozdíl je ovšem v tom, že zatímco ostatní telefony z této série stojí několik stovek, Nokia 3310 stojí podstatně víc.

Po stránce výkonností nelze nové Nokii nic vytknout. Její interní systém je plynulý a pohotový, všechna gesta plní správně a rychle. Na nic nečekáte a o zdlouhavém načítání nemůže být ani řeč. Ostatně není ani důvodu. Systém je absolutně jednoduchý a nenáročný, bez zadýchání zvládne i nainstalovanou hru Snake. Není to sice ten starý dobrý „had“, jak jsme ho všichni znali, ale i tak jeho přítomnost potěší. Pokud jde o přehřívání, žádné teplotní výkyvy jsem nezaznamenal.

Nokia 3310

Jen škoda, že podobných her není nainstalovaných víc. Přes aplikaci si sice lze dodatečně stáhnout nějaké další hry, ovšem ty nejsou zadarmo. A řekněte sami, kdo by v době Androidu platil desítky korun, když jsme zvyklí na hry zdarma?

Spojený jsem nebyl ani s reproduktorem. Na uslyšení příchozích hovorů je sice dostatečný, ovšem jeho kvalita není příliš dobrá. Při větší hlasitosti chrastí a chrčí. V případě monotónního vyzvánění by to ani tak nevadilo, ovšem hůře se poslouchají hudební soubory formátu MP3 a rádio. I tyhle platformy Nokia 3310 podporuje. Kvalita reproduktoru určeného pro poslech volaného je průměrná, nicméně dosti hlasitá. Při zesílení sice chrastí, ovšem volaného jde dobře slyšet. I při procházce hlučnými městskými ulicemi si nemusíte dělat starosti, že protistranu neuslyšíte.

Po zapojení sluchátek automatické vyhledávání většinou samo našlo několik dostupných stanic, což je sám o sobě velký úspěch. Jejich poslech ale nebyl příliš zdařilý, chrčící reproduktor zkrátka nepředvádí nic moc kvalitu. V případě MP3 souborů narážím na problém úložného prostoru. Jeho velikost je pouhých 16 MB, což je na dnešní dobu nedostačující minimum.

Budoucím majitelům nové Nokie jednoznačně doporučuji zakoupit si paměťovou kartu, s jejíž pomocí je možné uložiště rozšířit až o 32 GB. Nejde ani tak o hry, ale spíše o fotografie. Pokud byste totiž nedali na naše rady a fotografické vášni se věnovali i přes nezakoupení paměťové karty, můžete počítat ani ne s desítkou fotografií. Pak vám bude scházet místo a budete mít po radosti.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 9/10

Nová Nokia 3310 vlastní akumulátor o kapacitě 1200 mAh, což je v porovnání s obdobnou konkurencí slušný nadstandard. Když k nám telefon dorazil, baterii jsme energeticky napojili na maximum a s úplným klidem nám vydržela skoro deset dní. Pokud bychom tuto Nokii využívali jako běžný uživatel, čili občas nějaký ten hovor a SMS, baterie by bezesporu vydržela klidně dva týdny, možná i déle. Výrobce ostatně slibuješ až měsíční výdrž, což je ale trošku přitažené za vlasy.

Nokia 3310

Ať už je ale pravda jakákoliv, baterie je silný držák a vydrží skutečně hodně dlouho. Zhruba dvou až dvou a půl hodinový nabíjecí proces je tak občasnou záležitostí, která vám nebude nikdy na obtíž. Je na druhou stranu pravda, že akumulátor vlastně nemáte ani jak vybít. Zatímco chytřejší smartphony nabízejí nepřeberné množství zábavy a možností, Nokia 3310 toho zase tak moc neumožňuje. Jistě, had a nějaké ty pixelové hříčky na chvíli zabaví, nicméně spíše půjde o jednotky hodin, nežli dny a týdny.

Pro telefonování a psaní SMS zpráv je baterie skutečně nadstandardní a s jejím vybitím si nemusíte lámat hlavu. Pokud si budete dávat jenom trochu pozor, nikdy se vám nestane, že se akumulátor v nevhodnou dobu vybije. Nokia 3310 je ideálním telefonem pro mladé, ale i starší lidi, kteří nemají čas ani náladu hlídat energetickou dostatečnost.

Fotoaparát a kamera – 3/10

Zatímco většina chytrých telefonů vlastní fotoaparáty dva, u tlačítkových telefonů tohle nepsané pravidlo neplatí. Většina má pouze jediný fotoaparát, což je případ přístroje Nokia 3310. Kamera má hodnotu 2 Mpx, přičemž svojí výstupní kvalitou nikoho příliš neoslní.

Více fotografií v originální kvalitě najdete tady

Pořízené fotografie v rozlišení 1600 x 1200 pixelů jsou nehezké a neostré. Stejně tak videa jsou trhaná a celkově nepoužitelná,  o čemž svědčí pramalé rozlišení 320 x 240 pixelů. Na nahrávkách je ve velkém zastoupen i šum, který vzniká držením telefonu při natáčení. Přítomný blesk sice bliká, ovšem je prakticky k ničemu. Foto výbavu berte u tohoto modelu spíše jako nemastný a tuze neslaný doplněk. Na vyfotografování poznámek, stavenišť a třeba dopravních nehod stačí, ovšem na rodinné fotografie do alba určitě ne.

Hlavní fotoaparát má kupodivu i drobnou softwarovou podporu. Přítomný blesk lze nechat vypnutý, je dovolena manipulace s jasem, noční režim a dokonce je k mání i několikero fotografických efektů – šedá, sépiová, zelený nádech a převrácení barvy. K výběru je i samospoušť, která se ale hůře využívá, protože telefon sám o sobě na rovném podloží nestojí. A opřít tento kluzký a zaoblený telefon je téměř nadlidský výkon.

Fotografování a natáčení není pro novou Nokii chutný šálek čaje, ale spíše nezáživnou záležitostí nevalné kvality. Déle trvá i ukládání pořízených snímků, přičemž ani možnost menšího zoomování výsledné bodování nezachrání.

Systém a konektivita – 7/10

Operační systém tlačítkového modelu Nokia 3310 vlastní všechny nezbytnosti, které může správný telefonista potřebovat. Ať už je to protokol volání, přes kontakty až po zprávy. Jednotlivé položky jsou přehledné a nikdo by se mezi jmény a čísly ztratit neměl.

Krom telefonických položek je k dispozici i složka s pořízenými videi a fotografiemi. Nechybí ani poznámky, kalendář, kalkulačka, budík a třeba záznamník. Rekordér pro zachycení důležitých poznámek stačí, ovšem nějaké jiné využití nemá. Na delší vzdálenost zvuk nezachytí a s tichou mluvou téže zápasí.

K dobru je i volba správy souborů, která zastupuje manipulaci s interním úložným prostorem telefonu a paměťovou kartou. Nad všemi soubory tak máte přehled. Pokud jde o konektivitu, telefon podporuje 2G pro volání a odesílání SMS zpráv včetně Bluetooth. S navázáním kontaktu s jinými telefony jsem měl povětšinou dosti problém. Hlavně úplně na začátku, kdy se mi recenzovanou Nokii ani nepodařilo najít.

S telefonem Nokia 3310 se můžete dokonce připojit i na internet. Nejedná se ale o surfování v dnešním podání, ale o zastaralý způsob hledání a ovládání. Jako poslední krizovka možná, jako plnohodnotný pomocník ale v žádném případě. Ještě neopomeňme složku Extra, která obsahuje odpočítávání, stopky, svítilnu a známý převodník teplot, hmotnosti, délek, ploch, objemů a finančních měn.

Telefon v sobě ukrývá docela slušný základ, za něž se stydět nemusí. Možná bych ale trošku zapracoval na vizáži jednotlivých složek. Ani po dvou týdnech jsem si na jejich podobu nemohl zvyknout a hlava mi stále nebrala, co vlastně znamenají. Při listování jsem tedy sledoval spíše jejich nadpisy.

Alternativy k Nokia 3310

O něco levnější variantou recenzovaného telefonu je avizovaná Nokia 222, kterou si můžete pořídit za částku okolo 1 500 Kč (08/2017). Má prakticky stejné parametry, jako letošní Nokia 3310, ovšem kapacita baterie je se svými 1100 mAh o něco menší. Každopádně si budete moci užívat FM rádio, Bluetooth, 2 Mpx fotoaparát a barevný displej. Určitě jedna z vhodných a levnějších variant, na kterou se můžete podívat.

Jako dražší variantu navrhujeme oblíbený tlačítkový telefon Evolveo StrongPhone X3, který má co nabídnout. Kromě FM rádia, 2 Mpx fotoaprátu a třeba Bluetooth tohle Evolveo podporuje dokonce i Wi-Fi a síť 3G. Jeho hlavní předností je zejména vysoká odolnost, kterou zajišťuje certifikace IP68. Telefon tak odolá prachu a metrové hloubce po dobu 30 minut. Ostatně i samotný outdoorový vzhled se mnoha uživatelům líbí a není vůbec na škodu. Výletníkům přijde vhod i extra výkonná svítilna. Evolveo StrongPhone X3 se dá koupit za 2 300 Kč (08/2017).

Náš tip

Další alternativy najdete mezi nejlevnějšími telefony nebo mobily s tlačítky.

Závěrečné hodnocení

7.1

Velmi dobrý

Zmodernizovaná verze legendární mobilní pecky Nokia 3310 se nám celkově líbila. Telefon se krásně drží a hezky se s ním pracuje. Nadstandardní energetická výdrž potěší a možnost Dual SIM se vždycky hodí. Škoda jen vyšší ceny a nekvalitního fotoaparátu.

Design a zpracování
8.5
Displej
8
Výdrž baterie
9
Fotoaparát a kamera
3
Systém a konektivita
7
Klady
 • Krásný design
 • Kompaktní rozměry
 • Příjemný povrch
 • Pohodlné ovládání
 • Svižný systém
 • Nadstandardní výdrž
 • FM rádio
 • Dual SIM
Zápory
 • Vyšší cena
 • Konstrukce chrastí
 • Pro některé menší joystick
 • Téměř nepoužitelný fotoaparát
 • Malé interní uložiště

Nejprodávanější mobilní telefony

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Zora (10. 1. 2020 13:01)

Uvažuji o koupi, ale ví někdo, zda splňuje VŠECHNY tyto požadvky: -2000 kontaktů -automatický zámek kláves -SMS rozděleny na přijaté a odeslané?

Odpovědět
Uživatel
Božena Melicharová (12. 7. 2019 09:07)

Dobrý den, po připojení USB kabelu k telefonu Nokia 3310 a k počítači, se otevře tabulka PC Nokia Suite, která hlásí, že zařízení je připojeno v nekompatibilním režimu. Tudíž nemohu nahrát pořízené fotografie do počítače. Prý pomůže Blutooth . Ale tomu nerozumím. Prosím o informaci a radu, jak tento problém vyřešit a kde se zařízení Bluetooth dostane koupit a jak to funguje. Děkuji za jakoukoliv podrobnou radu, jsem v této oblasti začátečník. Božena M e l i c h a r o v á

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (18. 7. 2019 20:07)

Dobrý den, jaký počítač máte? Pokud notebook, je nutné zapnout Bluetooth (to je bezdrátová technologie na přenos dat). Poté je nutné telefon v počítači schválit/potvrdit.

Odpovědět
Uživatel
Pavka (27. 3. 2019 07:03)

Hodně zoufalá parodie na Nokii. Nemá ani to nejzákladnější co má každej ortodoxní Nokiář zarytý hluboko v hlavě-zamykání klávesnice MENU/hvězdička. Pohyb prstem byl tak přirozenej jako když člověk dýchal. A tělalo to Nokii Nokiií. Nokia je mrtvá a s ní doby kdy svět za něco stál.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (28. 3. 2019 07:03)

Dobrý den, staré dobré časy jsou už pryč. Stará dobrá 3310 mi také utkvěla v paměti :)

Odpovědět
Uživatel
ovat na internet, potřebuji Messinger přes Face book. Děkuji (13. 3. 2019 12:03)

spíše dotaz: je možné nějak se připojit k internetu, potřebuji Messinger

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (14. 3. 2019 08:03)

Dobrý den, ano, telefon podporuje 3G síť. Počítejte ale s velmi omezeným použitím a nízkou rychlostí. Nokia 3310 2017 není telefon určený pro surfování a plnohodnotné využívání aplikací.

Odpovědět
Uživatel
Pepik (18. 5. 2018 14:05)

Dostal jsem nokiu 3310, MMS které jsem dostal jsou v miniatúrne velikosti, poradtě jak je zvětšit Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (21. 5. 2018 19:05)

Dobrý den, jedná se o známý softwarový problém výrobce. Bohužel Vám nezbude nic jiného, než čekat na opravu, která snad brzy přijde...

Odpovědět
Uživatel
Teror (27. 4. 2018 12:04)

NOKIA 3310 - automatický zámek klávesnice nemá. - zoom je při focení pouze digitální, při focení nejde vypnout zvuk a zaplý blesk kazí fotky při jakémkoliv světle. - není vhodná pro starší lidi - prostřední 5 směrné tlačítko (nevím proč je vyrobeno ze dvou kusů, asi aby tam časem spadlo víc bordelu) je hodně malé, při delším užívání budete mít otlačené prsty. - má kalendář který je fakt nepoužitelný (max 25 záznamů,nelze zapisovat do prošlého data, nelze přesouvat zápisky, nelze nastavit typy zápisů-např narozeniny, poznaámka apod) - zmizela možnost nastavení ostatních tlačítek (nastavitelné je jen jedno) - neposkytuje možnost výběru jiných než přednastavených tónů pro vyzvánění ani pro příjem zpráv ani pro budík - neposkytuje možnost výběru barevných stylů - ikony v menu jsou vždy bílé - nová hra had je fakt na nic. nefungují v ní klávesy s čísly 7 a 9 a had se motá jako špína v kýblu - tento telefon není vhodný vůbec pro nikoho. + baterie + těch 12 kulatých klávesnic, ty hezky sedí pod prsty + vypadá jako komunikátor ze sci fi seriálu + ja vhodný pouze jako záložní mobil

Odpovědět
Uživatel
zatenka (13. 2. 2018 00:02)

Zkusili jsme vse, karty v jinem tel funguji bez problemu, do tel davame karty presne podle nakresu co je v tel nad slotem pro sd karty. Asi bude jediny reseni poslat na reklamaci. Kazdopadne dekuji za radu. :-)

Odpovědět
Uživatel
zatenka (9. 2. 2018 20:02)

dobrý den potřebovala bych poradit ohledně nokie 3310 a sd karty, do telefonu jsme dali 32, 16 a 2 gb sd kartu a ani jednu nám telefon nechce načíst, můžete nám nějak poradit co s tím? předen děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (12. 2. 2018 17:02)

Dobrý den, to je dost divné. Předpokládám, že jste kartu do přístroje dala správnou stranou. Osobně bych zkusil od někoho půjčit kartu, která funguje v jiném telefonu. Pokud jste tento postup již zkusila, asi bych se obrátil na prodejce/reklamaci. Dobře si pamatuji, že mi kartu telefon vždy bral dobře. Ještě pár tipů: - zkuste tovární nastavení telefonu - po zastrčení karty zkuste počkat třeba i několik minut - z vložené karty vše vymažte (ideálně naformátujte v počítači)

Odpovědět
Uživatel
Kraťas (6. 2. 2018 22:02)

Zdravím,nikde jsem nenašel,jestli má hlasové vytáčení?Potřebuji telefon pro špatně vidícího otce a na žádný nemohou narazit.Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (7. 2. 2018 20:02)

Dobrý večer, hlasové vytáčení tahle Nokia nemá. Zkuste se podívat na další telefony pro seniory tady.

Odpovědět
Uživatel
Aleš (21. 1. 2018 13:01)

Dobry den,zajimalo by mne,zda k posilani mms musim mit aktivni pripojeni k internetu. Operatori rikaji,te ano,ale ja si myslim,ze to az tak nutny neni. Dekuji za odpoved. Aleš

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (21. 1. 2018 15:01)

Dobrý den, připojení k internetu mít nemusíte.

Odpovědět
Uživatel
Milada (20. 1. 2018 20:01)

Nokia 3310 nekomunikuje s Nokia Suite v PC!!!! Ma s tim někdo zkusenosti? dekuji Mila

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (21. 1. 2018 15:01)

Dobrý den, s tímto programem tato Nokia nekomunikuje. Pro přenos souborů/kontaktů a dalšího doporučuji Bluetooth.

Odpovědět
Uživatel
Eva (18. 1. 2018 10:01)

Dobrý den, lze zprávu MMS po přijetí zoomem zvětšit? Nějak to nemohu najít...děkuji za odpověď.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (19. 1. 2018 17:01)

Dobrý den, telefon již v rukách nemám. Pokud ale otevřete MMS a v nabídce není zoom (bývá zpravidla uprostřed dole), tak MMS nelze přiblížit.

Odpovědět
Uživatel
Aleš (15. 1. 2018 09:01)

Popripade si necham z info linky Oskarta poslat binarni sms s nastavenim. Udajne by ho meli mit.

Odpovědět
Uživatel
Aleš (15. 1. 2018 09:01)

Zatim ale tuhle nokii nemam,ale az ji budu mit, tak s kartou Oskarta,kterou provozuje Vodafone,ve svy siti. ( Jen jako druhy zalozni tel. )Tak nastaveni pravdepodobne bude podobny,jako pro Vodafone, ne li stejny. Ale i tak dekuji za radu, a preji hezky den a hodne novych recenzi. Ales

Odpovědět
Uživatel
Aleš (15. 1. 2018 06:01)

Dekuji moc za radu.

Odpovědět
Uživatel
Aleš (14. 1. 2018 07:01)

Dobry den,zajimalo by mne zda tato Nokia podporuje mms zpravy. Dekuji za odpoved. Aleš

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (14. 1. 2018 16:01)

Dobrý den, ano, tato Nokie MMS podporuje. Pokud přístroj máte, tady je návod, jak MMS případně nastavit.

Odpovědět
Uživatel
Lucy (9. 1. 2018 19:01)

Dobrý den, koupila jsem si Nokii 3310 Dual sim ale bohužel neni mořnost nastavit česky jazyk,evíte někdo poradit? Ve výběru z jazyku se tam čeština nenachází...:/

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (9. 1. 2018 20:01)

Dobrý den, to je divné, máte telefon z české distribuce?

Odpovědět
Uživatel
Katka pejchalova (5. 1. 2018 22:01)

Dekuju moc.jste moc laskav, ze jste mi tak rychle odpovedel. Zkusim to.preji hezky vecer.katka pejchalova

Odpovědět
Uživatel
Katka (3. 1. 2018 17:01)

Dobry den, rada bych Vas pozadala o radu. Zakoupila jsem telefon Nokia 3310 3G Single SIM tatinkovi. Je to starsi pan a jiny nez tlacitkovy mobil nechtel. Bohuzel mam stale problem s nastavenim klavesnice. Nedari se mi trvale vypnout jazyk T9. Pri jakemkoliv zadavani textu je nutne pokazde menit pomoci mezerniku typ klavesnice, mobil uprednostnuje vzdy zadavani skupin pismen -T9. S mobilem jsem byla jiz na mobilni pohotovosti i v alze, pokazde jsme se sice vyborne pobavili s pracovnikem, nicmene nikdo na to neprisel.dekuji a preji hezky den.katka p.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (5. 1. 2018 22:01)

Dobrý den, tento telefon již v rukách nemáme, tudíž mě to mrzí, ale takhle Vám pomoci nemůžu. Navrhuji ovšem řešení: Zkuste zajít na prodejnu a vyzkoušet si stejný telefon a stejnou funkci. Pokud se bude T9 zapínat stále automaticky i v tomto případě, jedná se o funkci, se kterou se budete muset holt smířit. Pokud bude funkce vypnutá, přístroj reklamujte. Díval jsem se různě po internetu, ale nikde jsem na obdobné problémy nenarazil...

Odpovědět
Uživatel
Vratislav Langmann (4. 12. 2017 00:12)

Koupil jsem to tchýni a nejde jí toto: operátor jí řekne ať stiskne jedničku a nic se neděje. Nemáte někdo s tím zkušenost?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (4. 12. 2017 09:12)

Dobrý den, zkuste vyjmout baterii, restartujte systém a poté akci opakujte.

Odpovědět
Uživatel
Pavol Marko (3. 12. 2017 13:12)

Zdravim Petre.Prosim vás uvažuji že tatovi na Vánoce koupim Nokii 3310. Zajímalo by me jestli má telefon i automaticky blokovaní tlačidel. Děkuju S pozdravem Pavel

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (3. 12. 2017 16:12)

Dobrý den, pokud si dobře pamatuji, automatické zamykání kláves nová Nokia má. Tuto funkci vlastní i starší telefony a Nokie, tudíž by bylo velmi nepravděpodobné, kdyby to Nokia neuměla :)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář